İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sayfayı include edince reklam çıkıyor

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim web sitem asp ile yazıldı sayfalar include ile birleştirildi.
include edince sayfayı google reklamı çıkmıyor ayrı olarak çalıştırdığımda reklam çıkıyor ve de hepsi ingilizce çıkıyor bu nasıl oluyor böyle bi çözümü varmı bunun.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu tam olarak include ile alakalı değilde.
böyle birşeyin söz konusu olacağını zannetmiyorum...
ama
şöyle bir şey söz konusu olabilir, bazen belirli reklam ölçüleri bazı sayfalarda çıkmamaktadır konumu/sayfa içeriği/verilen reklamın olmaması/ v.s
bildiğin gibi iframe ile include farklı şeyler iframe tamamen bağımsız bir durumken include sayfanın içine gömüyor tüm dosyayı yani ona bağımlı oluyor..
include ettiğin sayfada farklı metalar kullandı isen, onları silmeyi dene ve örnek olarak top.asp diye bir dosya oluşturup sayfanın en üstüne include etmeyi dene..
çalışacaktır..
sayfanı söylersen daha çok yardımcı olmaya çalışırız
kolay gelsin..

<!--#include file="top.asp" -->

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada genel hizmet reklamları dahi çıkmıyor bunda anormal birşey var ama tam anlayamadım bilen varsa lütfen yardımcı olursa çok sevinirim.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site konusuyla ilgili reklam verilmediği için, türkçe reklam çıkmaması gayet normal, ama çıkan reklamlar kesinlikle site içeriği ile alakalı ve bunların çıkması gösterim/kalite=kazanç açısından oldukça iyi.Yabancı reklamların çıkması kazancınızı olumlu yönde etkileyecektir.
Reklamlar zaten konu ile alakalı, tabi site içeriği ve dolayısıyla ziyaretçilerin Türk olmasının sebebi ve reklamlara ne denli ilgi göstereceği ayrı bir konu..
Sayfa direk yazıldığında sayfa yolu photo,psd gibi teknik terimler içeriyor, ayrıca anlatılan içerikdede photoshop, gradient overlay, satin, texture gibi teknik terimler mevcut ve bu terimlere o reklamların çıkması çok normal ve kazançlı..

Include edildiğinde ise sayfa içeri gömülüyor ve sayfa yüklendikten sonra Google Adsense® reklamları çıkıyor, bunun nedeni ise reklamların site içeriğindeki keyleri yakalaması.Yeni koyduysan reklamları bazen reklamlar çıkmamakta bence 1 gün sabret sonra bir daha index'e bak reklam çıkıyormu diye ayrıca reklam boyutunu değiştirip denersen mutlaka yararı bulunacaktır.

p.s: Sitede çok başarılı bu arada tebrikler..

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim ben boyutla ilgili olduğunu zannetmiyorum çünki eğer sayfala ilgili bir reklam gösteremezse bile genel hizmet reklamını göstermesi gerekmezmiydi. biyerde bir sorun var ama bakalım çözebilecekmiyiz.

B

bulentozturk

Misafir
Bu konu bi ara webmasterworld'da konuşulmuştu. Bi kişi include ile yerleştirdiği sayfalarda adsense reklamlarının çıkmadığını ve google'a gönderdiği maile aldığı yanıtta, adsense'in include edilmemesi gerektiğinin G tarafından söylendiğini anlatmıştı. adsense'in mutlaka içerik içeren bir sayfaya konulması gerekiyormuş. include dosyalarında içerik olmadığından reklam çıkmıyormuş.

Şimdi diyeceksin, G benim include dosyasını nasıl görüyor, ben onu server tarafında birleştirip kullanıcıya gönderiyorum. Cevabını bende bilmiyorum ama G yapıyor işte.

Bu arada verdiğin iki linktede adsense reklamları bende görüntüleniyor, yani sorun yok gibi görünüyor. "195.175.37.6:8080" gibi bir proxy kullanarak tekrar bağlanmayı bir dene bakalım. bazen senin bilgisayarda görünmesede başka bilgisayarlarda görüntülenebiliyor. proxy arkasından bakınca reklamlar kesin görünüyor.

N

nsbil

Misafir
xmlsr' Alıntı:
.Yeni koyduysan reklamları bazen reklamlar çıkmamakta bence 1 gün sabret sonra bir daha index'e bak reklam çıkıyormu diye

arkadaş izah etmiş zaten.
saygılar

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yalnız bu üstteki reklamı demiyorum sayfanın en altındakini diyorum. kodu yeni koysam dahi en azından genel hizmet reklamları çıkması gerekmiyormu?

N

NEFRETiZM

Misafir
bak dostum senin sebebin 1 sayfada 2 reklam göstermek ve bu her kelimede olmuyor, mesela hosting gelmesinde 3 tane koy 3üde çıkıyor ama senin sitede bu çıkmıyor sebebi kodla alakalı değil 2.banner yeterince meta&kelime bulamıyor o yuzden ;) bende yaşamıştım tek sebebi bu..

B

bulentozturk

Misafir
Nefretizm haklı, üstte bile 2 reklamlık yerde tek reklam çıkıyor; aşağısı için gösterilecek reklam bulamıyor.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üstteki reklamı incelememiştim. tek reklam kullanılırsa farklı boyut hizmet reklamına gerek yok böyle boş da çıkıyor, normal reklamlar çıkar ama bazen KESİNLİKLE bazı boyuttaki reklamlar çıkmıyor, deneyin görün..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5