İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo tam bir hirsiz

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim hesabıma Türkler giriyor birşey olmuyor bu ay da olmazsa söylerim.. Olay sadece Türklerde bitmiyor sanırım

F

fatihhk

Misafir
Yabanci ve generic domaine Type In olarak Türklerin girdigi görülmüs birsey degil.

demekki neymiş once Türk trafiğinden kurtulacağız:)
yani type-in olursa banlanmaz, backlink olursa banlanır, jenerik olursa banlanmaz vs. hikaye. Türk trafiği her türlü banlanıyor.:)

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
type-in ve yabancı bir domaın var henuz bı sorun yasamadım eft ile hep gelıyo hesabıma ... :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
type-in olan domainin backlinki olsa da bir sey olmaz. jenerik olmayan domainin backlinki olursa banlanır. hatta türk trafigi olursa backlink olmasa da banlanır reklamverenleri koruma açısından. çünkü türkiye'den gelen ziyaretçi paraya dönüsmüyor. bu yüzden istemiyorlar türk ziyaretçiyi.

buna kesinlikle katılıyorum.
tek banlanma nedeni ( hile yoksa eğer ) türk trafiği gönderen domainlerin kullanılmasıdır.
yabancı trafiklerde asla problem olmaz ve her ay paranızı alırsınız
adamlar % 100 haklı. kimsenin kızmaya hakkı yok.
ha belki şu hataları olabilir. madem türk trafik istemiyorsun, listene alma o zaman türkiyeyi. bu kadar insan umutlanmasın ve sana kızmasın

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
type-in olan domainin backlinki olsa da bir sey olmaz. jenerik olmayan domainin backlinki olursa banlanır. hatta türk trafigi olursa backlink olmasa da banlanır reklamverenleri koruma açısından. çünkü türkiye'den gelen ziyaretçi paraya dönüsmüyor. bu yüzden istemiyorlar türk ziyaretçiyi.
ploop bu Sedonun Kocaman Bir yalani
type in domain parked yuksek miktara geldigin zaman sedo otomatikman zaten banlar
Direk girisleri kabul etmeyen tek yer Sedo
Backlik olmayan domain ne kadar hit alir ne kadar kazanir
Sonucta sedo da cikan reklamlar senin benim yada digerlerinin reklamlari zaten Turkiyeyi Istemiyorsan reklam panelinden (ulkeleri ayarlayip istedigin ulkeleri secebilirsin)
turk trafigi donusumu olmuyor reklam verenler kayipa ugruyor ddeniliyorsa reklam veren zarar etmek istemez herhalde girer panelien Turkiyeyi cikarir listesinden turkiyeden Girenlerde o reklam yada reklamlar cikmaz
Turkiye trafigide turkiye trafiogini kabul eden reklamlari Gorur Sedo sayfasinda
Yada Hic turkce Trafigini kabul etmek istemez ise TOS a yazar turk hitini kabul etmiyoruz diye tukce hiti olan siteleri kimse parkedmez ve bu sekilde 1 sefer banlanmis olur ama insanlar madur Olmaz
**
Turk hiti sedo sayfasina giriyorsa ve senin panelinde Tiklar Gozukuyor ve kazanclarin tikir tikir sayilip Ustune Sedo seni Turk hitin Var diye banliyorsa Bu sedonun Yaptigi dupeDuz Hirsizliktir( Sonucta reklam cikiyorsa sayfasa = odeme yapiyor demektir yani karsi taraftan odemeleri aliyorlar)
Sedoya mail yaz Turk Hiti Olan sitemi Park edicem Turk trafigi kabul ediliyormu diye verilcek olan cevap
Tos a UYgun butun site ve trafik kabul edilmektedir
Uzun lafin Kisasi Sedo turk trafigine Karsi Hirsizlik Yapiyor
+ Sedonun kontrol mekanizmasi digerlerine nazaran daha kuvvetli adamlar her seyi rahatlikla yakaliyorlar ve digerleri gibi Taviz vermiyorlar
Ne gerek var sedo caldi su oldu diye baslik acmaya BU adamlarin Yaptiklari belli Sedoyu kullanmak yerine baska parking sitesini tercih edin kimsede sizin hakkinizi calmasin

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.trafficz.com/ burayı kullanan oldumu hic arkadaşlar ?

Bir zamanlar kullaniyordum. Basvurdum. Mail ile cevap yazdilar. Hangi domainleri park edeceksin diye. Listeledim. Kabul edildim. Sonra bir kenarda kaldi. Cünkü diger parking sistemlerinden ona dogru dürüst sira gelmedi.
parking sitesi mi kaldi birader, onerde bilelim o tarafa yonlenelim
parked, goldkey bitti

Siz herseyi popup acip parkingten para kazanmak saniyorsunuz. Daha cok parking sistemlerini bitirirsiniz. Merak etmeyin. Hersey parking degil. Öyle sponsorlar varki akliniza sasarsiniz. Popup kabul edenler. Genelde bunlar almanlar zaten. Arastiran bulur. Önerelimde oralarida sömürün :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şunu öğrendim ki parking siteleri parket siteyi kazan mantığını kullanıyor ama sedo bu tarz bir oluşum değil.

sedo domain satış platformu.

2nci planda parking kazançlarını düşünüyor, tabi reklamverenide kollamak zorunda kalıyor. türkleri listeden çıkartması demek türkçe domain arayan insanları kaybetmek demek o yüzden listesinde halen barınıyoruz, parking olayından banlanmalar devam etsede domain satış kısmında sürekli türkiye yer alıcak.

merlin bazen paylaşmak güzel oluyor dicem ama :) sende eklemişsin kurutuyoruz. en son paylaşılan parking.com vardı yazık oldu.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben yeterince paylasacagimi paylastim. Diger konularda yine paylasirim. Ama konu sponsorlara gelince o zaman bildiklerimi kendime saklarim. ;)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir zamanlar kullaniyordum. Basvurdum. Mail ile cevap yazdilar. Hangi domainleri park edeceksin diye. Listeledim. Kabul edildim. Sonra bir kenarda kaldi. Cünkü diger parking sistemlerinden ona dogru dürüst sira gelmedi.

Siz herseyi popup acip parkingten para kazanmak saniyorsunuz. Daha cok parking sistemlerini bitirirsiniz. Merak etmeyin. Hersey parking degil. Öyle sponsorlar varki akliniza sasarsiniz. Popup kabul edenler. Genelde bunlar almanlar zaten. Arastiran bulur. Önerelimde oralarida sömürün :)

Genelleme yapmak, hayatının hatası olur. Ben parked ve sedo'dan atıldım. Kimse bana hile yaptın diyemez. Israrla Türk trafiği yolladım, bunun tartışmasını yapacak değilim. Fakat kimseyi suçlamak haddine değil. Asıl suç sponsoru önce sömürüp sonra millete dağıtan, zaten son evresinde olan bir sponsoru önümüze koyup, Türkler tamamen banlandıktan sonra millete suç bulan kişilerdedir. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5