İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

script yazacak-proje

sometime

0
Yasakli Uye
Reaction score
1

tasarimix

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Sometime sitenin sahibimisin sen acaba ? Kişi öyle bir site istiyor,konuyu anlatmak için belki yanlış sözler kullanmış olabilir ama neden yasal işlem başlatıyorsunuz anlayamadım yazdıklarınızı çok saçma buldum.Kişi o siteye benzeyen bir site yaptırmak istiyor bütün olan budur.

celk625

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kopya mı yaptık, dikkatini çekerim: daha orjinal ve özel tasraım ve içerik. o sadece esinlenmek amacıyla...

bu sekilde isim vererek webmastare kodlamda temel olmaası amcıyla ... istekte bulunan binlerce proje var....

nerde yaşıyoruz... büyük projeli siteleirn dahi kopyaları şu an piyasa kol gezerken daha olmayan bir şey için .....

ne bu cüret..

:yeho

sometime

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
kopya mı yaptık, dikkatini çekerim: daha orjinal ve özel tasraım ve içerik. o sadece esinlenmek amacıyla...

bu sekilde isim vererek webmastare kodlamda temel olmaası amcıyla ... istekte bulunan binlerce proje var....

nerde yaşıyoruz... büyük projeli siteleirn dahi kopyaları şu an piyasa kol gezerken daha olmayan bir şey için .....

ne bu cüret..

:yeho
Esinlenmekten bahsettiğiniz şey ile hiç bir alakası yoktur firmaların isimlerini kullanarak herhangi birşey yapma veya tasarımından esinlenmek fikir eserleri kanunu ile korunmaktadır.

celk625

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şikayet sitesi scripti yazacak özel yazılım olacak ve güzel tasarımı olacak web yazılımcılar aranıyor..

örnek şikayet siteleirnden esinlenbilir....

Ekleme: kimse yok mu

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Esinlenmekten bahsettiğiniz şey ile hiç bir alakası yoktur firmaların isimlerini kullanarak herhangi birşey yapma veya tasarımından esinlenmek fikir eserleri kanunu ile korunmaktadır.

Hem kekemesin hem çok konuşuyosun der büyüklerimiz, o geldi de aklıma yazmak istedim.

"Herhangi bir şey yapma" diye bir şey fikir ve sanat eserleri kanununda yoktur. Esinlenmek ise, örnek alınan eserin orjinali çağrıştırması, birbirinden ayrımda zorlanmasına kadar yakın benzerliği vs. gibi etkilerde ortaya çıkar. İşleyiş hiç bir zaman kopya, esinlenmek vs. anlamına gelmez. Öyle olsaydı şayet ilk evi yapan insana tüm dünya telif ödemek zorunda kalırdı. Evi ilk ben yaptım, odası var, wc si var, balkonu var insanlar içine girip yatıyor der paraya para demezdi. Demek ki böyle salak bir şey olmasına nasıl imkan yoksa verdiğiniz örneklede fikir ve sanat eserlerinin hiç alakası yok.

@celik625...
Hangi platformda yazdırmak istiyorsun, ayırdıgın bütçe ve deadline nedir pm atarak paylaşırsan yardımcı olurum.

5DEL1

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
http://sikayetvar.com/ bu ismi kullandığınızdan ve tasarımı istediğinizdeb dolayı hakkınızda yasal işlem başlatılabilir bilginiz olsun.

Normalde böyle konularda yazmam ama ortaya bir fikir koyuyorsanız ve bahsettiğiniz şey bir kanunsa öncelikle ilgili hükmü okuyup (yorum katmadan) anladıktan sonra fikir belirtiniz lütfen.

Eline fotoğraf makinası alıpta İstanbula giden biri kız kulesinin fotoğrafını çekmeden gelmez. Bu durumda kız kulesinin fotoğrafını çeken herkes bedel ödemek zorunda kalır.
Böyle bir mantık yoktur.

celk625

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hem kekemesin hem çok konuşuyosun der büyüklerimiz, o geldi de aklıma yazmak istedim.

"Herhangi bir şey yapma" diye bir şey fikir ve sanat eserleri kanununda yoktur. Esinlenmek ise, örnek alınan eserin orjinali çağrıştırması, birbirinden ayrımda zorlanmasına kadar yakın benzerliği vs. gibi etkilerde ortaya çıkar. İşleyiş hiç bir zaman kopya, esinlenmek vs. anlamına gelmez. Öyle olsaydı şayet ilk evi yapan insana tüm dünya telif ödemek zorunda kalırdı. Evi ilk ben yaptım, odası var, wc si var, balkonu var insanlar içine girip yatıyor der paraya para demezdi. Demek ki böyle salak bir şey olmasına nasıl imkan yoksa verdiğiniz örneklede fikir ve sanat eserlerinin hiç alakası yok.

@celik625...
Hangi platformda yazdırmak istiyorsun, ayırdıgın bütçe ve deadline nedir pm atarak paylaşırsan yardımcı olurum.

size nasıl ulaşabiliriz..
referans çalışmalrınızla birlikte özele gönderirseniz sevinirm..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5