İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Script Edit&Yazma arası bir iş yapılacak

F

fatihhk

Misafir
Arkadaşlar belki bilenleriniz vardır terimler.net adresinde dağıtılmakta olan bir sözlük scripti var.
Fakat şuanki hali isteklerimizi karşılamıyor.
İşi üstlenecek olan arkadaşın yapacağı şey kolay, benzer sitelere bakıp oradaki fonksiyonları ve özellikleri bizim sitemiz için yazacak, güvenlik açıklarını kapatacak,şeklini şemalini düzeltecek.
Bu işi yapabilecek kapasitedeyim diyen arkadaşlar bu iş için istedikleri ortalama fiyatı PM ile atarlarsa daha detaylı konusup, işi bağlayabiliriz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
terimler.net üzerindeki script'i insanlar geliştirip birbirlerine dağıtması zorunluluğu ile dağıtıyoruz ki böylelikle open source gelişsin. siz o scripti alip ustune yazdirarak kullanmanız etik olarak sakıncalıdır. çünkü geliştirdiğiniz bölümleri sizinde dağıtmanız gerekmektedir.

scripti dağıtırken herkes kullansın ve birbirleri ile paylaşsın istedik.

F

fatihhk

Misafir
terimler.net üzerindeki script'i insanlar geliştirip birbirlerine dağıtması zorunluluğu ile dağıtıyoruz ki böylelikle open source gelişsin. siz o scripti alip ustune yazdirarak kullanmanız etik olarak sakıncalıdır. çünkü geliştirdiğiniz bölümleri sizinde dağıtmanız gerekmektedir.

scripti dağıtırken herkes kullansın ve birbirleri ile paylaşsın istedik.

PM'de de belirtmiştim kodlama bilmiyorum.Terimler.net te aradığım soruların cevapları yok. Her isteğim için mesaj atardım fakat cevap alamazdım sanırım.Çünkü orada da pek fazla bilen yok.Ki ayrıca hiçkimse yanıtlamak gibi bir zorunluluğa sahip değil.Birazda ayıp olurdu devamlı devamlı birşeyler istemek.Ayrıca tüm yanıtları tek tek kontrol edip, uygulayacak kadar vaktim yok. Her işi ehline bırakmak lazım. Her işimizi kendimiz görürsek insanlar nereden ekmek yiyecek dimi bunuda düşünmek lazım:)

Parasıyla yaptırmaktan başka nasıl bir yöntem önerebilirsiniz?
OpenSource'un geliştirilmesi fikriniz güzel fakat sizde şuanda sunulan scriptin üzerine bir hayli geliştirme yapmışsınız, bu geliştirmelerin kimilerini sunmuşsunuz ama şuan kendi kullandığınız sürümü paylaşmıyorsunuz -yanlış anlamayın paylaşmak zorunda değilsiniz, zaten ilk scripti paylaşarak yeterince özveride bulunmuşsunuz- ama başka çıkış yolu yok. Ya yeni versiyonu bekleyeceğim ki onunda ne zaman çıkacağı, çıkıp çıkmayacağı bile belli değil.(Çıkarmamanızın bir nedenide benim gibi kullanıcılar olsa gerek :)) ya da karşılığını ödeyerek bilen birisinden yardım alacağım.
bu arada ben yaptırdığım geliştirmeleri herkese sunarmıyım... şuanda emin değilim...ama zaman gösterir...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
eğer hazır betiği kullanıp üstüne geliştirme yapıyorsanız kullanıcılarla paylaşmak zorundasınız bizim istediğimiz tek şey bu.

terimler.net adresinde sadece geliştirmeye sunuldu biz hiç bir kullanıcıya biz gliştircez vaadinde bulunmadık zaten terimler.net'in sahibi arkadaşım ile birlikte bir çok kullanıcıya faydası dokunacağını düşündüğüm için paylaştım aslında iyide yaptım neden derseniz insanları şu an izliyorum. kaç kişi armut piş modunda yada kaç kiş emek sarfediyor gibi:)

lafın kısası o betigi kullanıp üstüne birşeyler yazdıracaksanız bunu dağıtmak zorundasınız çünkü alt yapı bizim emeklerimizdir bunu unutmayınız. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5