İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sayfa hızı Ayarlarınız Yapılır.

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
web Sayfalarınız için en önemli seo tekniklerinden biride sayfa hızıdır.
Örneğin 3 saniyede açılan bir ana sayfa veya iç sayfanızın sayfa tasarımı hiç değişmeden 1 saniye altına düşürülebilir.
Bu sayede sayfalarınız hem çok hızlı açılır hemde bant genişliğinden inanaılmaz tasarruf edersiniz.

Unutmayınki google hızlı açılan sayfaları dahada çok sever.

Şu an sadece html sayfalar için çalışıyorum.
referans ve bilgi için sitenizin adını pm atın.

Ruhela

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
php içinde düşünen var ise yardımcı olabilirim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
sunucu içindemi yapıyorsunuz bunu? yoksa sadece script üzerindemi çalışıyorsunuz
gzip diye sıkıştırma yöntemi var

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sunucu + Script üzerinde optimizasyon yapılabilir. php için isteyene bende yardımcı olabilirim.

@depresan

gzip de kullanılabilir ama tek başına yeterli olmaz.

Ruhela

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
css içindeki resimlerden tutun, çalıştırdığınız kodlar + sunucunuzun yapılandırılmasına kadar önemli faktörler var.

Site hızı benim değerlendirmeme göre sıralamadada önemli rol oynuyor. google index almayı etkiliyor ve ziyaretçi 10 sn gibi bir sürede açılan sitedemi gezmek ister 1 sn de açılan mı ?

gzip ile belirli hite kadar php dosyalarını sıkıştırabilirsin. belirli hit ve sorgudan sonra sunucuyu kasmaya başlayacaktır.

<kd>google site araçlarını kontrol ettiğinizde oradaki gördüğünüz her istatistiği iyileştirme çabasında bulunun bu size belirli zaman sonra artı değerde geri dönecektir eminim. Sayfa hızıda bunun içinde.</kd>

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
örnek veriyorum reklam amaçlı değildir yaptığım optimasyon ve page speed sonrası sonuçlardır.,
Optimasyon yapılan site : www.dusesmoda.com
optimasyon ve page speed ayarları öncesi istediğim anahtar kelimelerde neredeyse hiç çıkmıyordu.
Page speed sonrası
Anahtar kelime gelinlik sıra 46 nişanlık sıra 20 kostüm sıra 20 ve daha birçok anahtar kelimede yükselmeye ve hitler artmaya başladı.
Herkese şiddetle tavsiye ederim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5