İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfa İçersinde Sayfa Açma

H

halilarici

Misafir
Sitemin içine Otomatikmen Kendiliğinden Açılan Bir sayfa koymak istiyorum.Bunun için hangi kod gereklidir ne yapmalıyım ?

Birde Konu Açılmışken Mesela Bir sayfada Üye Değilken Hoşgeldin Ziyaretçi Yazıyor Üye girişi yaptıktan sonrada başka birşey gözükücek.Panel gibi falan birde onu nasıl ayarlıyabilirsek ?
Yardımcı olanlara şimdiden Teşekkürler.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
<iframe> kodu ile istediğinizi yapabilirsiniz. Diğer işlemi ise; if ile session kontrolü yaparak yapabilirsiniz.

H

halilarici

Misafir
<iframe> kodu ile istediğinizi yapabilirsiniz. Diğer işlemi ise; if ile session kontrolü yaparak yapabilirsiniz.

İframei halletim.Teşekkürler.if sessionla onu halledemedim.
Denedim ama o kodu giriş yapıncada yaptıktan sonrada hoşgeldin ziyaretçi yazıyor.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Giriş işlemi yapılınca hangi session değerini atıyorsunuz? Giriş kontrolü yaptırdığınız sayfada ki; Session atama kısmında;

PHP:
//girişbaşarılı ise
$_SESSION['ziyaretci'] = false;
//giriş başarılı değilse
$_SESSION['ziyaretci'] = true;

Sitenin index sayfasının başına veya sisteminize göre config sayfasına;
PHP:
if ($_SESSION['ziyaretci'] = "")
{
$_SESSION['ziyaretci'] = true;
}

if ($_SESSION['ziyaretci'] = true)
{
$ziyaretci = "Hoşgeldin, Ziyaretçi";
}else{
$ziyaretci = ""; // Giriş yapan üye adı; session ile yazdırılabilir.
}

//İlgili Kısıma $ziyaretci değişkenini yazdırın..

Kontrol etmedim; hata olmaması gerekli.

H

halilarici

Misafir
Yok Hocam olmuyor. Hata veriyor benim sisteme uyucanı sanmıyorum.Teamviver varsa ben göstereyim benim pcde siz halletseniz ?

Ekleme: yani hocam benim db şeyim ziyaretçi değil kullanici

bunyamin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsi geçen kodu çalıştırabilmeniz için, tüm sayfaların en başına aşağıdaki kodu eklemeniz gerekmektedir.

PHP:
<?php
session_start();

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5