İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfa gösterimi nedir?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar test edipte sonuca ulaşmış arkadaşlar yazabilir mi?

SAyfa gösterimi nedir?

bir sayfada 3 tane reklam alanı olsun o sayfa bir gün boyunce 2 ziyaretçi görsün (sayfa iki kez açılsın) diyelim bu durumda

o günkü gösterim sayısı ne olur?

başka bir örnekle daha olayı daha da anlaşılır yapmak istiyorum.

örneğin 3 sayfalık bir sitemiz var 5 ziyaretçi geliyor ve her sayfaya giriyor yani toplam 3 x 5 = 15 gösterim yapıyor site.
ve her sayfada bir tane reklam var enfazla tek bir reklam gösteren bir reklam var.
bu durumda google adsense deki sayfa gösterimleri nin sayısı kaç olur?

ve bir de bağlantı birimi gösterim arttırır mı?

Cevap verecek arkadaşa şimdiden teşekkür ediyorum.

cumalee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kısaca adsense reklamları kac kez gösterilirse sitede ona sayfa gösterimi deniyor. Kişilerle alakası yok 1 kişi 50 sayfayı gezerse 50 gösterim yapmış olur.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 reklam gösterebilen bir alanla adsense yayınlandığını düşünün
bu durumda 1 defa (4 reklamda olduğunda) gösterim yaptığında bu 4 gösterim mi yoksa 1 gösterim mi ?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa gösterimi ayrı reklam birimi gösterimi ayrı.Bir sayfada 2 google reklamı var ve o sayfa 10 kez görüntülüyse sayfa gösterimleri 10 reklam gösterimleri 20 olur.Reklam birimi gösterimlerine Adsense'in detaylar bölümünden bakabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5