İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo ya giriş yaptım..

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaslar. 3 sorum var sedo ile ilgili..

1 Ben sedo nun parking programına giriş yaptım ve bir domainimi kaydettim. Domain benim eski müşterilerimden birine ait ve acıkcası kullanım olmadı diyebilirim. Google a yazsanız benim domaini içeren bir kayıt cıkmıyor. Deneme için birkac tıklama yaptırdım çevreme. Sedo beni banlarmı bu şekilde? Yada sitelerime destek olmaları için tıklayabilecekleri bu domain adresini linklicem. Bu sorun yaratırmı?

2 Ayrıca hileli tıklama olayı nasıl oluyor?.. Yani bildiğim aynı ipden tıklamaya çalışmak var. Başka nasıl hileli oluyor?..

3 Ve sedo nun tık başına ödediği ücret şuan 0.02€ olarak görünüyor. Bunu neye göre belirliyor? İlk üyeler 0.02 ilemi başlıyor, yoksa domainin PR ve google kayıtlarına mı bakıyor? Bu tık ücretini arttıracak ne yapabiliriz?

Cevaplar için teşekkürler.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1- type in domain denilen olay yani browsera manuel olarak girilip ziyaret edilen bir domain ise sorun olmaz. ama sürekli aynı kişilere tıklatma yaptığında sedo seni banlar.

2- sedo backlin olayını sevmiyor direk ban. + bu aralar türk hitinide sevmiyor ona göre :)

3- ücret olayı kelimeye göre değişiyor, girdiğin keywordlerden farklı ücretler alabiliyorsun. bazı domainlerim 0,06-0,08 €. değişik keywordler deneyip gelirini arttırabilirsin. ama tabi bunu yapabilmek için yukarıdaki ilk 2 maddeye dikkat etmen lazım.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
4- Sedo gelişmiş bir takip sistemine sahip oldugunu için msn den mail den tıklamaları hemen yakalıyor bu yüzden denemelerinizi kısa sürede sonuçlandırmalısınız.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
5- Proxy olayinida yemiyor. Cok akilli sistemi var. Düzgün kullanana cok iyi bir kazanc kapisi

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
6- Özellikle Proxy girişlerine çok dikkat ediyorlar Proxy girişi derken kullanıcı panelinden bahsediyorum sürekli proxy girişi yapılıyorsa banlıyorlar.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
7- domain bilgilerini kontrol ediyorlar hesap sahibi ile bağlantısı olup olmadığına bakıyorlar, buda yeterli olmaz ise o domaine ait mail adresinden yazışmayı talep ediyorlar. baktılar oda olmuyor hesabı kapatıyorlar. (tecrübe :p)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
8- Son zamanlarda özellikle birden fazla çarpraz hesapları kontrol ediyorlar IP adresiniz ile birden fazla hesaba giriyorsanız sizi izlemeye alıyor dogal olarak hesap kesimine 1 hafta kala banlıyorlar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
9- domainleriniz sağlam değilse kullanmayın sedo'yu. madem link vereceksiniz, adsense sitenize verin, en azından banlanmayın.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10. soru = sedoda keyword girmek yasakmı yasak değilse en iyi keywordler hangileri :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10. soruya cevap: domaininiz ne ile alakalıysa o tür kelime girebilirsiniz.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
11.Soru Cevap Paypal 10 gibi Banka 20 si gibi. (1 -2 gün önce sonra degişebiliyor)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
98969465494. Bu ay burda yazanların hepsini ihlal ederek ödeme almayı planlıyorum :) Sırf sizleri bilgilendirebilmek icin kendimi ateşe attım...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
98969465494. Bu ay burda yazanların hepsini ihlal ederek ödeme almayı planlıyorum :) Sırf sizleri bilgilendirebilmek icin kendimi ateşe attım...

Bari kontrollü deney yapsaydın (tek tek değişkenleri değiştirseydin)
Çünkü bunların hepsini yapınca banlanacağımızı çok iyi biliyoruz :) Tecrübe ile sabittir.. (bende değil)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tek tek değişkenler üzerinde oynadıgım zaman öldeme almıştım. ufak rakamlardı tabi bu sefer abartayım dedim :)

ve heycanla beklediginiz sonuc...

Your account has been closed.

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya beyler iş bankası hesabımı IBAN olarak eleyeyim dedim. IBAN ımı hesaplattım ama sedo nun sorduğu SWIFT CODE nedir? ve BANK NAME nasıl yazılacak, Türkiye İş Bankası şeklindemi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5