İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Script Şifreleme

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Scriptlerimizi IONCUBE veya Zend ile nasıl şifreleteceğiz?
Programınımı satın almak lazım , webden online , ücretsiz ve sorunsuz oluyormu?
Yada programa sahip olan arkadaşlar ne kadara şifreliyor?

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Scriptlerimizi IONCUBE veya Zend ile nasıl şifreleteceğiz?
Programınımı satın almak lazım , webden online , ücretsiz ve sorunsuz oluyormu?
Yada programa sahip olan arkadaşlar ne kadara şifreliyor?

Zend oldukça pahalı. (Ve artık kırılabiliyor)
ioncube nispeten daha ucuz ve daha güvenli. (Bu da kırılabiliyor ama çok pahalı. O yüzden kolay kolay kimse kırdırmıyor)

ioncube için lisansını almanız lazım. (199 usd)
Online encoderlara, adı sanı duyulmamış ucuz encoderlara kesinlikle itibar etmeyin. Hepsi kırılabiliyor. (phpkilit.com'u bilmiyorum ama piyasada dolaşan bir sürü ucuz encoder var)

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Linux serverlarda çalışacak PHP dosyalarını şifrelemek için 2. ürünümü satın alıyoruz
Farkları ne bir sürü ürün var satın alma panelinde

Bütün serverlar IONCUBE lu scriptleri tanır dimi?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Linux serverlarda çalışacak PHP dosyalarını şifrelemek için 2. ürünümü satın alıyoruz
Farkları ne bir sürü ürün var satın alma panelinde

Bütün serverlar IONCUBE lu scriptleri tanır dimi?

Yanlış bu sipariş sayfasında gördüğün sürümler dosyaları encode edeceğin (şifreleyeceğin) pc de çalışacak programın işletim sistemi tipi

Yani sen IONCUBE ü (scriptleri encode edeceğin şifreleyeceğin progarm) windows ta çalıştıracaksan windows sürümünü sipariş etmelisin

Encode edilen dosyalar win sunucuda da linux sunucudada çalışır sadece encode edilmiş dosyaların çalışabilmesi için o sunucuda IONCUBE ün sitesinde ücretsiz dağıtılan IONCUBE loaderın kurulu olması gerekir (ki dünyadaki sunucularda IONCUBE loader standart kuruludur örneğin biz sunucularımızın tamamına kurarız)

Ayrıca lisanslı IONCUBE ENCODER a sahibiz isterseniz dosya sayısına bakmaksızın her bir domaine encode için 5 ytl ye yapabiliriz.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki PRO, BASIC ve CERBERUS arasında ne farklar var 379$ ada var çünkü ioncube

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasil kiriliyor bir de bu konuda bilgi verseniz.
Zend'in decoder programları dolaşıyor nette. Genelde ruslar ve çinliler dosya başına 3-4 dolardan da yapıyorlar bu işi.

ioncube'ün nasıl kırıldığı konusunda bilgim yok, sanırım zend'den daha zor ki zend'e göre daha yüksek fiyattan kırıyorlar. Henüz piyasaya düşen programına da rastlamadım. Ücretli ioncube decoder satan bir kaç yer var ama güvenilir midir bilemem.

Gerçi bu cevap teknik olarak nasıl kırıldıkları sorusuna cevap olmadı ama işin o kısmı sahiden muamma zaten. Akıl alır gibi değil.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nasil kiriliyor bir de bu konuda bilgi verseniz.

IONCUBE kırılıyor diyen gelsin vereyim ona dosya kırsın versin bana bende kırıldığını kabul edeyim kimse işte şu sitede bu kadar dolara kırıyorlar git kırdır demesin yapacak olan gelsin vereyim dosyayı kırsın bende kabul edeyim.

Zend kırılıyor olayıda şu:

sadece eski versiyonları ile encode edilmiş ve tüm kombinasyonlarla encode edilmemiş (sağlam bir şekilde) dosyaların kırıldığı söyleniyor ve doğal olarak bu her zendli dosya için geçerli değil şahsen denedim bu zend kıran programları başarılı değiller Şahsen bunu lisanslı azdg scripttimde denedim ve başarısız oldu zend i kırdığını iddia eden programlar (dosyanın kırılmış halinde hangi domainlere encode edildiği başarılı şekilde görülüyordu böylece dünya üzerinde kaç adet azdg script satıldığını öğrendim :))

Şunu aklınızdan çıkarmayın:
Ben zendi ioncube ü kırıyorum diyen programla bir dosyayı kırmaya çalıştığınızda size bi php dosya oluşturup içinde php kodlar yer alıyorsa bu dosya çalışacak anlamına gelmez yani dosyada fonksiyonlar gördünüz diye kırıldı demeyin

AWBS admin paneli içinde aynı yaygara koparıldı evet bazı dosyaları kırılıyordu awbs nin o programlarla ama kırılmış hali sadece tabloları vb.. içeriyordu adamlar hemen sayfaları Türkçeye çevirip Türkçe awbs admin paneli diye dağıtmaya başladılar tabi işi bilmeyen arkadaşlar hemen atlayıp kullanmaya başladı 1 hafta 1 ay sonrada hepsi bana geldi awbs miz çok sorun çıkarmaya başladı diye tabiki çıkarır çünki kırılmış dediğiniz dosyalardaki tüm kodlar kırılmış değil bazı fonksiyonlar vb.. eksik kısacası "GÖRÜNTÜ VAR SES YOK"

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hepside kırılıyo arkadaşlar hiç bulaşmayın....

Yukarıda yazdıklarıma bir göz at bu şekilde kestirip atmayın yani hepside kırılıyor boşuna uğraşmayın deyip kestirip atmak bir şey ifade etmez yani bu işi yapamadığınız sürece yaygara koparmayın yani evet imkansız değil ama senin kestirip attığın gibide basit değil.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@sonsuzhost
Madem zend'in son sürümüyle hazırlanmış olanlar kırılamıyor, bana son sürümle hazırladığın herhangi bir zendli dosya gönder, kıramazsam 1000 YTL vereyim. Ama kırabilirsem de senden 1000 YTL alırım :)

Aynı şey ioncube için de geçerli. Bunu ben kıramam ama kırıldığına bizzat şahit oldum. Resmi ağızlardan yapılan açıklamalara o kadar da güvenmeyin derim.
scriptlance'da biraz dolaşın, sadece ioncube decode ile geçinen adamlar var.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@sonsuzhost
Madem zend'in son sürümüyle hazırlanmış olanlar kırılamıyor, bana son sürümle hazırladığın herhangi bir zendli dosya gönder, kıramazsam 1000 YTL vereyim. Ama kırabilirsem de senden 1000 YTL alırım :)

Aynı şey ioncube için de geçerli. Bunu ben kıramam ama kırıldığına bizzat şahit oldum. Resmi ağızlardan yapılan açıklamalara o kadar da güvenmeyin derim.
scriptlance'da biraz dolaşın, sadece ioncube decode ile geçinen adamlar var.

Lisanslı ZEND encodera sahip değilim IONCUBE encodera sahibim göndereyim kır diyorum IONCUBE ü bizzat şahit olduysan şahit olduğun kişiden rica ediver kırsın göndereceğim IONCUBE dosyasını

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle bununla başlayalım 2007 yılında ZEND ile encode edilmiş azdg scriptin lisans dosyası bu :

http://www.sonsuzhost.com/protect.rar

daha önce kırarım diyenler yaptı bişiler gönderdi evet dosyadaki bazı fonksiyonlar gerçektende decode edilmişti ama dosya siteye yüklendiğinde admin panelde bembeyaz bir sayfa çıkıyordu (yani tam anlamı ile decode edilmemiş)

bekliyorum bu dosyanın decode edilmiş halini

Ayrıca şunu kırmak olarak nitelendirmeyelim:

Adam bir dosyada az bir fonksiyon kullanmıştır ve o dosyayı encode etmiştir kırarım diyen kişi scriptin açık sayfalarındaki kodlara bakarak oturup o fonksiyonları yeniden yazar ve kırıdım deyip size verir ve çalışır bu olası birşey ama zendli dosyayı kırmak değil.

NOT: kırılmış dosyayı bana özel linkten gönderirsen konuya eklemezsen bence daha iyi olur Çünki gerçek anlamda kırabilirsen bu script w***arez olur.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Miller arkadaşımız PM atarak konuya devam etmek istemediğini belirtti upload ettiğim protect.rar dosyasını siliyorum bilginiz olsun arkadaşlar. Sonra link ölü demeyin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi