İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SCSHOST konusunda yardım

taha22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar 2 gün önce birden kapanan scshost.com adlı hosting sitesine ait herhangi bir bilgisi olan var mı? Bilgiden kastım firmanın ya da sahibi olarak tahmin ettiğim şahıs olan UĞUR AKDUMAN(542'li telefonu çalışmıyor) en olmadı şirketle alakası olan birine ait açık adres, mail ya da tel no. Bildiğim tek şey firmanın izmirde olduğu. Bilgisi olan varsa ve yardım ederse sevinirim

taha22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hosting alacaklara dikkat:
Benim gibi tuzağa düşmeyin
Sakın scshost.com'dan hosting almayın
neden mi?
Ben tiklakazan.tk adminiyim Scshosttan hosting aldım
bir gün scshost bir haftalığına hiç haber vermeden kapandı. açıldığında ise tüm dosyalar+veritabanı kaybolmuştu. kötü haber bilgisayarıma format attığım için yedeğim de yoktu:(
1 aylık çalışmam boşuna gitti. Elime geçen tek şey ise ÖZÜR
çok şükür en azından onu dilediler

F

Forsaken

Misafir
Bir firmayı buradan bu şekilde karalamak cok kolay olsa gerek taha22..

öncelikle soylediklerinin bir kısmının yalan oldugunu biliyorum, cunku 1,5 yıldır scshost ta host edilen sitlerim var. o bahsettıgın verı kaybı bizi de etkiledi. ama dedigin gibi 1 hafta kapalı felan kalmadı sadece 36 saat kapalı kaldı. sebebi ise sunucunun acil mudahale icin istanbuldan izmire getirilmesi olarak acikladilar zaten.. yani elde olmayan boyle bir durumda ne yapilabilirki? ve bu durum sadece bir kez yasandi.. daha onceki calistigim host firmalarinda sık sık yaşanıyordu bu durum.. unutma kimse mukemmel degildir, özellikle işin içinde bilgisayar denen illet varken heran insanin basina hersey gelebiliyor...
Burada scshostun avukatligini yapacak degilim ama gordugum kadariyla firmanin hakkı yenmis. ustelik musteri hizmeti konusunda bu kadar titiz davraniyorlarken..

ve senin makinana format atmanin hemen ardından scshostun veri kaybı yaşaması da buyuk tesaduf olsa gerek.. yedek alacak fırsat bulamamak kotu olsa gerek..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Taha22 ilk mesaj : 2004-04-21, 19:33
Taha22 ikinci mesaj : 2004-04-24, 09:49

Benim anlamadıgım Ayın 21 inde Host aldıgını varsayarsak 24 undemi kapandı ?
1 Aylık emeğin nasıl bosa gitti.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ARKaDaS' Alıntı:
Taha22 ilk mesaj : 2004-04-21, 19:33
Taha22 ikinci mesaj : 2004-04-24, 09:49

Benim anlamadıgım Ayın 21 inde Host aldıgını varsayarsak 24 undemi kapandı ?
1 Aylık emeğin nasıl bosa gitti.

bence varsayma sadece mesajı dikkatli oku, anlarsın. 24 ünde hostun tekrar açıldığı ve kendisine ait verilerin kaybolduğu söyleniyor. artık 1 aylık emeğin nasıl gittiğini anlarsın herhalde...

B

Bedavalar-Net

Misafir
Simdi sayin Taha nin bu kaybinin sorumlusu olarak hosting firmasini görüyorum.Profesyonel yada isten anlayan bir firma böyle bir degisiklik yada calisma yapmadan önce herseyi gözden gecirmeli,müsteri sitelerini madur etmemek icin kendisi dosyalarin yedeklerini almaliydi.

Kisacasi bu firmanin kuru bir özürden daha fazlasini Taha arkadasimiza yapmasi gerekli.Emek bosa gitti,para bosa gitti,eger profesyonel bir firmaysa bir senelik hostu bedava vermeli,yada taha arkadasimiz oradan ayrilmali.Kimse gücenmesin benim basima gelmis gibi düsünüyorum.Kimseyi karalamiyorum,ama olmasi gereken kuru bir özür olmamali,ben bunu kabul etmezdim.

saygilarimla

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forsaken, sanıyorum scshost.com sitesinin admini? Mesaja cevap vermek için alalacele foruma üye olmuş.Bir insan foruma üye olur olmaz host şirketini savunur mu?
Kusura bakma forsaken ama ben senin söylediklerine inanmıyorum! En azından scshost'un admini olarak konuştuğunu belirtsen daha iyi olurdu.Bir de onların arkadaşı olma olasılığı var tabii :)
Çalıştığı firmayı bu kadar koruyan bir müşteri...

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hosting konusunda değişken fikirlerim var ama domain için asla bir türk sitesini aracı kullanarak kendimi riske atmam. 6$-7$ verceğime directnic'e 15$ veririm, ya da illa ucuz diyosan namecheap godady gibi biyerden alırım. hiç başım ağrımaz.

scs için ise

" sunucunun acil mudahale icin istanbuldan izmire getirilmesi olarak acikladilar zaten"

denmiş ama eğer siteye bir tracert çekerseniz newyork ve torontodaki sunucunun istanbuldan izmire getirilmesi ilginç olabilir.

insanları aptal yerine koymayın!

F

Forsaken

Misafir
Öncelikle bedavaonline arkadasimizin sanisina yanit vermek istiyorum.. scshostun admini degilim. :) ve evet dedigin gibi forumu okuduktan sonra cevap yazma ihtiyaci duyup uye oldum. "Çalıştığı firmayı bu kadar koruyan bir müşteri..."??? korumuyorum, sadece haksiz olduguna inandigim ve karalama amacli olarak gorunen mesaja dilimin dondugunce cevap yazdim... ve hosting firmamdan memnun isem bunu yapmak hakkim ve gorevim diye dusunuyorum.

taha arkadas gibi veri kaybetmis bir musteri olarak halen scshostun arkasinda duruyor isem, bunu bence sorgulamaniz gerekir. yani 1,5 yil boyunca aldigim iyi hizmeti, ellerinde olmayan bir sebeple ve sadece bir kez veri kaybına ugradim diye silmemi beklemiyorsunuz heralde. arkadaslar vaktiyle hosting firmalarindan agzim cok yandi, scshostu savunmamın sebebide budur belki.
neyse uzatirsam scshostun admini degil bu seferde sahibi zannecekler arakadaslar beni:)
scshost sahiplerine de burdan saygilar.

B

Bedavalar-Net

Misafir
ellerinde olmayan bir sebeple mi?

Neyse hersey ortada artik bu konuda bir yorum yapmaya gerek duymuyorum.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Walla, dediklerin doğruysa tebrik ederim!!! Ama ben şimdiye kadar host firmasını bu kadar savunan biri görmedim.Belki bu ilk ve son görüşüm de olabilir :)
Sonuç olarak, senin buraya mesaj yazıldıktan kısa bir süre için de gelip yazıyı okuman ve cevap yazman olayı değiştiriyor.Bu kadar zaman hiç mesaj yazmayıpta, ilgili hosting firmasıyla ilgili bir mesaj yazıldığın da hemen cevap yazman ben de böyle bir şüphe doğurdu.Tabii dediğim gibi "Firmasını koruyan bir müşteriysen tebrik ederim"

Birde şu var. Firmaların çoğu backup'lardan müşterileri sorumlu tutuyor.Yani kendi yedeğini kendin alacaksın ve firmaya bu konuda herhangi bir talepte bulunmayacaksın.(bunu genelde firma olmayan firmalar yapıyorlar
icon12.gif
) Host alırken sözleşmeleri dikkatli okumak gerekiyor.Mesela, taha kardeşimizin sitesinde ki sözleşmede veri kayıplarından sorumlu tutulamayacağı yazıyor.
Birde faturası olmayan ve kağıt üstünde hazırlanmamış bir sözleşmenin ne kadar geçerliliği var onu bilemiyorum!

Sevgiler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5