İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedodaki türkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I

ilker aydin

Misafir
ulukislali' Alıntı:
Selam herkese,
Önce biraz sakin olun. Ilker arkadas yazisinda belirtmis zaten, tüm Türk'leri kastetmedigini, daha ne istiyorsunuz. Almanya'da yasayan Türk'ler dillerini sürekli kullanmadiklari icin, bazen, söylemek istediklerini yanlis ifade edebiliyorlar. Ne kadar hosgörüssüz bir durum.
Forumu inceleyin "bizim milletten adam olmaz", "su bizim Türk milleti sayesinde ..." seklinde baslayan yüzlerce mesaj bulacaksiniz. Oralarda neden bu kadar hassas davranmiyor da, bir kisi Almanya'dan yazinca bu kadar üstüne gidiyorsunuz. O arkadas zaten belirtmis, Türk olmaktan gurur duydugunu. Bu bir hata görüyorsa elestiri yapmamasi anlamina mi geliyor?
Biraz tarafsiz olalim lütfen. Hepimiz Türküz, hepimiz vatanimizi, milletimizi seviyoruz ve hepimiz de Türk'lerin bir cok yerde yaptiklari hileleri bildigimiz icin kiniyoruz. Büyütecek bir sey yok.

En güzel sözü sen ettin ulukislali abi!

@SEO:
"almanyada host sirketinde calisiyordu felan filan.
Öyle dimi ilker ?
Bizim Murat Ozcırpıcı'nında yakın arki'sidir.."

Evet dogru.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuçta profesyonel bir firmada çalışıyorsun böyle bir lafı sedo.de domainli mailin ile yazamazsın ama buraya gelip yazablirsin!

S

Seo

Misafir
ilker aydin' Alıntı:
En güzel sözü sen ettin ulukislali abi!

@SEO:
"almanyada host sirketinde calisiyordu felan filan.
Öyle dimi ilker ?
Bizim Murat Ozcırpıcı'nında yakın arki'sidir.."

Evet dogru.
Ben bilirim :) Hayirli olsun yeni işin o zaman.
Bende sedo'nun turkiye bayii idim bir zamanlar :D
Bu arada ulukislali abi değil ablacık ;)

T

tahtakale

Misafir
kurumsal mail adresiyle kullanıcıya o şekilde mesaj yazman baştan hata.Ploop'un da bunu forumda paylaşması diğer bir hata.
İlker kardeş; Kurumsal yazışmalarda kullanılacak dili öğrenmeden, sedoya medoya girme sen :) Vuduu ile yaptığın msn görüşmenden de bu sonucu çıkardım :)

M

murme

Misafir
dogru söylemiş cogunluk yaptigi için böle bu olay bende 1senedir sedo kullaniorum hiçbi sorun yaşamadım daha tek bi mail almadım

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
O kadar sponsordan Turk webmasterlarini attiran, banlattiran Ermeni Webmasterlardi degil m:)

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kim bu ya ilker aydın diye birde nick secmiş adı soyadı ile kim üye olur akıl fikir var
büyük firmada calişan birinin adı soyadı ile yazacagina polemiklere girecegine hiç akıl mantık veremiyorum bu kadar insan nasil ciddiye aliyor anlamiyorum?

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birweb' Alıntı:
İlker Aydın : son defa uyarıyorum..

Özür dile herkesten..

Yoksa ciddi anlamda başını ağrıtacağız..

özür dilemeyi beklemektense Türklerin -bizlerin- bıraktığı bu intibayı değiştirmek için kendimize çekidüzen vermeyi denesek ?(herkes kendisinden başlasa)? daha mantıklı ve gerçek çözüm olmayacak mıdır?

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
silenceofdarkness' Alıntı:
kim bu ya ilker aydın diye birde nick secmiş adı soyadı ile kim üye olur akıl fikir var
büyük firmada calişan birinin adı soyadı ile yazacagina polemiklere girecegine hiç akıl mantık veremiyorum bu kadar insan nasil ciddiye aliyor anlamiyorum?

arkadaşım iyineti sürekli takip edersen görebilirsin

burada her hosting şirketinin, firmanın elemanı var; herhangi bir problem/şikayet geldi mi o kişi firma adına basın açıklaması tarzında yazılar yazıyor.. artık ben şaşmıyorum, yakında iyinet forumlarında Başbakanımızı da görürsek şaşırmayacağım..

" Türk webmasterların sedodan banlanmamasıyla ilgili Almanya başbakanıyla görüşmelerim sürüyor, panik yaratmayın, borsa düşüyor..."

Recep Tayyip Erdoğan

:eek: :p

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın. Geçenlerde olanın aynısına benziyor bu. Ama artık zevksiz olmaya başladı.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale' Alıntı:
kurumsal mail adresiyle kullanıcıya o şekilde mesaj yazman baştan hata.Ploop'un da bunu forumda paylaşması diğer bir hata.
İlker kardeş; Kurumsal yazışmalarda kullanılacak dili öğrenmeden, sedoya medoya girme sen :) Vuduu ile yaptığın msn görüşmenden de bu sonucu çıkardım :)

yaptığımın kesinlikle hata olduğunu düşünmüyorum, bir kere daha olsa bir daha yazarım.
@ilker: semra hanımla yazışmalarımızın kronolojisine bakarsan neden sedoya güvenmediğimi anlarsın. gelen teklifi kabul ettikten sonra beni hile yapmama rağmen banlayan bir firmaya güvenemem bu kadar basit. fiyatı arttıran bendim doğrudur. fiyatı istediğim seviyeye geldikten sonra sedo yüzünden hayır diyen de benim. ayrıca domaini satmak gibi bir zorunluluğum da yok. kaldı ki benim istediğim fiyat (sedoda kayıtlı olan) gelen tekliften şu haliyle bile az. bu konu uzasın istemiyorum artık.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sedo yetkilisi, iyinet forumlarında, gelip bizzat sizlere aciklama yapiyor.

bizlerin yaptigi is, tehdit & hakaret etmek.

(dipnot: her millet arasinda iyi kotu olabilecegi gibi TÜRK Milleti arasında da iyi kotu vardir ve İlker arkadasimiz bunu soylemis bizlere..)

S

Seo

Misafir
http://www.loansguide.net/log/silence.JPG
http://www.loansguide.net/log/silence2.JPG
http://www.loansguide.net/log/silence3.JPG

Peki sen neden zamanında ciddiye alıp milleti şikayet ettin ?

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Seo' Alıntı:

millet kim o zat mi ?
bu zat acık acık onceki mesajlarındada belirtmiştir
ben hile yaparim ben ederim ben vururum bana kimse karişamaz su kadar kazaniyorum bana koymaz gibi laflar etmiştir bugun sedo tr i banlamis ise bu gibi insanlarin yüzündendir keşke daha once şikayet etse idimde ban yemese idi bu ülkenin yüzlerce webmasteri

zaten bu hileleri yüzündende forumdan elli kez banlannmış sanırım bu şikayet edilen zat

S

Seo

Misafir
millet kim o zat mi ?
bu zat acık acık onceki mesajlarındada belirtmiştir
ben hile yaparim ben ederim ben vururum bana kimse karişamaz su kadar kazaniyorum bana koymaz gibi laflar etmiştir bugun sedo tr i banlamis ise bu gibi insanlarin yüzündendir keşke daha once şikayet etse idimde ban yemese idi bu ülkenin yüzlerce webmasteri

zaten bu hileleri yüzündende forumdan elli kez banlannmış sanırım bu şikayet edilen zat
Yalnız şikayet edilen kişi aynı zamanda ilker'ede hile yaptığını söylemiştir. Halende söylüyor.
Ve şunu ekliyor. : Ben kaymağını yedim. Ispiyoncular kazansa ne olur kazanmasa ne olur.
+
Senin şikayet etmenin kendisine zararının dokunmadığını, sedo'dan halen aylık 2000 € üstü para kazandığını, bazı ispiyoncuların ise 100 €'lar için süründüğünü, ve bu kişilere bilmem neresi ile güldüğünü söylüyor.
Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
Konumuzda bu değildi ama belirteyim istedim.
Konumuz ilker'in ne şekilde konuştuğu idi. Ve senin nasıl bu adama inanıyorsunuz demendi. Benimde sorum şu idi :
Sen zamanında nasıl Malkhaz'a inanıp şikayet ettikten sonra, yalakalığını yaptıktan sonra nasıl oluyorda şimdi buradakilere bu adama nasıl inanıyorsunuz diyebiliyorsun ?

S

Seo

Misafir
+
Zamanında kendisine Msn'de çok yalvardığını, "abi nasıl kazanıyorsun banada öğret" dediğini söylüyor.
+
Bu forumda senin kendisine, ben seni simdi telefondan arayacağım dediğini,
ancak yeterli kontürün bulunmadığından arayamadığını, kendisinin sana kontür transfer ettiğinide söylüyor.
Buna yalan dersen number one şahit elmasgunes'mis ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5