İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfayı REFRESH yaparken çıkan soruyu kapatma ???

werci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bazı sayfaları REFRESH yaptımızda karşıma soru çıkıyor bilgi göndermiştiniz gene göndermek istiyo msunuz filan diye. Acaba o soruyu nassı devre dışı bıraka bilirim...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
werci' Alıntı:
arkadaşlar bazı sayfaları REFRESH yaptımızda karşıma soru çıkıyor bilgi göndermiştiniz gene göndermek istiyo msunuz filan diye. Acaba o soruyu nassı devre dışı bıraka bilirim...

Bu forumda POST islemi yaptiktan sorna sayfayi refresh edersen olur.
GET kullanirsan bu olmaz. Ama bu seferde adres satirinda birsuru degiskenler gorunur.
Bunun ustesinden gelmenin en iyi yolu, POST yapildiktan sonra sayfayi baska bir sayfaya yonlendirmek yada ayni sayfayi tekrar kendine yonlendirmek.

POST yaptigin PHP dosyasinin en basina sunu ekleyebilirsin(kodu test etmedim):

PHP:
<?
if ($_SERVER['REQUEST_METHOD']=='POST') {
   header("Location: ".$_SERVER['PHP_SELF']);
   exit;
}
...
..
.
?>

werci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim istediğim bilgilerle birlikte sürekli refresh yapması adres'in nassı görünecegi önemli değil.. Bu arada java REFRESH kodlarını bulamadım :(

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
werci' Alıntı:
benim istediğim bilgilerle birlikte sürekli refresh yapması adres'in nassı görünecegi önemli değil.. Bu arada java REFRESH kodlarını bulamadım :(

O zaman GET methodu ile formu postalayacaksin , javascript ile bile yapsan ayni mesaji alirsin.
Surekli refresh yapmayi neden istedigini anlamadim, pek alisilagelmis bisey degil.

werci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki son bişi daha sorucam acaba bunu explorer dan iptal etme gibi bi şansım var mı ? yani bu uyarı kapa gibi bir şey.

B

BEBEX

Misafir
werci senin yapmak istedigin sayfanın kendi kendini belirli aralıklarla refresh etmesimi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5