İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo'da yapay klik durumları..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam,
kendi çıkarlarımı korumak açısından artık high traffic list'e yapay klikle giren turk sitelerini sedo'ya ispiyonlamaya karar verdim. bu işin de cılkı çıktı ve bir kaç kendini bilmez yüzünden güzel bir kazançtan olmak istemiyorum açıkçası. bu bir tehdit mahiyetinde olmamakla beraber sadece bu işi benim yaptığımın kendim tarafımdan belirtilmesi açısından önemlidir.
not 1: sanane istediğimizi yaparız diyenler olabilir, banane olmadığını 2. cümlede açıkladı. forumun kirlenmemesi için polemiğe girilmemesi, msn'den iletişim kurulması rica olunur.
not 2: bugünün şanslı siteleri:
ho****.net 5316
astala*****.info 4289

E

erotikbul

Misafir
Tabii ki söyle arkadaşım.

Benimde yakaladıgım bir kaç domain var. *mek için linklere tıkla.. gibi birşeydi sanırım.

Neyse duyarlı olursak sorun kalmaz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet yukarıda söylemeyi unutmuşum tabi ki yakaladığım domainleri de ispiyonlayacağım.
not: ****.com is for sale diye link verebilirsiniz. Diğer türlü link vermeler "hile" olup, Türk'lerin zaten kabarık olan sicilini iyice kabartacaktır.

M

malatyasporlu

Misafir
hah iyi benimkiler değilmiş :) şaka yapıyorum yanlı anlaşılmasın..

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Bence ispiyonlamadan önce, site sahiplerine mail atarsan daha yararlı olabilir. Belki insafa gelip yaptıklarını düzeltirler ;)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Merhaba,
Bence ispiyonlamadan önce, site sahiplerine mail atarsan daha yararlı olabilir. Belki insafa gelip yaptıklarını düzeltirler ;)

+1

ayrıca internet polisliği da tartışılması gereken başka bir konu. yani karşı cephelere geçmemeliyiz.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
evet yukarıda söylemeyi unutmuşum tabi ki yakaladığım domainleri de ispiyonlayacağım.
not: ****.com is for sale diye link verebilirsiniz. Diğer türlü link vermeler "hile" olup, Türk'lerin zaten kabarık olan sicilini iyice kabartacaktır.
İspiyonlayacağınız domainlerde Türkiye'den olacağı için, sicili kabartma olayını hızlandırmış olacaksınız.Görüşüme katılmayabilirsiniz ama bırakında bu işleri Sedo kendisi halletsin.
Ayrıca Sedo, bu tip linklerden haberdar ve konuyu yakından takip ediyor.Buda size ekstradan bir bilgi olsun.
Linkinizin yanına "for sale" yazma zorunluluğunuz yok! Normal link olarak yazmanız yeterli. www.bedavaceptelefonuxx.com isimli bir linke, baştan çıkarıcı hatunlar gibi yazılar eklemek yasaktır.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo'nun takip ettiği tabi ki ortada açık.. fakat ispiyon olayı forumdaki insanların belki yakalanmam düşüncesinin önüne geçeceği için bana cazip geldi açıkçası. insaflı olsalardı da bunu yapmazlardı diye düşünüyorum bilmiyorum. ayrıca ben mail atarken bakın türk onlar demiyorum. zaten turkler de turkce domain kullanmıyorlar hile yaparken dolayısıyla ben hem turk hem yabancı adamları ispiyonlamıs oluyorum bir bakıma. üzerine düşünmem lazım yarına kadar süre var nasıl olsa uykusuzum rahat kafa lazım:)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
+1

ayrıca internet polisliği da tartışılması gereken başka bir konu. yani karşı cephelere geçmemeliyiz.
karsi cephelere gecmenin ne oldugunu ben bu forumdaki insanlarin domainler konusundaki yazilarindan anladim zaten (aldığım iddia edilen domainler hakkında).. demekki insanlarin dogru kabul ettiği şey buymuş.. gazetecilere mail atanlar mı polise haber verenler mi ne istersen.. benimki daha masum bana göre sence de öyle değil mi?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
ayrıca ben mail atarken bakın türk onlar demiyorum. zaten turkler de turkce domain kullanmıyorlar hile yaparken dolayısıyla ben hem turk hem yabancı adamları ispiyonlamıs oluyorum bir bakıma.
Sedo, herhangi bir hesabın hangi ülkeden açıldığını ve kontrol edildiğini biliyor ;)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedavaonline' Alıntı:
Sedo, herhangi bir hesabın hangi ülkeden açıldığını ve kontrol edildiğini biliyor ;)
evet bak bu aklıma gelmemişti ama proxy kullanarak açarlarsa anlayamazlar, bir de paypal e istese tamam işte :)

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu bu sedoda gorunuyordur kimin nerden geldigi sedonunda işine geliyor demekki kimseyi atmak istemiyor biz bir kazaniyorsak onlarda daha cok kazaniyor demekki

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
sedo'nun takip ettiği tabi ki ortada açık.. fakat ispiyon olayı forumdaki insanların belki yakalanmam düşüncesinin önüne geçeceği için bana cazip geldi açıkçası. insaflı olsalardı da bunu yapmazlardı diye düşünüyorum bilmiyorum. ayrıca ben mail atarken bakın türk onlar demiyorum. zaten turkler de turkce domain kullanmıyorlar hile yaparken dolayısıyla ben hem turk hem yabancı adamları ispiyonlamıs oluyorum bir bakıma. üzerine düşünmem lazım yarına kadar süre var nasıl olsa uykusuzum rahat kafa lazım:)

olayları kişiselleştirmemek gerekir.
internet özgürlüktür , herkes dilediğini yapmakta serbesttir. herhangi bir konuda kısıtlama getirmek yararlı da olsa internet ahlakına , düşünce yapısına aykırıdır.
böyle kişisel çabalar anlık kızgınlıklardan doğar , ne etkisi vardır ne tepkisi olur.
burda bildiklerimizi paylaşmak için bulunuyoruz gerisi hikaye , başkalarına "..şöyle yapın , böyle yapın... " ya da daha imalı sözler söylemenin hiç bi manası yoktur. (bence tabi)
umarım istediklerin gerçekleşir ploop.
iyi çalışmalar.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
silenceofdarkness' Alıntı:
yahu bu sedoda gorunuyordur kimin nerden geldigi sedonunda işine geliyor demekki kimseyi atmak istemiyor biz bir kazaniyorsak onlarda daha cok kazaniyor demekki
söylediğin mantık doğru olsaydı google kimseyi atmazdı.
( ama aynı şeyler sedo için ben düşünmüştüm :) , sonra mantığımı dinlemeye karar verdim. )

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet özgür bir ortam değildir. herkes böyle söylese ve kulağımız alışmış olsa da insanlar internet ortamında yazdıkları yazı yüzünden hapse giriyorlardır. internet özgürlüktür herkes istediğini yapar düşüncesinin artık kalmadığını düşünüyorum.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
internet özgür bir ortam değildir. herkes böyle söylese ve kulağımız alışmış olsa da insanlar internet ortamında yazdıkları yazı yüzünden hapse giriyorlardır. internet özgürlüktür herkes istediğini yapar düşüncesinin artık kalmadığını düşünüyorum.

ne demek istediğimi anlayamamışsın. ben uzun uzun düşünerek söylüyorum bazı düşüncelerimi. intenrnetin özgürlüğü konusunda umarım biraz düşünürsün. samimi söylüyorum.
bu ayki pcnette internet ile ilgili güzel bir yazı var okumanı öneririrm.
ayrıca bizim forumdan e-şehir ve bedava100 falan tanıtılmış güzel olmuş.

M

malatyasporlu

Misafir
Türkiye'yi Banlama Olayı Hakkında birşey belirtmek istiyorum...
dün daha sedoda 4 Türk reklamı gördüm biri memorial hastanesi diğer üçüde her yerde olduğu gibi çiçekçiler..:). ARKaDaS'ın sayesinde yeni bir reklam pazarı oldu :) dahada çok olduğunu sanıyorum bunlar benim karşıma çıkanlar bu yüzden sedonun Türk iplere ban atmsı her geçen gün zorlaşıyor....

E

erotikbul

Misafir
Elmasgunes yazmıştı aylar önce yanlıs bilgi vrmeyelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5