İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo dan domain satışı

E

epido

Misafir
Dear,

We are pleased to inform you that your offer of --- Euro for -----.net has been accepted.

You and the seller have now agreed to a legally binding contract for the sale of this domain name.

Sedo's transfer team will now assist you in the transfer of this domain, including helping you with your registrar.

Please click on the link below, log into your account, and confirm your contact information so that we may begin with the transfer:

http://www.sedo.co.uk/member/transferdetails.php4?language=e&id=xxxx

The first step of the transfer process is the creation and issuance of the payment request document.
This payment request is located in your Sedo account under the respective domain transaction and can be viewed anytime by logging into your Sedo account.
Please note that payment should be received in the Sedo escrow account no later than 10 days from the payment request creation date.
If payment will be delayed, please notify your transfer agent with a status update. Once we have received the payment, it will be held in escrow until the complete domain ownership transfer has been processed.
At the time of payment receipt, Sedo will prepare the domain for transfer and will notify you accordingly.
Please be aware that the entire transaction process can take approximately 2-3 weeks under prime circumstances.

Your transfer agent will follow up with more detailed instructions on the next steps of the transfer.
However, if you have any questions or concerns in the meantime, please feel free to contact us at [email protected].

Congratulations on Your Purchase.

Sincerely,

Your Sedo Team

SEDO.CO.UK :: Buy and Sell Domain Names and Websites
tel +49 221.34030.230 :: fax +49 221.34030.102
email: [email protected] :: url: http://www.sedo.co.uk

-------------------------------------------------------------

bu aşamadan sonra domaini register eden firma bilgilerini yazdım yolladım. şuan; Domaini nasıl diğer tarafa transfer edicem? Neler yapmam gerek?

09/09/06 We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.

burada ne yazıyor?

E

epido

Misafir
pekı tesekkürler

parayı banka ile yollamak istiyorum
ödeme seçenekleri sorunsuzca doldurdum

Account Owner* kısmında
kendi adıma deıl ancak Soyadıma sahip(annemin) adı olsa odemeyı yınede yaparlar mı?

yoksa Accont Data dan adım ve soyadımı kontrol edip mi yollarlar, aynı mı dıye?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaparlar sorun olmaz...

ploop aga bu ne anlama geliyor 2nci etapta böle bişi sölemişler :s

We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana adamın biri teklif verdi 5 iş günü geçti daha para yok :/ Fake idi sanırım..

@keyfinebak.com, Ödemeyi almışlar senin transfer acentandan talimatları bekliyorlarmış. Alıcıdan kesin detaylar bekleme durumu sıklıkla olur, bu yüzden lütfen bu süre boyunca sabırlı olun diyor..

E

epido

Misafir
odemez ise sanırım teklif veren sedo dan negatif bi durum alıyor. Güvensizlik fln

neyse annemın hesabına yollarsa sorun yok demektir.

Akbank a yollatıcam Umarım bi sorun çıkmaz?

@leet Alıcı nın vereceği bilgilere gore domaini aktaracak sanırım? Peki kontrol panelini fln ne yapacaklar? Onları nasıl taşıyorlar? Ayrıca acenta yerıne hosting firması tarafından yollansa domain sanırım sorun çıkmaz.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
odemez ise sanırım teklif veren sedo dan negatif bi durum alıyor. Güvensizlik fln

neyse annemın hesabına yollarsa sorun yok demektir.

Akbank a yollatıcam Umarım bi sorun çıkmaz?

@leet Alıcı nın vereceği bilgilere gore domaini aktaracak sanırım? Peki kontrol panelini fln ne yapacaklar? Onları nasıl taşıyorlar? Ayrıca acenta yerıne hosting firması tarafından yollansa domain sanırım sorun çıkmaz.

Onlar hallediyor bir şekilde, sana bir confirmation maili gelecek, ordan confirmation yapınca gerisi Sedo'nun uzmanlarının işi. Ne yapıp edip transfer ediyorlar.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana adamın biri teklif verdi 5 iş günü geçti daha para yok :/ Fake idi sanırım..

@keyfinebak.com, Ödemeyi almışlar senin transfer acentandan talimatları bekliyorlarmış. Alıcıdan kesin detaylar bekleme durumu sıklıkla olur, bu yüzden lütfen bu süre boyunca sabırlı olun diyor..

yandık o zaman desene domain isimtescil.net'teydi :) acenta derken heralde ondan bahsediyorlar... onla iletişime geçiceklerine benle iletişime geçseler ya :) neyse sabırla bekleriz artık saol çeviri için arkadaşım...

akbank kullanmadım bilmiyorum ama işbankası ile çalışıyorum bugüne kadar hiç sorun yaşamadım...

E

epido

Misafir
@keyfinebak.com

işbank için IBAN numarasını nerden öğreniyoruz?

E

epido

Misafir
ads305zkv3.jpg

hiç birinde yok maalesef? uzgunum nerden tam bilen var mı

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesapların içinde bi' yerlerde olması gerek. Garanti Bankası'nda Hesaplarım menüsü altında mesela. Hesap detaylarına bak, orada vardır..

E

epido

Misafir
valla bende kendı hesabıma baktım vadesiz fln Bulamadım anlamadım gitti

keyfinebak.com işbank kullnıyor sanırım O tam yerını biliyordur? Acaba banka ya mı sormak gereklı?

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bankaya da sorabilirsin tabii, o angarya iş biraz ama :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5