İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo ödemeleri hakkında temel bilgiler..

dtcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar malum içimizde özelliklede Türkiyede bir cok arkadasımız domain parking(alan adını parka cekmek) söz konusu oldugunda SEDO yu kullanıyor ben forumları gezdigimde genel olarak hemen hemen hepsinde sedoya nasıl kayıt olanağı nasıl domain ekleneceği hakkında bilgi veriliyor bende sedoyu 6 aydır kullanan biri olarak sedo ödemeleri hakkında bir takım bilgiler verim..

SEDO ÖDEMELERİ:

1:Sedo kazanclarınızı ödemesini bizim işimizi görecek sekilde 2 yontemle yapıyor .Birincisi PAYPAL ikincisi BANKAYA EFT

2:Ödemelerinizi PAYPAL ile cekmeyi düşünüyorsanız kazancınızın 20 EURO ve üzerinde olması gerekiyor.

3.Ödemelerinizi sayet BANKAYA EFT seklinde almak istiyorsanız hesabınızdaki paranın minimum 50 euro olması gerekmektedir.

4.Sayet hesabınızdaki miktar AYIN 1 ine kadar PAYPALDA 20 EURO BANKAYA EFT DE 50 EURO yu gecmemişse kazancınızın odemesi bir sonraki aya devredilir

5.Ödeme bilgilerinizi gireceginiz kısım üye girişi yaptıktan sonra MY SEDO üzerine gelip daha sonra acılan seceneklerden PAYMENT DETAİLS i secmeniz gerekmektedir.

6.Hesabınıza yatıracagınız paranın onay maili webmailinize gelen mailde size bilgdirirlir..

7.Ödeme onay maili webmailinizde herhangi bir aksaklık yoksa ayın 7 sinde webmailinize ulaşır varsa sayet ayın 10 una kadar salkabilir..sayet odeme onay maili webmailinize ulaşmazsa bile korkmayın hesabınız aktifse herhangi bir sorun yoksa bilinki o ay odeme alacaksınız..

8:pAYPALDA ödemeleriniz hesabınıza 8-9-10-11 en gec 11 inde hesabınıza gecer bazen aksaklıklar olabilir ama genel olarak kullandıgım 6 ay içinde böyleydi.

9.BANKAYA EFT olarak ödemenizi istemişseniz sayet ödemeleriniz hesabınıza en 20 sinde ulaşır genelde en gec 18 sinde hesabınıda olur

10:BANKAYA EFT olarak paranızı istediginizde sayet ilk odeme alışınızsa ve euro hesabınız yoksa internet bankacılıgından girip baktıgınızda para hesabıma yatmadı ayın 20 si olmuş diye panik yapmayın..SEDODA BANKAYA EFT İŞLEMİNDE PARANIZ İSME HAVALE SEKLİNDE GELİYOR YANİ BANKANIZIN SWİFT KODUNU DOGRU GİRİN ÖDEMELERİNİZİ SUBEYE GİDİP ALABİLİRSİNİZ..

arkadaslar şimdilik tecrübelerimden aktaracaklarım bu kadar faydalı olursa ne mutlu bana..hatam varsada affola kusura bakmayın yasadıgım tecrübeler bunlar 1 e 1

quale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkürler bilgilendirmeler için. Pm attım bir soru ile ilgili . Kolay gelsin.

cemm__

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgiler için tşkler. başarılı bi çalışma.

2dark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oldukça açıklayıcı olmuş.eline sağlık

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için teşekkürler.

İlk ödememi alacağım bu ay. 11 Şubat'ta onay maili geldi ödeme yapılacağına dair. Hesap 50 yi çoktan geçti. Banka ödemesi yapılacak. Bütün bilgiler doğru durumda.

Bu gün ayın 24'ü ve hala gelen giden yok. Sizce isme gelmiş olabilir mi? yoksa durum normal biraz daha bekleyeyim mi?

y2s4n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
güzel bilgiler olmuş ilk defa kullanacaklar için.
teşekkürler
sedo sanırım herşeye rağmen kullanılmaya değer

Brk.!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo dogru kullanıldıgında iyi bi kazanc kapısı....

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20 € bankaya geliyor tamamda banka kesintisi olmuyor mu?
Garantide ben 30 $ bile gelse 20 $ kesinti ödüyorum.Kesinti olmayan banka varsa boşuna para vermeyelim.

Brk.!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20 € bankaya geliyor tamamda banka kesintisi olmuyor mu?
Garantide ben 30 $ bile gelse 20 $ kesinti ödüyorum.Kesinti olmayan banka varsa boşuna para vermeyelim.

Ben YKB kullanıorum hiçbir kesinti olmadan direk € hesabıma kuruşu kuruşuna yatıor... : )

baskentsoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo hep Uluslararası domainlere mi itibar eder?
bende ki turkce domainlere bakmaz mı?
Turkce derken divxsepeti com ve net gibi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5