İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Scriptlerden mi kaynaklanıyor acaba

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba. Sitelerimin bir tanesinde örneğin pc'de çalışırken siz 10 tane internet sayfası diyelim, benim sayfalardan bir tanesi 10 yada 15 dakka sonra zırt diye açılıveriyor. Yani siz hangi sayfada olursanız olur, yada ne yaparsanız yapın bu sayfa Merhaba ben burdayım beni de unutma dercesine çıkıyor ortaya.

Sağ tuş, sol tuş, status bar yazısı ve renkli scroll bar vs.. gibi çeşitli scriptler var. Acaba buna yol açan scriptler mi, yada hangi script olabilir, çok garip bir durum. Var mı başına gelen böyle bir sorun?

Şimdiden teşekkürler

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yerlere verdiğini bir link bekleme yapıyordur. Link'ten yanıt gelene kadar bekler öyle. Bu web sayfalarımızda verdiğimi toplist likleri de çok uzun beklemelere neden olabiliyor.

Örneğin TCMB'den döviz kurlarını çeken bir scriptte bunna neden olabilir. Onun için bekletmesi muhtemel olan verileri önceden belli aralıklarla db'ye yükleyip verileri oradan sayfaya almak daha fazla hız sağlayabilir.

DB'nizde bekleyen bir sorgu da beklemelere neden olabilir. Zaten sayfa yüklenirken statusbar da bekleten linki görebilmeniz mümkün olabilir.

Çok fazla neden olabilir onun için bazı kodları devre dışı bırakıp deneyerek sorunu bulabilirsiniz.

Internet Explorerin 7'nin bu şekilde bir filtreleme özelli buna neden olabiliyor. Onu da web sayfasının en altında göreceksiniz, isterseniz devredışı bırakabilirsiniz.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap için teşekkürler Bahadır, ben toplist kodları eklemiyorum hiç pek faydaları da olmuyor zaten. Dediğin gibi bekleyen DB'ler yapabilir evet. Ama bendeki durum daha değişik, sayfa tamamen yüklendikten sonra yapıyor ve sürekli oluyor bu. Bişey neden oluyor ama ney anlayamadım. Bir sürü de scipt var, artık deneme yanılma yöntemiyle bulmaya çalışayım bari dediğin gibi. Eğer kolayı varsa bir sorayım demiştim ama. Saol cevabın için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5