İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfanın kendini refresh yapması.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir sayfanın kendini her dakika başı refresh yapması için nasıl bir mantık uygulamalıyım ?

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
LuGeLaS' Alıntı:
<meta http-equiv="refresh" content="60;url=http://adres.com">

Ben refresh kodunu yada explorer ile nasıl yapacağımı sormuyorum. Explorer aracılığı ile değil yani. Sayfa kendini refresh yapıcak. Umarım anlatabilmişimdir.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sen sorunum halloldu varsay. Cevabın için teşekkürler LuGeLaS. Bir daha yazmazsan sevinirim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece bir bölüm mü? Yoksa sayfa belirli bir süre içinde mi kendini yenileyecek? Yani sayfa kendi kendine diyelimki 5 dk sonra F5 e basacak. Lugelas ın kodunu reddettiğin için kafam karıştıda..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lugelas'ın kodu, belirli bir süre sonra başka bir sayfaya yönlendiriyor, sayfa içerisinde refresh yapmıyor. url'li kısmı atarsan eğer o koddaki, istediğin kodu elde etmiş olursun.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfada sadece belli bir iframe veya form bileşenindeki bir veriyi refresh etmek istiyorsa o zaman bir JavaScript fonksiyonu setTimeout kullanabilir.

Örnek;
Çalıştıktan 5 saniye sonra alert mesajı versin;

<script language="javascript">
function deneme(){
alert("deneme");
}
setTimeout(deneme,5000);
</script>

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
<meta http-equiv="refresh" content="60">

Bunu <head></head> arasına koyarsan işini görecektir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
PHP:
<?php
session_start();
if (!session_is_registered("zaman")) {
$_SESSION['zaman']=time();
}
if (time()==$_SESSION['zaman']+60) {
session_destroy();
header("Location:gidecek.php");
}
?>
*siber* al sana metasız hali ama yukarıda verdikleri zaten bu işi görüyor neden insanları azarlıyorsun anlamadım...

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar' Alıntı:
PHP:
<?php
session_start();
if (!session_is_registered("zaman")) {
$_SESSION['zaman']=time();
}
if (time()==$_SESSION['zaman']+60) {
session_destroy();
header("Location:gidecek.php");
}
?>
*siber* al sana metasız hali ama yukarıda verdikleri zaten bu işi görüyor neden insanları azarlıyorsun anlamadım...

Ne azarlamasından bahsediyorsun Ceaser ? "işte bu refreş yapıyo daha ne istiyon anlamadım" demiş bende defalarca anlatmak zorunda değilim çünkü anlamamış zorlada html refresh kodunu kullanamamya ? Yazmaması daha uygun olur diye düşündüm. Aslına bakarsan senin yazdığın kod da işimi görmüyor aslında asıl suçlu benim ben anlatamıyorum.

www.site.com/site.php bu sayfaya girdim sayfaya kodlar yüklendi. Bu sayfadan çıktığımda sayfa kendini local de refresh yapıcak istediğim şey bu.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Refresh ile olacak şey değil doğru diyorsun. Zaten ilk yazımı okursan refresh i yenilemek anlamında kullanmışım sanırım oradan yanlış anlaşıldı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5