İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Hesapları Kapatıyor!

B

Bedavalar-Net

Misafir
SON NOKTA :D

Arkadasin bahsettigi kisi benim arkadaslar,5-6 aydir sedoyla calismaktayim,sedo nun hesaplari kapatacagi haberini duydugumdan sonra icime kurt düsmüstü o kurt bugün ortaya cikti.

Sehr geehrter Herr XXX,

vielen Dank, dass Sie am Domain-Parking teilnehmen. Bei einer Überprüfung ist uns aufgefallen das Sie Links zu Ihren geparkten Domains auf der Website "bedavalar.net" haben.

Ein direktes Verlinken auf die Domains ist nicht gestattet, es darf lediglich auf die Angebotsseite verwiesen werden.

Dies ist auch in unseren AGB zu finden :

Der Teilnehmer darf die Besucher auf der Webseite nicht derart täuschen, dass der Besucher glaubt, er bekommt etwas anderes als das Suchresultat einer Internet-Suche, wenn er auf einen Link oder in die Suchbox der Parking-Seite klickt.
Da die Domain "mp3yerli.com" mit "Bedava MP3", also Gratis-MP3s beworben wird, trifft der oben genannte Fall zu.

Wir müssen Sie bitten, diese Links zu ändern.

Der Link zur Angebotsseite ist folgender :

http://www.sedo.de/search/details.php4?domain=domain.com , wobei domain.com am Ende durch die entsprechende Domain ersetzt werden muss.

Bitte haben Sie Verständnis dafür, aber ein direktes Verlinken zur Parking-Seite verzerrt die Besucherzahlen, welche für viele Kunden ein Kaufgrund sind.
Sie finden dann eine Domain die viele Aufrufe hat, kaufen diese und plötzlich lassen die Aufrufe stark nach, da die Verlinkungen zur Parkingseite entfernt wurden.

Bitte geben Sie mir kurz Bescheid wenn die Verlinkungen geändert wurden, so dass ich dies überprüfen kann.

Ich bitte um Ihr Verständnis und stehe Ihnen für weitere Rückfragen gerne zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen,

Daniel Klotz

Yani diyorki,siz baska sitelerinizden örnegin demis yukarda bedavalar.net den sedo daki kayitli olan domainlerinize direk link veriyorsunuz,misal: mp3yerli.com un linki direk www.mp3yerli.com yani para kazandigimiz bölüme gidiyor.Bu kesinlikle yasak dogru olan link: http://www.sedo.de/search/details.php4?domain=domain.com seklinde domainlerinize link vereceksiniz diyor.Yine ayrica diyor sitenizden sedo daki dominlere link verirken Mp3yerli.com icin misal Bedava mp3 yazmissiniz buda yasak diyor.Direk domain isminizi yazacaksiniz ve linkide http://www.sedo.de/search/details.php4?domain=domain.com böyle olucakmis yani satis sayfasina.Düzeltin haber verin inceliycem dedi adam bana.Yoksa sistemden atilacakmisim.Bu adamlari uyandiranlar KINA yakmaya baslayabilir.Ehhehe bana mail gelmedi demeyin adamlar tek tek inceliyceklermis herkezi.

Sedo bitti diyelim.

selamlar :(

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AqiA' Alıntı:
Turkiyenin hesabı kapanacakmış'da değil.
Parking olayı kalkacak.
Inşallah kalkar. O zaman para kazanmanın ne kadar zor oldugunu bir kez daha görürüz. Diğer forumda'da yazdım zaten. Türk'lerin sedo'yu duyması ve son günlerde Sedo'nun gündemini oluşturmamız bu durumda pay sahibimidir tartışılır.

bunu 7-8 ay önce söyleyebilirmiyin peki ? Iyi para kazandıgın zamanlar..

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sende biliyorsun crawler. Çok kazandıysam çokta kazandırdım. Ayrıca halen kazanmadığımı iddia edebilecek birileri var mı?
Dolayısıyla ; evet. Keşke o zaman atsalardı. Hatta türkleri hiç kabul etmeselerdi. Ne olurdu ? Hani size o söz verdiğim hatun olaylarında biraz daha eksik kalırdım.
3 kadeh yerine 2 kadeh içerdim.
Su anda nasıl kazanıyorsam o zamanlarda'da bu sekilde kazanabilirdim. Buda demek oluyorki sedo turkleri komple atmıs olsada ben kazanmaya devam ederim. Bedavalar.net canlı şahidimdir.
En önemlisi ve son olarak ;
Insanların ne derece nankör olabilecegini öğrenmemiş olurdum. Iste bir tek buna üzülürdüm. Bu sözüm kesinlikle sana değil. Benim sözüm her zaman kime gidecegini bilmiştir.

ARKaDaS ( bu rumuzlu vatandas yazmami istedi yalnis birseyse ona sovun bana degil :) )

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de zaten çoktan yapıldı for sale diye linklerin satış sayfasına yonlendirilmesi gerektiğinin açıklaması yeni bir şey yok ki...

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eyvah galiba korktuğumuz başımıza gelecek çünkü bugun ayın 7 si hala çıt yok onay maili almadım hala galiba alanda şuana kadar yok

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende herşey normal görünüyo.hesap aybaşında sıfırlandı.şimdi artmaya devam ediyor.bi sorun görünmüyo.ne iş.bi benimki mi böyle ??? bi

L

LibRa

Misafir
KerneL32' Alıntı:
Sende biliyorsun crawler. Çok kazandıysam çokta kazandırdım. Ayrıca halen kazanmadığımı iddia edebilecek birileri var mı?
Dolayısıyla ; evet. Keşke o zaman atsalardı. Hatta türkleri hiç kabul etmeselerdi. Ne olurdu ? Hani size o söz verdiğim hatun olaylarında biraz daha eksik kalırdım.
3 kadeh yerine 2 kadeh içerdim.
Su anda nasıl kazanıyorsam o zamanlarda'da bu sekilde kazanabilirdim. Buda demek oluyorki sedo turkleri komple atmıs olsada ben kazanmaya devam ederim. Bedavalar.net canlı şahidimdir.
En önemlisi ve son olarak ;
Insanların ne derece nankör olabilecegini öğrenmemiş olurdum. Iste bir tek buna üzülürdüm. Bu sözüm kesinlikle sana değil. Benim sözüm her zaman kime gidecegini bilmiştir.

ARKaDaS ( bu rumuzlu vatandas yazmami istedi yalnis birseyse ona sovun bana degil :) )

Seni severiz. Ama Arkadas :) Acaip Kufur Yer Selam Söylesin Birilerine :D annadi O Annadi Bu Forumdaki Nicki De Aqi Dir :D

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Libra sagol sevginiz karsiliksiz degil ...

Benden edilen ricalari geri cevirmem kolay kolay. Yazilmam istendi yazdim.

Kolay gelsin.

@

@biniz

Misafir
arkadaslar bu sadece turkiyeye ozel biseymi yoksa avrupa, amerikami ?
tam olarak anlamdim yani? ben amerikadayim cekler buraya geliyor aybsinda hesaplar sifirlandi ve tiklanma basina odemem devam ediyor. eger turkiyeyle isi kestiyse uzuldum :( gecmis olsun kardesler

H

hknylmz

Misafir
valla ben 2 domain sattım ve 3. içinde işlemler başladı. Benim hesabıda silerlermi bilemiyorum. Umarım olmaz oyle bişey.

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen bu alttaki maili tercüme edin zahmet olmassa hile yapmadım ama göndermişler :(

Hello,

Our parking department asked me to contact you regarding this domain name. It has very anomalous traffic for a parked domain.

Was this once a developed site or are you doing anything to drive traffic to the domain?

I look forward to your response.

Best regards,

Jay Finnan
Director of Customer Relations

SEDO.COM LLC:: Buy and Sell Domain Names and Websites
tel (617) 758-4268 :: fax (212) 202-3951
email: [email protected] :: url: http://www.sedo.com

_______________________:: make a name for yourself.

Confidentiality Statement:
This e-mail, including attachments, may include confidential and/or proprietary information, and may be used only by the person or entity to which it is addressed. If the reader of this e-mail is not the intended recipient or his or her authorized agent, the reader is hereby notified that any dissemination, distribution or copying of this e-mail is prohibited. If you have received this e-mail in error, please notify the sender by replying to this message and delete this e-mail immediately.

bu maili ingilizcesini cevaplamam lazım ve savunma olarak yazmam lazım :( ingilizcem çok az bişeyler mailime ingilizce cevap yollarmısınız [email protected] yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyor ki
bizim parking departmanındaki elemanlar senle iletişime geçmemi istedi, çok anormail trafiği varmış bir domaininin. daha once bir site yapmıştın da şimdi park mı ettin yoksa başka bir sitenden hit mi sağlıyorsun buna?
cevabını bekliyorum
--

Sanitarium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mailler yavaş yavaş gelmeye başlıyor galiba. Sonumuz hayırlı olur inşallah :)

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hepte mazeret aynı. Anormal trafik. Kendileride anormal zati.

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ed amcamın geçenlerde resmi verilmişti burada. Ondanda anlaşılıyor anormal oldukları.

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha önce bu sitem açıktı sonradan pak ettim ve hiç bir hile yapmadığımı ingilizce ayrıca sitem toplistelerden gelen hitle kazanıyor ayrıca 8 aydır sitem yayında 3 aydır parking yapmışım bunalrın ingilkizcesini yazacak biri lütfen yardımcı olun zor durumdayım:)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
I developed my site 8 months ago and I have been parking it for 3 months. I did not cheat anyway. In addition, there are toplists sending hits to my site.

Best Regards,
Adın Soyadın
---------

ancak toplistlerden hit geliyor dersen "yassah kardeşim yassah" diyip hesabını silebilirler haberin olsun... çünkü hiçbir şekilde link vermemen lazım park ettiğin siteye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5