İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Script lisanslama _????

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar kendi yazdığım bi scripti satışa sundum..
Bu scripti lisanslı olarak satmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim..??

Şirketimiz var.. Nereye nasıl başvuracağız bilen biri ilgilenirse sevinirim..

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
42 dolar diyolar.. çok iyi bence .. ama php için geçerli sanırım benm scriptim asp..

Bide bu lisanslamanın bana ne faydası olur sizce?_

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şayet lisanslama dan bahsin kodları encode etme ise çok faydası olur,
farklı alan adında çalışmaması, süreli kullanım, deneme sürüm dağıtımları gibi..
ancak ASP ile encode için bildiğim bir yazılım yok malesef, google amca yardımcın olur sanırsam

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google de arattım ama bişey bulamadım..

hadi arkadaşlar bi el atın şu işe ;) :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende diğer formda yazmışım :) Bende visualla yazdığım program için bunu aradım bulamadım.Herkesin ağzında bir lisans ama ortada ne bir kurum var nede bilgisi olan.
hııım dedim.Şimdi soranlara evet lisanslı diyorum.Başkası alırsa açık kodları bende nede olsa :)
Yani eğer bu kadar aramalara bulunamıyorsa demekki o kadar bağlayıcı birşey değil.

saygılar..

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sana katılıyorum dostum, daha sonra script lisanssız diye konumuz siliniyor :S
kimsenin de bu konuda bi bilgisi yok..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin yazdığınız adrese baktımda.Site sanırım ticari bir site org falan değil.Orada yaptığı lisanslamadan ziyade şifreleme sanıırım. Normal programlarda mecburen kodlar kapalı derlenmiş olduğpundan butür sıkıntılar olmuyor demekki onun haricinde lisansa gerek yok.
asp ler için acaba bizler bir şifreleme geliştiremezmiiyiz.İlerde bizde bu hizmeti başkalarına satarız.:)
hani butip şeyler olur ya.Kendin için yaparsın kullanamadan talip çıkar derken işini değiştirip o işe geçersin ..

A

ALY

Misafir
yazılım lisanslama için bi dernekmi kurmak gerekir yoksa şirketmi :D

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pohuahahaa:D:D
script severler derneği kuralım..

Yok mu arkadaşlar hala açıklama yapacak birisi

kubilayerkec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum 3. mesajda yazdığım gibi ben asp için arıyorum sen php için olanı yazmışsın..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hehehe....script istesen herkes tavsiye verir :D ama lisans bilgisi kimsede yok...bide neden ilerleyemiyoz diyoruz :(...

bu konu sanırım fikir ve sanat eserlerini koruma kanununa denk geliyor. Noter ile birlikte bunun tescilini yapman resmi olarak işine çok yarayacaktır. Gerisi yani burada yazılanlarını tümü internet üzerinden scriptini koruma yolları başka bişi değil. Sen scriptini resmi yollardan tescil ettir yeter...Gerisi çok önemli değil...Bugün senin yazmış oldugun scriptin çalıştığı platformu bile kırıyolarsa bununla ilgili önlem alman sadece caydırıcı olur...Ama kesinlikle noter harici yapacaklarının fazla önemli olduguna inanma pek...

Edit: tabi birde kendi sunucuna bir dll hazırla ve sattığın scriptin bilgileri (şifreleri vs.) bunun içinde olsun...sen down olunca ne olur bilmiyorum ama bence en işe yarar durum bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi