İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfa başına google cache limit 101KB

S

superlative

Misafir
Daha önce bu bilgiyi forumda veren olmadı sanırım Google sayfa başına cache limitini sınırladı. 101KB yaptı 7 Nisan tarihli şu adreste bir bilgi var :

http://www.prweaver.com/blog/2005/04/07/170-google-indexes-more-than-101k-per-document

Bende diyorum niye anasayfamızın sag kısmı cıkmıyor diye. Meğer sebep buymuş. Tüm sayfalarım include içeren sayfalardan oluşuyor. Kullanıcıya gösterilen sayfayı viewsource diyip kaydettim 120 kb olarak kaydetti. Birde googlecachedeki ana sayfayı aynı şekilde kaydettim 101Kb ydi. Arada 19KB var optimize etmem gerekecek.

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
?

Dostum yanlışın olmasın. Benim sitemde bir sayfa var 198 kb tutuyor yalnızca txt şekli. Ama google sayfayı tamamiyle index'lemiş. Hiç bir yarım açılma sorunu yok. Senin bu msj ı okumuştum önceden özellikle ona dikkat ettim.. Dediğim gibi sayfa full cache'e alınmış..

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ; bu bilgiyi daha önce veren oldu ;=) Hatta PR için link değişimlerinde ilk 100 kb olma sınırı ve ilk 100 link içinde olma sınırı koymuştur arkadaşlar..
Benim 120 KB 'lık sayfam var ve indexli fakat benim anladığım şu ; sayfanın 200 kb 'ını alsa bile , Sayfanın 100 kb 'ı geçen yerlerinde bulunan linkleri gezmiyor..
Bencede durumlara uyun , sayfanız 100 değil hatta 50 'den aşağı olsun ; Google için mutlak yararı olacaktır.
Hani hep diyorlar ya ; Örümcekler , kendi ağırlıklarının 1.000 katını taşıyabiliyorlar diye küllüyen yalan , Google Örümceği fazla büyük sayfaları sevmez , üvey kardeş gibi gelir ona.. ;=)

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim 1 sayfa 500kb baya yolluyor google indexlemis 500kb olarak

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
500 kb 'mı ? Şimdi bişi derdim ama ;=) Flash dosyası filan var mı acaba ? Görmek isterim o sayfayı 256 ADSL var bakam kaç dakikada açıcak ;=) Özel mesajla URL 'yi yollarsan sevinirim..

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 dk da acıyor azaltmayı dusunuyorum kıyamıyorum dun 10kb dusurdum alttındaki wordları kaldırdım gene koydun geri google yolladıklarını gorunce

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yuh

turkcerap' Alıntı:
benim 1 sayfa 500kb baya yolluyor google indexlemis 500kb olarak
Yok beaa! 500 KB çok yaw. Ne yap yap biraz azaltı onu.. Bırak google'ı kullanıcı için giriş azap olur.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet benim siteyide yarım alıyor index sayfamın kaç kb oldugunu nasıl öğrenirim.. bir kaç sayfayı include ile çagırıyorum

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
382 kb :pP valal ben bunu zor azaltırım :pP azaltırsam sayfa bir şey kalmaz

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfada sağ tıkla ;=) Özellikler 'e tıkla IE için..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5