İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo ile ilgili sorular

N

nboy

Misafir
selam arkadaşlar foruma yeni katıldım ve de sedo ile ilgilği başlıkları elimden geldiğimce okumaya çalıştım ancak aklımda bazı sorular var. bazı arkadaşlar sedodan 100-150 euro 200 euro aylık kazandığını söylemiş bu nasıl oluyo arkadaşlar sadece tıklamayla mı gerçekleşiyo ? biraz açıklar mısınız boş domainden nası bu kadar para kazanılıyo ?

teşekkürler...

B

baybars

Misafir
nboy' Alıntı:
selam arkadaşlar foruma yeni katıldım ve de sedo ile ilgilği başlıkları elimden geldiğimce okumaya çalıştım ancak aklımda bazı sorular var. bazı arkadaşlar sedodan 100-150 euro 200 euro aylık kazandığını söylemiş bu nasıl oluyo arkadaşlar sadece tıklamayla mı gerçekleşiyo ? biraz açıklar mısınız boş domainden nası bu kadar para kazanılıyo ?

teşekkürler...

Hoşgeldin...
İyi okumamışsın!
150 den fazla çünkü :p

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazanılan paraların büyüklüğü; ya domainin popülerliğinden yada hileden kaynaklanıyor..

domainini yeni aldıysan ve daha popülerleştirmeden sedo ya yönlendirirsen o kadar para getirmez. umutsuz hayallere kapılma dostum

N

nboy

Misafir
tam istediğim cevapları alamadım kazançlarımı yasal yollardan nasıl arttırabilirim örneğin for sale domain.com şelinde nerelere link verebilirim vs.
ayrıca ne gibi durumlar hile olarak sayılıyo ?

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu işe başlayan herkes hilesini öğrenmeye çalışıyor, biz de öğretiyoruz :p ::

öncelikle domaini popülerleştirmelisin (jenerik domain değilse şart) (bu iş için nerden baksan 1-2 sene lazım) güzel bir site yaparsın malum bizlerin çok sık ziyaret ettiği neler var? mp3, aşk meşk vs.. bu sorunun cevabına uygun site yapıp tüm toplistlere ekledin mi? 1-2 senede site tanınır, ziyaretçiler bağımlısı olur. sonra ertesi gün şak diye sedoya yönlendirirsin ve paralar yağmaya başlar....

bu zor yol.. basitini de deneyimli abilerin anlatsın :D

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jenerik bir domain alırsın onu yonlendirirsin. mesela ask.com senin olsa hiç ziyaretçiye kasmasan da gelir değil mi? yani 2 ihtimal var:
1. domainin jenerik olacak hazır ziyaretçi gelecek
2. daha once anlatıldığı gibi popüler edeceksin sonra kapatacaksın
(3). for sale diyeceksin, hile yapacaksın sonra "türk milleti terbiyesizdir, nerede hile orda türkler" diyecek sedo.

N

nboy

Misafir
3. şık ne tam anlamadım biraz daha açar mısın zaten ben domainimi aynı zamanda satmak istiyorum istediğim fiyat gelirse sedodan satacam domaini...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3. şık hile dostum ilk ikisinden yapasaksın...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
for sale diye parking sayfasına link vermek hile. ilk 2 şıktan birini yapacaksın parkingden kazanmak için.
eğer domain satmak da istiyorsan "for sale diye link verirsin" satış sayfasına yonlendirirsin ama o sayfadan para kazanamazsın çünkü satış sayfası ayrı parking sayfası ayrı.

B

baybars

Misafir
Şimdi bu gidip for sale yazıp satış sayfasına yönlendirecek öylemi :)

N

nboy

Misafir
baybars' Alıntı:
Şimdi bu gidip for sale yazıp satış sayfasına yönlendirecek öylemi :)
yoo yapmicam sadece hile yapmamak için sordum... çünkü cidden satmak istiyorum domaini...

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya olum sedoyu boş ver 3 aydır verem etti benii sende verem olmak istemiyorsam sedoyu öğrene başka bişey bul:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5