İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Yardımı

G

geyik.net

Misafir
Arkadaşlar merhaba;

Sedo ile ilgilenmiş olanlara bir sorum olacak. Bugun itibariyle bir sitem için yüklü bir miktarda teklif geldi. Doğal olarak kabul ettim. Ancak bu işlemin fake olup olmadığını öğrenmem lazim. Teklifi yapan şahsın kim olduğunu bulabilecek kimse varmıdır. Kontrat var ve kontratta bi tax id var. Burdan bulabileceğim bi yerler varmı varsa bi yardımcı olurmusunuz. Çok önemli :(

burakmert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arada sedo varsa güven.. parayı almadan bilgileri ona vermiyor zaten..

G

geyik.net

Misafir
hayır daha önce sedo dan çok satış yaptım. olay o değil sadece bu gelen teklifin gerçek bir teklif mi yoksa birinin açtığı sallama hesaptan mı geldiğini öğrenmek istiyorum...

G

Geveze.at

Misafir
Arkadasim,
para sedo nun hesabina gecmeden senden zaten transfer olmaz merak etme.
Böyle ben yüzlerce domain sattim sedo dan. Allah a sükür tek bir sorun yasamadim ve halen daha satmaya devam ediyorum

G

geyik.net

Misafir
bende sattim ama onu demek istemiyorum... Yüklü miktarda bi ödeme bu acaba diyorum sahte bi teklif olabilirmi? Yoksa hangi arabayı alsam diye arama işine mi girsem diyorum... 3 gün sonra iptal edilince üzülmeyim diye bu işin bi öğrenme yolu varmı diye sordum. Bende satttım sedo dan domain...

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geyik.net' Alıntı:
bende sattim ama onu demek istemiyorum... Yüklü miktarda bi ödeme bu acaba diyorum sahte bi teklif olabilirmi? Yoksa hangi arabayı alsam diye arama işine mi girsem diyorum... 3 gün sonra iptal edilince üzülmeyim diye bu işin bi öğrenme yolu varmı diye sordum. Bende satttım sedo dan domain...
:)
Adama mail at. Teklifini sedo uzerinden ilet diye..
Birde sana gelen mailin altında ;
xxx company
xxx engineer
felan filan yazıyorsa fake'dir.
Eğer tamam satayım dersen apraissal yaptıralım felan filan diyecek.

G

geyik.net

Misafir
Arkadaşlar sanırım olayı anlatamadım... SEDO üzerinden bir teklif geldi zaten bana... Ancak sedo'da herkes bir account acabilir. Bu teklif FAKE bir teklif olabilir mi diye soruyorum? Adam sırf gıcıklığına bir hesap açıp ordan bir teklifte bulunmuş olabilir diye düşünüyorum. Umarım öyle değildir ama :(

G

Geveze.at

Misafir
Arkadasim anlamayan sensin,
herkes ayni seyi anlatiyor. Eger sana teklif geldi ise kabul edersin. Ondan sonra sedo teklif eden kisiden parayi talep eder. Eger para Sedo nun hesabina gecerse o zaman senden Sedo transfer isteyecektir. Olayi bu kadar büyütmene gerek yok.
Sedodam domain sattiysan bu isi bilmen lazim.
Daha gecenlerde 10.000€ üzerinde bir domain sattim ve 1 günde transfer islemleri basladi. Fake filan diyede hic düsünmedim

D

dnturkey

Misafir
ula adam size teklif geldi tax id var bi şeler bulabilirmiyiz felan diye soruyo sizin verdiğiniz cevaplara bakın :)

bilmiyorsanız vereceğiniz cevap şu olmalıydı. tax id ile veya başka bir yolla gerçekliğini anlamayı bilmiyoruz. En iyi yolu teklifi kabul edip beklemek ve görmek...

siz çok bilmişler açmışsınız ağzınızı yummuşsunuz gözünüzü...

G

geyik.net

Misafir
dnturkey' Alıntı:
ula adam size teklif geldi tax id var bi şeler bulabilirmiyiz felan diye soruyo sizin verdiğiniz cevaplara bakın :)

bilmiyorsanız vereceğiniz cevap şu olmalıydı. tax id ile veya başka bir yolla gerçekliğini anlamayı bilmiyoruz. En iyi yolu teklifi kabul edip beklemek ve görmek...

:D valla bi anlayan sen çıktın :)

G

Geveze.at

Misafir
dnturkey' Alıntı:

Sivrizekali arkadasim ben ne yazdim? Teklifi kabul edince zaten transfer olur dedim.

D

dnturkey

Misafir
Geveze.at' Alıntı:
Sivrizekali arkadasim ben ne yazdim? Teklifi kabul edince zaten transfer olur dedim.

yaw abicim yok 10.000€ ya domain sattım 100 lerce domain sattım felan filan demişsin. arkadaşın dediği ile bunların alaksı yok gibi geldi bana..

neyse tartışmaya gerek yok aynı şeyi savunuyoruz sonuçta ama anlatım biçimimiz farklı..

G

geyik.net

Misafir
olay su transfer olup olmamsı değil. sadece öğrenebilirmiyiz kim olduğunu diye sordum. Öğrenemiyoruz anladım ki :) neyse sağlık olsun..

G

Geveze.at

Misafir
Biz sana Sedo nun ne kadar güvenirligini anlatmaya calistik. Sonucta ögrenemiyorsun ama ögrenmeyede gerek yok

G

geyik.net

Misafir
arkadaşım ben sedo'nun güvenilirliğini tartışmıyorum. Dikkatli okuduysan ben daha önce sedo'da satış yaptığımından bahsediyorum. Yalnızca hiç ummadığım bir domainime iyi bir teklif geldi. Bende şaşırdım. Kontrattaki TAX ID'den bu adamın kim olduğunu bulabilirmiyiz dedim? Siz olayı sedo ya güven. Paranı almadan transfer olmaza getirdiniz. Sadece bana teklif yapan şahsın fake olup olmadığını çözmeye çalışıyorum şimdi anlatabildim mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5