İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayfayı veri tabanına aktarmak

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba sanırım xml tabanlı bir siteden verileri çekiyorsun.. Xml to mySql class'larını kullanarak bunu yapabilirsin. Cronjob ilede günlük olarak yaptırabilirsin..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Arkadaşlar şu sekilde bi sayfam var: http://www.asyab.com/sayfalar/haber/haber.php buradaki haberleri günlük olarak veri tananında toplayıp arşivlemek istiyorum.

Mysql ile bunu nasıl yapabilirim? Biraz acıklayıcı olarak anlatırsanız sevinirim.

Bu çok ama çok genel bir soru.
PHP ve MySQL bilginiz ne seviyede, örneğin fsockopen gibi komutlar ile tanıştınız mı?
Yoksa hazır kod mu arıyorsunuz?

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu dışı olucak ama benimde kafama bişi takılıyor burdan sormak istedim. Benimde elimde kendi ödevlerim var 150 sayfaya yakın bunları sitemde yayınlamak istiyortum, sql'e nası aktarabilirim bi kolaylık yokmu. Yoksa hepsini elimle girmek zorundamıyım yani anlatabildim umarım. :)
Ödev adı:
text metin şeklinde.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
MySQL'e otomatik girersin text formatındaysa, bir dizini komple taratıp.
Zaten MySQL'e girmene de gerek yok. TXT olarak dizinde dursun, sen isimlerini gir DB'ye. Lazım olanı web sitesi txt'den okuyup ekrana basar.

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslında nası taratıyoruz onuda bilmiyorum :p mesajımı editliyorum yani mysql otomatik nası girilceni demek istemiştim.

dead86

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hazır bi kod arıyorum mysql bilgim yok. Sayfaya txt den basıyor zaten, benim istedigim txt içeriği veya örnekteki sayfayı veritabanına kaydedeck yani arşivleyecek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5