İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Parking Domain (soru)

Mustafa Berk Çörtoğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Reg lemek istediğim bir domain var ama Sedo Parking açık arttırmada şuan zamanı bitince sedo silermi bu domaini yoksa uzatırmı yani şimdiden açık arttırma yükselmeden alayım mı? yoksa sedo domaini yenilemezde 60 $ yerine 10$ a alabilirmiyim? Bilgisi olan ve yardım edenlere şimdiden teşekkürler..

Dacar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sedo dan ben hiç domaın düştüğünü görmedim..

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
domain ekleme kaldırma mercii değildir sedo... aracılık firmasıdır. sahibi domaini uzatır ve domainin ns'lerini sedo olarak devam ettirirse satış sürer, domaini uzatmazsa ve ns'leri de değiştirmesze, kayıtlı olduğu süre boyunca sedo'da görünür daha sonra (örneğin godaddy) kendi ns'lerine yönlendirip satışa sunar. o zaman da alınmazsa domain düşer... özetle sedo bunları bilmez...

özetle; domainin sahibine domaini uzatıp uzatmayacağını sorabilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5