İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Çok Önemli

N

nostaljim

Misafir
Arkadfaşla ayrı bir başlik açtım çünkü önemli bir gelişme oldu.

Nisan ayında sedoya başladım. 1 ayda 94 euro para birikti.
Kazancımı, siteme link olarak eklediğim isimlere tıklanarak yaptım, mesela mp3 yazıyordu tıklayınca sedo acılıyordu. yani pek yasal değil di. veya güzel kızlar yazıyordu,

Sonra 94 euro para birikti, adamalr göndermedi parayi, kazancım da ekranda gördüğüm kadarıyla sıfırlandı, niye göndermediniz diye mail attım, bu kazancı nasıl yaptın izah et dediler.

Bende verdim benim sitelerin adresini, bakın dedim buralardan lğink olarak verdim, millet tıklamıs girmiş sitenize, bana cevap geldi: Bu yaptıgınız kuralara tamamen aykırı, bu paraları odememiz söz konusu değil, devam etmeniz durumunda hesabınız durdurulacaktır diye, bu arada mayısın 10 una falan geldik. Bende sinirlendim, ve linkleri sitelerimden kaldirdim. 10 günlük süre içinde de mayıs ayı için 34 euro birikmişti, o gün bugündür ilgilenmiyordum sedoyla.

Sonra banka hesabıma baktım bugun 94 euro para yatmıs, yani adamlar parayı göndermişler,

Ayrıca bugun bir mail aldım 34 euromun, limitin altında oldugunu yoksa onu da göndereceklerini yazmışlar.

Gelin çıkın bakalım bu işten,
Bunlar ne yaptıklarını mı bilmiyorlar,
yoksa yaptıgım yasal olmayan bir şey değil miydi.

böyle bir şey işte. Yorumlarınızı bekliyorum

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google nsaıl bunlarla iş birliği yapıyor çözebilmiş değilim. çok fazla insiyatif kullanabiliyor çalışanlar.

G

Gencadam

Misafir
Aile şirketi misali, adamlar istediklerine, o anki psikolojilerine göre işlem uyguluyorlar.

E

European

Misafir
ben o kadar kavga ettim. tehdit ettim sıçtım sıvadım resmen. önce ödemiyoruz dediler sonra ödediler.
sonra Ed ile kanka oldum :) harbiden arıza bunlar..

G

Gencadam

Misafir
O emir kulu Ed, herhalde milyon tane kullanıcıyla mailleştiği için önceki mesajları unutuyor. Eğer mutlu anına denk gelirseniz ödeme onayı veriyor :) o gün sevgilisi ile kavga ettiyse işiniz yaş. Ban'ı yiyorsunuz. Bir önceki mailinizi unutyor ve parayı gönderiyor. Tam bir senaryo ama sanırım gerçek bu :)

N

nostaljim

Misafir
Oyle veya boyle bence ayda 50 euroluk hileli hilesiz koymk lazım
biraz tartısma yaparısz sorun çıkarsa olur veya olmaz.
bu şekilde ne kazanırsak o kar.
oldu bukadar
sayfaarınıza tek tük sedo linki koyun bence yine
ama abartmayın.
sorun çıkarsa 3-5 maileşirsiniz, sonrası Alaha kalmış
oldu bitti.

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedoda en ufak site bile takip ediliyor. bunun nedeni bir çok sitenin gerekçesinin (yalanının) aynı olması. ve hile türlerinin aynı olması.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen Ed'e fazla yüklenmeyin arkadaşlar!
Görmediniz mi adamcağızın resimlerini? Millete cevap yazacam diye ne hale gelmiş :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
European' Alıntı:
ben o kadar kavga ettim. tehdit ettim sıçtım sıvadım resmen. önce ödemiyoruz dediler sonra ödediler.
sonra Ed ile kanka oldum :) harbiden arıza bunlar..

Bu tur mesajin tekrarinda forumdan uzaklastirilacaksiniz!

U

ulukislali

Misafir
nostaljim - mp3 'larin icin benim siteye link vermistin. (Zaten hepsi hepsi 7,8 sevdigim müzik vardi, arkadaslarim, tanidiklarim icin). Senin yüzünden o ay benim servere birsürü ekstra para ödemistim. Sonra tabiiki o müzikleri kaldirdim.
(O zamanlarda da bu konuyu burada yazmistim)
(Sitene su anda baktim ve kaynak site ismi vermisin simdi, acaba o sitelerden izin aldin mi? Benden aldigin zamanlarda kaynak sitede yazili degil di, yazsan bile, ben sitene bakmadikca nereden bilecektim ki)
Selamlar,

N

nostaljim

Misafir
Nostaljim.com çok nadir mp3 ekler arkadaşlar,
Eklenen mp3lerde de mutlaka kaynak site belirtilir.
Bir kere kaynak sitesiz mp3 nostaljimde hiç olmamıştır.
Ayrıca nostaljim.com sayesinde ciddi bir ziyaretçi potansiyeline sahip olan mp3 sitelerinin sayısı oldukça fazladır.
Tabi yıllar hızlı geçiyor, nostaljim 7-8 yaşına geldi, kurt kocadı, o eski ihtişamı kalmadı, artık siteler kendi mp3lerini nostaljimden sunup sırf kaynak site olarak her gün 100 lerce hit alamıyorlar, dolayısıyla da mp3 ekleyen siteler azaldı.
Bu süreçte de sağdan soldan kaynak site göstererek izin almadan eklenen mp3 siteleri olmuştur tabi, demekki biri de sen oldun.

Üzüldüm gerçekten senin adına, ama dikkatli olmak lazım, bandı sürekli takip edeceksin, linkleri sürekli değiştireceksin, yoksa birileri gelir mp3 linkini çalar, bu iş böyledir, herkes kendi mp3ünü eklesin diyerek te ne kadar haklı olursan ol bir yere varamassın, en güzel çözüm başının çaresine bakmak,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5