İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sayın yawhoo.net adminine

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın yawhoo.net adminine sitenizde academy english ın logosunu ve adını sponsor olarak kullanmıssınız.Bu sirketin size sponsor olduguna dair bir evrak veya sözlesme metni varmıdır.Eğer yoksa biliyorsunuz bunlar yani logo ve işim hakkını kullanmak suctur ağır cezası var birde dolandırcılık olayı.Basınız yanabilir.Eğer böyle bir sponsorluk varya bu evragı veya gerekli mercilerden gelmiş olan anlasmayı sitenizde yayınlamalısınız.Aksi halde böyle bir durum yoksa gerekli işlemler yapılacaktır.

Saygılar

B

besiktaslim

Misafir
yok sponsoru hakkaten adminide çok niyetli birisi :)
enazından orda çalışıyor zaten öyle biliyorum

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) bilmem sacma

Çalısyor olması demek isim hakkı ve logo yu kullanma anlamına gelmez zaten firma duysa yapıcagını bilir.Bende Calıstıgım sirkette herkese ilk 3 e notebook veriyor desem ne olur...Cocukca işler

B

besiktaslim

Misafir
:D hayır yanlış anladın galiba sponsoru ve logosu normal toplistlerden büyük buda academy english in isteği üzerine ve şu andaki büyük sıkıntılarından birisi yani kafasına göre bişeyler yapmıyor ;)

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bossek,

Merak ettim de... yawhoo.net sonuçta izinsiz de olsa Academy English bir bakıma bedavaya reklamını yapıyor. Bu Academy English için faydalı olsa gerek. Bu neden engellenme hatta birilerine ceza verdirme isteğini doğuruyor bunu merak ettim. Sitem yok sadece cevabını merak ediyorum :)

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) sende mi amatorsun olamaz

bedava reklamını yapmasını kimse birsey demiyo ... sadece bu adrese gir ne demek istedigimi anlarsın.

http://www.yawhoo.net/yarisma/yarisma.html

İlk önce kendi sitelerine el atsınlar www.belist.net in seneler önceki desing ını kullanarak değil.Bu arkdasın orda calısıyor olup olmamasıda önemli değil..Sadece atıp sıkmasınlar...zATEN BİLEN BİLİYOR böyle birsey olsa katılım fazla olurdu.

B

besiktaslim

Misafir
Bossek' Alıntı:
sende mi amatorsun olamaz

:) tasarım konusuna bişey diyemem. Ben amatörüm kabul ediyorum zaten :) uslanmazı bilemicem tabii. ama erken konuşuyorsun galiba cevabı vermesi gereken ben değilim sonuçta, ilgili sitenin admini verir zaten cevabını yzının yazılmasından beri online olmadı ilk girdiğinde bişeyler yazar zaten...

neyse prof.. arkadaşım sana çalışmalarında başarılar..

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) sana demiyorum besiktaslı

yaa online olsun olsun da cevabını versinler.Özellikle hitr.net midir nedir.Benim tek kafama takılan bu tarz birsey yapılması bu tarz seyler eger ciddi birseyse noter taraflı yapılır yok eğer bu durumdan academy de biliyorsa ve ortada bu tarz birsey varsa :) para herseydir avukatımla konusurum böyle böyle bir durum var diye :) O da geregini yapar.Ortada ne ynoter tasdikli yazı v.s yok sadece kafalarına göre yazı :)

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar o sitenin sahibi Emrah arkadaşımız gerçekten çok iyi biri. Kendisi de aynı zamanda Academy English te çalışıyor. Eminim burda online olduğunda gerekli cevabı verecektir. Onun için burda boş boş konuşmanın bir anlamı yok. Kendisi gelsin cevabını versin...

N

nsbil

Misafir
hep ayni makeleler. bos bos laflar bence. adam calisiyorsa orda problem degil. umarim patronlarininda bu konu ile bilgileri vardir. + sadece sitelerde degil dergilerede cikmis bir site. bu nedenle bosa konusmak yanlis olur.

G

guajira

Misafir
Bossek' Alıntı:
Sayın yawhoo.net adminine sitenizde academy english ın logosunu ve adını sponsor olarak kullanmıssınız.Bu sirketin size sponsor olduguna dair bir evrak veya sözlesme metni varmıdır.Eğer yoksa biliyorsunuz bunlar yani logo ve işim hakkını kullanmak suctur ağır cezası var birde dolandırcılık olayı.Basınız yanabilir.Eğer böyle bir sponsorluk varya bu evragı veya gerekli mercilerden gelmiş olan anlasmayı sitenizde yayınlamalısınız.Aksi halde böyle bir durum yoksa gerekli işlemler yapılacaktır.

Saygılar

Merhaba!
Keşke Emrah hakkında bu suçlamayı yapmadan önce konuyu iyice araştırsaydın. Kendisi şu an online değil ama onun yerine ben bazı açıklamalar yapayım.

www.yawhoo.net dediğin gibi ingiltere'de bedava eğitim ödüllü web tasarım yarışmasının logosunu yayınlıyor.

Sponsoru olduğunu söylediği (hatta çalıştığı) şirket Academy English'in sitesi http://www.academy-english.com/ da aynı banner'ı yaınlıyor. yani olay şirketin bilgisi dahilinde yapılıyor. Eğer kuşkun varsa şirketin yetkilisine konuyu bir de sen sor istersen (Avukatına talimat vermeden önce).

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) hayda

yaa arkdasım ben dergide gazete de cıkmıs oalbilir ama bu kadar sacma birsey olamaz ki yok online olsa falan olsa bende istiyorum yani kendi sitelerinde gerekli acıklama yok gelmiş birde bos bos konusyorsunuz diyorsunuz.Bu tür organizasyonlarda gerekli acıklamalar yapılır sitelerde...İngiltereye gitmek kolay birsey değil...Demek ki dergiler olsun diğer yayın kuruluslarında bile pek kaideye alınmamıs.Alınmaması doğal ..Kullandıkları script free ve utanmadan altta yok güvenlik yok bilmem ne yazmıslar ... Kopyacılar ne olucak.Herneyse bu kişinin fazla reklamını yaptık...Deli Kadir olamaya gerek yok..Zaten gerekli bir site olsa bizim tayfa ilgilenirdi :)

G

guajira

Misafir
Bossek' Alıntı:
yaa arkdasım ben dergide gazete de cıkmıs oalbilir ama bu kadar sacma birsey olamaz ki yok online olsa falan olsa bende istiyorum yani kendi sitelerinde gerekli acıklama yok gelmiş birde bos bos konusyorsunuz diyorsunuz.Herneyse bu kişinin fazla reklamını yaptık....Zaten gerekli bir site olsa bizim tayfa ilgilenirdi :)

Benim yorumuma bi yanıt yazmamışsın Bossek.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaslar,

Hakkımda yazılanlara cevap vermeden önce öncelikle olumlu-olumsuz goruslerini belirten herkese cok tesekkur ederim.

Aslında Bossek arkadasımızın gundeme tasıdıgı bu mevzu beni bilhassa cok memnun etti,
hatta Academy English in de dikkatini cekecektir.

Gordugum kadarı ile yapılmaya baslanan konusmalar projemizin ne denli basarıya kostuguna apacik isık turmaktadır. Dilerim bu tarz konular saygı cercevesinden tasmayacak sekilde surekli gundeme gelir.

Konu hakkında aslında bana mail yoluyla gelen sorular ve burdaki arkadasların dillendirdikleri hususlar genelde bi kac baslık altında ozetlenmektedir.

Biraz bilgisi olan arkadaslar bikac cevap zaten yazmıs....

Academy English EduCational Counselling Service yaklasık 6 senelik tecrubesi olan ve corlu-tekirdag da faaliyet gosteren bir egitim danısmanlık sirketidir. Sirket su ana kadar yuzlerce au-pair+ogrenciyi yurtdısına gondermistir. Sayısız referansı vardır.

Academy English Trakyanın tamamında yıllardır lider firmadır. (zaman icinde baska rekabetcilerimiz gorunmustur)

Aynı zamanda su an gundemdeki projemiz academy-english in ilk projesi de degildir.
Sirket bu gune kadar yerel basında bi cok kez tanıtılmıs... Benzeri projeler baska baslıklar altında gerceklestirilmistir.

Gunumuz Rekabet piyasasında surekli konumunuzu korumak ve gereken onlemleri almak durumundasınız, aynı zamanda yeni fırsatlar pesinde kosmak, kucuk-buyuk-orta ölçekli
tum dunya sirketlerinin en doagal hakkıdır.

Web Tasarım - İçerik Yarısmamızın yukarıda anlattıgım olaylar karsısında vucut bulması firmanın artık tamamen buyumek ve daha cok tanınır hale gelmek konusunda attıgı en somut adımlardan birisidir. .

Bu Hususta ise firma adına logomuz buyuk olmasına karsın sitelerde yayınlayan arkadasa
tesekkur ederim...

Hazır Script kullanmamızın webde faaliyet gosteremeyiz anlamına gelmedigini de dusunmekteyim.

Sonucta ortada boyle bir proje var ve olay gazetede de yayınlandı...

Hala suphesiolan arkadaslar cekinmeden [email protected] adresine
cekinceleriniiletebilirler..

Ayrıntılısozlesme metni icin calısmalarımız surmektedir, takdir edersiniz ki bir isletme de donem icerisinde 1 degil 1 cok konu ile calısılmaktadır.

Yarısmanın sozlesme metnini su an yayınlamamızın cok haklı nedenleri de var..
bundan bi ornegi de hemen burda vermekte bi sakıncagırmuyorum..

İngiltere Konsoloslugu özellikle gecensene duzenlenen intiharlı-bombalı eylemderden sonra bir dizi genisguvenlik onlemi almıstır. (HSBC-ISTANBUL CONSULATE)

Bu onlemler geregince kisilerin vize gereksinimleri icin toplayacakları evraklar donem donem ciddi olarak agırlastırılmıstır.

Söz gelimi ingiltere konsoloslugu su an ogrenci-aupair yurtdısına gitmek isteyen her T.C vatandasından, gorusmeye goturecegi her evrak icin noterli ve yeminli tercumeli belge sartı getirmektedir. Yarın ne isteyecekleri bilinmemektedir...

Bu hususta sozlesme metninde yayınlması gereken hususlar aslına uygun olmaz ise o zaman bazı hukuki müeyyidelerle karsilasilabilir.

Uygun bi zaman icinde bu konuda sitemizde yer alacaktır...

Academy English in adresi TEKIRDAG-CORLU HEYKEL MEYDANI KUCUKLER ISMERKEZI K 1 D11 dir... Sadece yarısma konusunda degil herturlu yurtdısı egtim konusunda

kapımızı calmanız, bizi gercekten sevindirecektir..

herkese basarılar diliyorum...

www.academy-english.com a girip kurumun calısanları hakkındasomut bilgi sahibi olabilirsiniz.
Emrah BAYILDIRAN

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) diyorsun

Arkadasım böyle onaylı birsey olursa gel seve seve yardım edelim bizi bilen biliyor nasıl destek oldugumuzu benim sadece aklıma gelen supheler ki sende belirtmissin sözlesme daha oldu ve ya olmadı yani.Bir netice alınmadıkca bu tarz calısma yapma...Olumsuz bir netici hem sna hem bulunmus oldugun firmanın adını karalar.Yani yarısma hangi tarihler arasında sonuclancak hangi içerikli siteler kabul edilcek,juri uyeleri falan filan. bunu bile belirtmemisn.Yok ingiltere falan bırak bu işleri.Birsey yapıyorsun ama planlı projeli değil.Zaten dikkat et kendi sitene yeni aramıza web dunyasına katılan kişiler agırlıklı..

İlk önce detaylı bir proje yap ondan sonra gerekli tanıtım konusunda bizde sana gerekli desteği saglarız.Oke umarım burda beni yanlıs anlamazsınız.Gerekli yardım istersen uzman kadromuz ile yardım ederiz.

öRNEK Dalga.Org gibi

C

chemeng

Misafir
biz zaten seni biliyoruz emrah... açıklaman için teşekkürler...

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bilmiyorum

Siz arkadası tanıyor olabilirsinizde ben ve birkac kişi tanımıyoruz.Muhabbetiniz olabilir.Ama ben bahsettiğim gibi yapılan organizasyonda hatalar var.Ok

Bossek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tarih,juri üyeleri v.s

hayda ben artık cevap vermek istemiyorumBenim demek istedigimi anlamamıssın.Sen yaptıgın organizasyon hakkında bilgi istiyorum...Resmini ne iş yaptıgın değil..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5