İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo da domain + site satım prosedürü nedir?

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam
sedo dan domain ve sitemi satacagım ancak burdaki prosedür nedir?
Yani domain için transfer yaparsın tama ama siteyi nasıl devrediyosun host üzerindenmi yoksa script olarak mı ?
Bu konuda bilgisi olan varsa biraz açıklama yapabilirmi?

D

dilberler.com

Misafir
Sedo ya ilk olarak uye oluyorsun (bu kadarınıda biliyosundur) daha sonra sitenin ns lerini sedonun ns lerine yönlendiriyorsun. ve beklemeye başlıyosun Eğer talip çıkarsa hemen sana mail ile bildiriyorlar.Karşı taraftan ödeme aldığında sedo tekrar haber veriyor eğer godaddy den aldıysan domaini domainin kilidini açmanı söylüyorlar ve karşı tarafta transfer işlemlerine başlıyor.

Transfer sonucunda godaddy den aldıysan sana transfer yapıp yapmayacağını bildiren bir e-mail alıyosun .Ve kendi kontrol panelinden transferi gerçekleştiryorsun.

Saygılar

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dilberler.com' Alıntı:
Sedo ya ilk olarak uye oluyorsun (bu kadarınıda biliyosundur) daha sonra sitenin ns lerini sedonun ns lerine yönlendiriyorsun. ve beklemeye başlıyosun Eğer talip çıkarsa hemen sana mail ile bildiriyorlar.Karşı taraftan ödeme aldığında sedo tekrar haber veriyor eğer godaddy den aldıysan domaini domainin kilidini açmanı söylüyorlar ve karşı tarafta transfer işlemlerine başlıyor.

Transfer sonucunda godaddy den aldıysan sana transfer yapıp yapmayacağını bildiren bir e-mail alıyosun .Ve kendi kontrol panelinden transferi gerçekleştiryorsun.

Saygılar
cevabın için sagol.
talip çıktı zaten domain transferini biliyorum ama siteyi nasıl verecem yani kullanıcı adı ve passlerimi vercem adama yoksa zipleyip siteyimi göndercem sadece bunun prosedürünü arıyorum.

D

dilberler.com

Misafir
komple vereceksen siteyi yani o zaman şifreleri hepsini vericen tabiki

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama nasıl yani ben sedoya göndercem onlar bakıp alana mı göndercek. Yani ben bunu anlamadım. Prosedürden kastım bu işlem sırası nasıl...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5