İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayın iyinet...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık şikayet olarak mı anlamak istersiniz yoksa tavsiye olarakmı size bırakıyorum bu konuyu...
fakat iyinetin son günlerdeki durumundan açıkçası hiç memnun degilim.

daha yeni üye olmuş bir üyenin 5 mesaj açıp 5inde de şirketinin reklamını yapması...

ve yine yeni bir üyenin sadece 1 mesaj yazıp sayfasını tanıtması....

RSS haber gibi davranan haber üyelerinin siteyi tümüyle ( ve genelde aynı haber ) ihaber sitesi haline getirmesi...

aynı emlak script'inin yaklaşık 10 kişilik bir satış ekibi ile ( sanki hepsi kendi yazmış gibi ) satılması ....

beni rahatsız ettigi kadar acaba sizleri rahatsız etmiyormu?

en dipteki not : "beğenmeyen gider kardeşim " düşüncesi taşınıyorsa zaten bu başlığında bu üyeliginde pek anlamı olduğunu sanmam her ikisi de temizlenebilir.
Saygılarımla

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sizin şikayetleriniz ve daha farkına bile varmadığınız yüzlercesi 20 kişilik bir mod kadrosuyla farkedilir farkedilmez zaten ortadan kaldırılıyor... Size düşende ordaki
report.gif
işaretine tıklayıp bizi bilgilendirmeniz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunların bir çoğunda zaten şikayette bulunuyorum ( şahsım adıma söyleyebilirim bunu)
fakat özellikle şu yeni üyeler konusuna bir çözüm bulunamazmı ?

ve küçük bir not daha bize düşenlerden birisi de buranın daha iyiye gidebilmesi adına yapıcı olarak eleştirebilmemiz degilmidir ?

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bütün söylediklerine katılıyorum
Bence amaç yeni üyeler kazanmaktan ziyade eski üyeleri kaybetmemek olmalı

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Arkadaslar, olaya bardagin yarisi dolu olarak bakarsak hepimiz burada daha iyi vakit gecirebiliriz diye dusunuyorum.
Yasadigimiz Ulkeye bir bakin (her ne kadar ben TR de olmasam da kalbimde).
Hersey cok mu ideal, her sey istedigimiz gibi mi?
Oyle degil diye ulkemizden cekip gidecekmiyiz?
Hayir, elimizden geldigince biz de katkida bulunup iyi hale getirecegiz.

Bu ortam size biseyler veriyor ve bu ortamin bir parcasi oldugunuzu dusunuyorsaniz, bu ortama sahip cikin.

Peki burada bize dusen gorev nedir?

- Her firsatta yonetime sikayetinizi iletin. icinize atmayin, bosver ya demeyin.
- Forumun bir parcasi olarak evinin onunu temiz tutmayan komsunuzu uyarin, burada yasamanin sorumluluklarini guzel bir dille anlatin. Bizim gormedigimiz bir aksakligi siz gormus olabilirsiniz. Mudahale edin.
- Negatif dusunmeyin. Burasi sanal bir ortam. Neseli olun. Hosunuza gitmeyen birsey gordugunuzde, unutmayin ki burada gorev yapanlar gonullu arkadaslar. Online olmayabilir, annesini hastaneye yatirmis olabilir, ozel hayatindaki yogunluk nedeni ile foruma vakit ayiramiyor olabilir. Kisa vadeli anlik kizginliklara hic gerek yok. Biz buradayiz, hemen/aninda olmasa da size yardim icin buradayiz. Sabirli olun.

Samimiyetimize inanin ve desteginizi eksik etmeyin.
Tesekkurler.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amacım karmaşa yaratmak yada "aman bunlar yeni geldi bunlarda kim" tavrı göstermek ASLA degildir.
sadece 1 üyelik alıp 1 mesaj yazıp (o da site reklamı) giden ve sürekli bir karmaşa yaratan bir gurubumuz oldu..

elbet yeni üyeler olucak ve bizlerde bize nasıl öğretildiyse elimizden geldigince bilgilerimizi onlara aktaracağız.

Ama sürekli bir mesaj (daha doğrusu çöp mesaj) kalabalığı arasında cevap verecegimiz mesajı bile bulmakta güçlük çekiyor

hatta bazen mesajlara "aman bu da kesin reklamdır" gözüyle baktığımız olmuyor degil.

gckhvs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinette yetki verilen kişiler rastgele seçiliyor sanırım.
daha dün bi arkadaş bi başlık açmıştı haksız yere banlanmış sanırım.
banlanma sebebi mp3 yayını yapmaya çalışan bi iyinet moderatörüymüş, yasak olduğunu hatırlatmış banlanan kişi sadece
neyse yeni üyelik alıp banlandığını yazmış
sonra ne oldu
konu 5 dakika sonra silindi. o arakdaşıda göremedim sanırım onunda üyeliğini silmiştir.

eminim bu mesajımda silinecek.
dilediği gibi at koşturanlar var, atın altında kalanlar var.
iyi net pekde iyi değil sanrıım. ben yeni sayılırım.
ben bunları farkettiysem sitede aktif çalışanlar takılanlar görmüyormu acaba

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanma sebebi mp3 yayını yapmaya çalışan bi iyinet moderatörüymüş, yasak olduğunu hatırlatmış banlanan kişi sadece
sonra ne oldu
konu 5 dakika sonra silindi. o arakdaşıda göremedim sanırım onunda üyeliğini silmiştir.

ciddi bir ithamda bulunuyorsun arkadaşım
bunun herhangi bir ispatı varmıdır elinizde ?
çünki iyinetin bildigim kadarı ile bu tür şeylere (mp3 vsvs) ciddi bir çalışması zaten var . yani mutlaka o tür konular silinir yada kapatılır ( yasalar geregi)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yeni üyelere fırsat vermenin taraftarıyım.Eğer 1.000 tane üyeden 10 üye kazanabilsek bile yeter bize.Yıllarca bu forum bilgi veren 40-50 kişiyle döndü.Demekki zaten çok fazla kazancada ihtiyaç yok.Ama CMYLMZ ' ada katılmamak elde değil, buna önlem alınması gerekir.Nasıl önlem alıncağı konusunda herkesin fikirlerini belirtmeside gerekli bence.

Moderatörler konusuna gelince, açıkcası bende moderatör arkadaşların burada karşılıksız çalıştığını biliyorum.Ama bazı arkadaşların arasında birbirini tutma, eski üyeleri koruma tarzı yaklaşımlarının olduğunu düşünüyorum.Gelenlerden ziyade, eski üyeleri kaybetmeye başladığını düşünüyorum. ( tabiki kendi fikrimdir ) Çok fazla yönetim polemiği olmasıda bunun en büyük etkenidir.

gckhvs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinete pek takılmıyorum bu istatistiklerimdende belli olur.
dün gece bi arkadaşın konusuydu bu.
bi site satışıydı sanırım. yönetici bi arkadaş satış yapıyormuş. bunu eleştiren bir diğer arkadaş şu an nerede ne yapıyor üyeliği ne durumda bilemiyorum.

forumdan silinen konuları görebilme imkanına sahipmi adminler?
dün kaldırılan konulara bi göz atın isterseniz

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinete pek takılmıyorum bu istatistiklerimdende belli olur.
dün gece bi arkadaşın konusuydu bu.
bi site satışıydı sanırım. yönetici bi arkadaş satış yapıyormuş. bunu eleştiren bir diğer arkadaş şu an nerede ne yapıyor üyeliği ne durumda bilemiyorum.

forumdan silinen konuları görebilme imkanına sahipmi adminler?
dün kaldırılan konulara bi göz atın isterseniz

sanırım o bendim :)
iyinet adaleti sağladı ve haksız bi davranışı düzelti

not: iyinet artık adalet simgesi oldun benim için çok teşekkürler

ronaldo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni üyelere fırsat vermenin taraftarıyım.Eğer 1.000 tane üyeden 10 üye kazanabilsek bile yeter bize.Yıllarca bu forum bilgi veren 40-50 kişiyle döndü.Demekki zaten çok fazla kazancada ihtiyaç yok.Ama CMYLMZ ' ada katılmamak elde değil, buna önlem alınması gerekir.Nasıl önlem alıncağı konusunda herkesin fikirlerini belirtmeside gerekli bence.

Moderatörler konusuna gelince, açıkcası bende moderatör arkadaşların burada karşılıksız çalıştığını biliyorum.Ama bazı arkadaşların arasında birbirini tutma, eski üyeleri koruma tarzı yaklaşımlarının olduğunu düşünüyorum.Gelenlerden ziyade, eski üyeleri kaybetmeye başladığını düşünüyorum. ( tabiki kendi fikrimdir ) Çok fazla yönetim polemiği olmasıda bunun en büyük etkenidir.
yeni üyeler ve diğer konulardada katılıyorum:)
yeni arkadaşlar yanlış yaptı diye ne dalga geçme muhabında mesaj yazılmalı, nede banlanmalı. uyarı alıpda devam ediyosa hersey yapılabilir:)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişinin yeni olması yada yeni üye olması aslında olay bu degil.

örneklemek gerekirse ciddi bilgisi olan yeni üyelerimiz var ve bu bilgilerini de ciddi anlamda aktarabiliyorlar.
yani adamın bilgi birikimi ciddi eskiye dayanabilir ama foruma yeni üye olmuş olabilir.

şahsi tepkim sadece site tanıtmak yada firma tanıtmak için üye olan "yeni üyeler" idi
burda bir saptama yapmak doğru olur diye düşünüyorum.

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar ben 3 aydır buradayım forumda çok yeni değilim eskide sayılmam ama 5-6 yıldır forum ortamlarında bulundum ve buraya katıldığımda bir forumda neyin nasıl yapılacağını bilen biri olarak yerimi aldım karşılaştığım bir kaç sorunu bıkıp usanmadan bir şekilde mücadele ederek çözdüm ve eminim bugün forumda bir çok sevenim var. Benim iyinet yönetim kadrosu ile ilgili en önemli tesbitim ortak bir yönetim politikası olmayışıdır, bir mod bir konuya katılıp yorum yaparken başka bir mod aynı konuyu olumsuz bulup kitleyebiliyor bence bu çok büyük bir tezat ve bazı modlar forumla çok ilgiliyken bazıları sadece seyirci gibiler, iyinet ise olayları uzaktan ama kararlı bir şekilde izliyor, umuyorumki yönetim konusunda gerekli adımları atacaktır. Herkese iyi paylaşımlar.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
sonra ne oldu

iyinette yetki verilen kişiler rastgele seçilmiyor, ama rontgen gibi kisilerin kisiliklerini gorebilecek bir guce de sahip degiliz.
Aksilikler oluyor, bazen o kisilerin tecrubesizliklerinden bazen de bizim onlara yeterince bilgi vermemizden kaynaklaniyor.

"daha dün bi arkadaş bi başlık açmıştı haksız yere banlanmış sanırım" burada bahsi gecen arkadas umuture. Asagida cevabi kendisi yazmis zaten, fazla soze gerek yok. Dedigim gibi sabredin, herseyi bir anda halledebilecek sihirli bir deynegimiz yok.

"iyi net pekde iyi değil sanrıım. ben yeni sayılırım." umarim zamanla forumu seversiniz. Sizde boyle bir onyargi olusturdugumuz icin uzgunum. Elimizden geldigince forumu daha iyi yerlere getirmeye calisiyoruz.

sanırım o bendim :)
iyinet adaleti sağladı ve haksız bi davranışı düzelti

not: iyinet artık adalet simgesi oldun benim için çok teşekkürler

gckhvs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umuture arkadaşım derdine çare bulmuşsa sözümü geri alıyorum. özür dilerim

umuture kardeş senin sorununun çözülmesine sevindim. dün gece konuyu gördüm silindiğini farkettiğimde gerçekten üzülmüştüm.

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şahsi tepkim sadece site tanıtmak yada firma tanıtmak için üye olan "yeni üyeler" idi
burda bir saptama yapmak doğru olur diye düşünüyorum.

Katılıyorum.. Bence bugibi bölümlerde konular admin onayindan geçerse daha düzenli olur

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
O kadarda olur artık. Yani link değişimi ile maxi geyike üye değilseniz bence çok güzel bir forum :D çünkü oralarda çok fazla mesaj atılıyor. Php de bir çok şeyi burada öğrendim cevap biraz geçte olsa doğru ve çalışır bir şekilde geliyor. Bence en iyi web master forumu biraz hiti düşük sanki ama buda sanırım kurallardan kaynaklanıyor :D.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5