İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfayı ortalamak..

B

bloodyred

Misafir
Herkese kolay gelsin, bu işte yeniyim Dreamviewer mx 2004 kullanıyorum. Sayfamın her çözünürlükte aynı gözükmesi için herşeyi bir table içinde yapıp ortalamam gerektiğini öğrendim bunun için table ortalamaya çalıştım ancak align düğmelerini her çeşit denememe rağmen, ya basılamayacak şekilde gri butonlarla karşılaştım ya da bassam da birşey ifade etmedi..

Daha sonra bir sağolsun bana şu şekilde bir yardımda bulundu

<center>
<table>
içerik
</table>
</center>

ve center sorunumu bu şekilde hallettim ancak middle yapamıyorum sayfayı. <valign=middle> bir işe yaramıyor nereye koyarsam koyayım. Bunu nasıl çözebilirim teşekkürler.

S

Senbul

Misafir
<TABLE WIDTH="750" BORDER="0" ALIGN="CENTER"><TR><TD> </TD><TD> </TD></TR></TABLE>

Herhalde bu işini gorur.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
<table align="center">yazı</table> tablolarda kullanabilirsin içeriklerde yani yazılarında <p align="center">yazı</p> şeklinde align yapabilir ortalayabilirsin. tablolarda ayrıca border, cellpadding, cellspacing özellikleri de var bunlar da araştırabilirsin.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her ne kadar table ile tasarım yapmayı bıraksam da,

HTML:
<table height="100%" width="100%" align="center" valign="middle"><tr><td>
buraya diğer table gelebilir
</td></tr></table>

Bu kodu kullandıktan sonra, tekrar center tagını kullanmana gerek yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5