İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo dan trafiğe cevap geldi.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Thank you for your reply. Our advertising partner is only able to negotiate good commissions if we provide high value traffic. Unnatural traffic has no value to the sponsors who purchase ads to be displayed through our parking program and they will not pay for it. For this reason its imperative that the traffic coming in to all of our parked domains is natural, high value traffic.

We only accept natural traffic for our parked domains. This means only type in and search engine query generated traffic. We cannot accept any form of promotional traffic, such as that derived from ppc advertising, direct solicitation or promotional software.

Again thank you for your response. We have not taken any action against your account, however we will continue to run traffic checks to ensure all traffic to domains parked at Sedo is natural.

Birisi bana açıklayabilirmi ne yazdığını?

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aforizmalar özel mesaj atamadım kardeş senle bi görüşelim.
MSN: kantin[at]bizimkantin.com

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyor ki bize kalite hit lazım çünkü reklam verenler bunu şart koşarak reklam veriyor.
senin hesapta bişi yapmadık ama sürekli kontrol edicez tüm domainlerinin trafiklerini.

bir daha gelmez muhtemelen bu mail sana kurtardın paçayı yani :)

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ek olarak sadece direk address bar'a yazılan ve arama motoru sonuc sayfalarından gelen ziyaretcilerin onlar icin natural traffic oldugunu soyluyolar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5