İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfa To değeri

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar . Adsense panelinde saya to yazan yer var . Kimileri diyor 1 i geçmicen , kimileri diyor bende %24 ü bile geçiyorum , ödememi alıyorum diyorlar . Ordaki değerin banlanmayla vs. ilişkisi varmı acaba ? Tesekkürler

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanma ile hiç bir alakası yok. Senden önce bende araştırmıştım.
Sayfa To değeri = Sayfa Tıklama Oranı ( Yüzdesi )
Yani sayfa gösteriminle aldıgın tıklamaların birbirine oranı sanırım.

Ancak tam bilmiyorum ama %100 ün üzerine çıkarsa
yani 100 gösterim almışsındır 150 tıklama olmustur. ozaman %100 ün üzerine çıkar. Belki o zaman sorun olabilir.
( Sadece Tahmin )

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hayır yok. google ın öngördüğü ortalama %1 dir. yerleşimlere dikkat edilmeye başlanmasıyla bu oranlar %5-10 lara çıkmıştır. %20 ler çok iyi değerlerdir ama bir sıkıntı yaratmazlar. google ın derdi tıklama oranları ile değil, kazanılan para miktarlarıyladır. bir hesapta birden fazla site olup kazançlarınız üç sıfırlarla ölçülüyorsa sitelerinizi başka hesaplara dağıtmanızı ve kazancı böylelikle düşürmenizi öneririm.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%10 'u gecmeyeceksin.. bunu bilir bunu söylerim:)
Saygılarımla

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır yok. google ın öngördüğü ortalama %1 dir. yerleşimlere dikkat edilmeye başlanmasıyla bu oranlar %5-10 lara çıkmıştır. %20 ler çok iyi değerlerdir ama bir sıkıntı yaratmazlar. google ın derdi tıklama oranları ile değil, kazanılan para miktarlarıyladır. bir hesapta birden fazla site olup kazançlarınız üç sıfırlarla ölçülüyorsa sitelerinizi başka hesaplara dağıtmanızı ve kazancı böylelikle düşürmenizi öneririm.

Ben tam tersi düşünüyorum. Aynı kişinin birden fazla hesap kullanmasına google şüphe ile bakıyor diye biliyorum. Çünkü hile yapmayı düşünen biri, hesaplarından biri banlandığında tüm siteleri birden ban yemiş olmasın diye birden fazla hesap açıp sitelerini bu hesaplara dağıtıyor. Hesaplarından biri banlanırsa diğer hesaplarındaki siteler, banlanan hesapla bir bağlantı kurulana kadar çalışmaya devam ediyor.

Benim tek hesabım var ve hesabımda 12 tane site var. sayfaTo ortalama 1.60 - 2.10 arası değişiyor. (Son bir kaç gündür düşme var gerçi).

Bence problem sayfaTo'nun birden bire artması. Örneğin ortalama %2 iken birden %25-30 lara çıkarsa, biri sitenizdeki reklamlara sizi banlatmak için tıklama yapıyor olabilir. Bunu hemen bildirmek lazım google'a. Benim geçen hafta başıma geldi. bir baktım sayfaTo %750. hemen mail attım google'a. Google uyarımın kayıtlara geçtiğini bildiren ve teşekkür eden bir mail gönderdi cevap olarak.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ben tam tersi düşünüyorum. Aynı kişinin birden fazla hesap kullanmasına google şüphe ile bakıyor diye biliyorum. Çünkü hile yapmayı düşünen biri, hesaplarından biri banlandığında tüm siteleri birden ban yemiş olmasın diye birden fazla hesap açıp sitelerini bu hesaplara dağıtıyor. Hesaplarından biri banlanırsa diğer hesaplarındaki siteler, banlanan hesapla bir bağlantı kurulana kadar çalışmaya devam ediyor.

nereden anlayacak ki sizin başka hesaplarınız olduğunu?
ya da kesinlikle 'bak ben bütün sitelerimi aynı hesapta tutuyorum bana kıyak geçer google' diye bir düşünceniz olmasın..
hiç bağlantı kurmaya çalışıyor diye düşünmeyin. öyle bir amaç gütmüyor çünkü.

ne olacaktı google mailinizi sizin istediğiniz şekilde değerlendirmeseydi?
12 siteniz ve hatta bunlar tüm siteleriniz ise 'maaşınız' aniden patlayacaktı!
yazık değil mi?

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısınız, Google mailimi istediğim şekilde değerlendirmeseydi sonuç benim için kötü olabilirdi. Fakat bildiğim kadarıyla Google bilgisayarın MAC adresine kadar kayıt yapıyor. Örneğin üç ayrı hesap açsam ve sitelerimi bu üç hesaba dağıtsam, bu hesapları üç ayrı bilgisayardan yönetmem gerekecek Google'ın benim birden fazla hesabımın olduğunu anlamaması için.

Yani Google kazancı her zaman bir risk taşıyor. Bir veya üç yada beş, hesapları sürekli kontrol altında tutmamız gerekiyor ve tabi tek hesabı kontrol altında tutmak birden fazla hesabı kontrol altında tutmaktan daha kolay.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MAC adresi olayları sadece efsane. Manuel kontrol yaparken siteye girip gerçekten o oranda tıklama olur mu diye bakıyorlar, yani "%50 çıkmış tıklama oranı ama sayfanın hiç ilgi çekmeyen bir yerinde" veya "%50 çıkmış tıklama oranı ama sayfada 3 tane google reklamı var demek ki sayfaya giren her 2 kişi için 3 tıklama alıyor reklamlar ve mantıklı değil bu" => demek ki hile var diye düşünüyorlar. hile yapmazsanız zaten sayfa TO ndan sorun çıkmaz, daha başka yerlerden çıkar :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5