İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uyarı Sayfa TO ve Sayfa eBGBM Nedir? Ban Riskleri Nedir ?

M6K

1
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaşlar;

Forumda üzerinde yazılan çizilen bir diğer konuda Sayfa TO oranlarıdır. Bilhassa AdSense'ye yeni başlayan arkadaşlarımızın Sayfa TO oranlarının %5'i geçtikten sonra ban korkusu sarıyor. Bu konuda elimden geldiğince soran arkadaşlara yardımcı oluyorum.

Sayfa TO Nedir ?
"Tık sayılarının sayfa gösterimine bölünerek 100'le çarpılmış halidir."
Örnek : 100 tıklama / 8000 sayfa gösterimi x 100 = Sayfa TO Değeri 1,25

Sayfa eBGBM Nedir ?
"Tahmini kazançlarınızın sayfa gösterimine bölünerek 1000'le çarpılmış halidir."
Örnek : 100$ kazanç / 8000 sayfa gösterimi x 1000 = Sayfa eBGBM Değeri 12,5

Sayfa TO Neden Yükselir ?
Sayfa TO değeriniz, tıklama sayılarınızın sayfa gösterimine bölünerek ve 100 ile çarpılarak bulunan değer olduğundan, orantısız fazlalıklar Sayfa TO değerinizin yükselmesine neden olacaktır.

Örneğin :
Tık Sayınız : 60
Sayfa Gösterimi Sayınız : 100
60/100 = 0,6 x 100 = 60 = Sayfa TO %60 olacaktır. Ne kadar da yüksek değil mi ?

Google yetkilileri, 100 sayfa gösterimine 60 tık aldığınızdan şüphe edilerek sayfanızı kontrol edebilir. Bu sırada ki illegal bir durum sezilirse hesabınız kapatılır.

Sayfa TO düşürebilir mi ?

AdSense kurallarına göre, Yayıncılar, kendi reklamlarını tıklayamaz veya manuel uygulananlar da dahil olmak üzere, gösterim ve/veya tıklama sayısını yapay olarak artıran hiçbir yöntem kullanamaz. maddesiyle birlikte, kullanıcıların manuel ve yapay yöntemlerle sayfa gösterimini artırması kesinlikle yasaklanmıştır. Sayfa TO yu düşürmek istiyorum derken, hesabınızdan olmayın. Eğer ki buna ihtiyacınız varsa, arkadaşlarınızdan rica edip sitelerine reklamlarınızı koymasını isteyebilirsiniz.

Sayfa TO Değerim Çok Yüksek Hesabım Banlanır mı ?

Forumda birçok kez konu açıldı. Sayfa TO değerim %50, ne yapabilirim? Hesabım kapatılır mı ? Arkadaşlar bu durumlarda ise Sayfa TO değeriniz, riske girmişsiniz. Zira Google Yetkilileri bu oranlardan haberdar olmuş, sitenizi inceleme işlemlerine başlamışlardır. Eğer ki bir saldırı alıyorsanız, Reklamlarınızın sadece izin verilen sitelerde yayınlanmasını etkin hale getiriniz. Google yetkilileri saldırıyla mı bu değerin yükseldiğini yoksa organik mi yükseldiğini anlayacaklardır.

iyinet.com M6K

N.Fazıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sayfa eBGBM, 1000 sayfa gösterimine karşılık gelen tahmini kazanç.

Sayfa TO, sitenize giren 100 kişiden kaçının reklamlarınıza tıkladığı.

Güzel bir yazı. Özetlemiş olayım ben de.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
mükemmelsin kardeşim ,teşekkürler.

murat_6790

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sayfa to: 0,35 TBM :: 0,02 SayfaBGBG: 0,06 acaba sorun varmı

arge

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sayfa TO düşürebilir mi ?
Eğer ki buna ihtiyacınız varsa, arkadaşlarınızdan rica edip sitelerine reklamlarınızı koymasını isteyebilirsiniz.

Buna katılmıyorum sitelre göre ayrı to hesaplaması yapıyordur mutlaka.
Ek olarak kesin olmamakla birlikte aynı sitede 1 den fazla yayıncı bulunamaz .Arkadasınız kendi adsens kodlarını cıkarıp sizinkileri eklerse birlikte ban riski alırsınız.
Eger yerleşim yapılandırmanız dogru ise TO isterse %90 olsun korkmanıza gerek yok.
Hepimiz zaman zaman yüksek TO alıyoruz örnegin günlük 100 hitli bir site ortalama 1 tık getiriyor Eger ilk ziyaretçi reklama tıklarsa TO %100 olur ve yeni ziyaretcilerle yavaş yavaş düşer.
Önemli olan yerleşimin legalligi ve kurallra uygunlugu.

baymen35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfa görüntülenme sayısı 68 k sayfa to 3.68 sayfa BGBG 3,01 $ bi sorun teşkil edermi normalmi

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
CTR oranı global çapta ortalama %2'dir. Üstünde geliyorsa ve istikrarasız dalgalanmalar varsa Adsense hesabınız incelemeye alınır. Sizin tarafınızdan hiç bir illegal işlem yapılmasa bile, hatta kötü niyetli bir başka kişi tarafından bile müdahele edilmemiş olsa bu trafik dalgalanmaları sonucu Google Adsense'den "Sağlamış olduğunuz trafik Adwords yayıncılarımız için ileride tehlike oluşturabileceğinden hesabınızın kapatılmasına karar verilmiştir." diye bir mesaj alabilirsiniz :)

Sonrasını biliyorsunuz zaten, siz itiraz edersinzi onlar red eder. Siz forumlara yazarsınız, onlar dikkate olmaz :)

kazancklavuzu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%5-8 arası ideal tıklanma oranları. Aşağı az yukarıda zarar olabilir. Bilgilendirme için teşekkürler.

kuytul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar. sitenizi googlean gördüm de. bir sorum olacak.
bir arkadaşım web sayfasındaki reklamı yazmış olduğu bir programın içine yerleştirmiş hatta başka yazılımlar da görüyorum. içeriksiz olmaması için de reklamın olduğu sayfaya genel geçer bir tanıtım yazısı eklemiş ve en üstünde header kısmına adsende reklamı koymuş. Google bunu fark edebilir mi? Bir de zorunlu tıklatma yapanlar var yazılımların içinde. google web sayfalarını botlarla geziyor da bunlar fark edilip banlanır mı? Örneği var mı? Yoksa bunlar kural ihlali değil mi? ben de yapabilir miyim?

oyunsitesi.tc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[MENTION=51696]kuytul[/MENTION] arkadaş tamda benim kafamdaki soruları sormuş. Bu konularda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz.
Birde TO nun %1-2 gibi çok düşük değerlerde gezmesi adsense hesabımız açısından nasıl bir tehlike oluşturur?

jobnak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu paylaşımı adwordwste de yayınlamaları lazım hersey anlasılıyor.adwordsu yeni kullananlar bu terimlerden hicbirsey anlamıyor cunku

ciltbakimievdepratik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu bilgiler güncelmi benim TKM oranım çok düşük 0.10 civarı bunu yğksettmek için önerileriniz varmı

aksaak

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
temel bilgiler için teşekkürler zamanında ilk başalrken bende faydalanmıştım bu tarz konulardan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5