İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedodaki türkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo'da park halindeki domainlerime ara sıra teklif geliyor. bende az bularak reddediyorum. son zamanlarda gelen teklif gayet iyiydi. fakat sedo'ya türkleri banlıyorsunuz, size güvenemem diyerek teklifi geri çevirdiğimi bildirdim.(semra hanıma) daha sonra ilker denen bir adam cevap yazdı bu lafıma, aynen bu kelimeleri yazıyorum, sonra ona göre konuşun karşınıza çıkarsa.

> biz türk webmasterlerini banlamiyoruz, hile yapan sahislari banliyoruz.
> Bizim belirli kurallarimiz var, ve bu kurallara uymayanlar sistemimizden
> cikartiliyor. Ben kendim Türkiyenin webmasterlerini cok iyi tanirim, ve
> kim hangi hileleri yapiyor cok iyi bilirim. Bizim türk milleti biraz
> terbiyesizdir, nerde hilekarlik orda bizim türkler.

araları geçiyorum son paragraf..
> Alan adinizi satin almak isteyen sahislar oluyor, ama siz islemleri
> iptal ediyorsunuz! Lütfen ne yapmak istediginize karar verin cünkü
> yaptiklariniz ciddiyetten cikmis bir durumda. Bu gibi tavirlarinizla hem
> sirketimize hemde sizden domain almak kisilerede zarar veriyorsunuz.
> Bizimle calismak istiyorsaniz memnuniyetle size her konuda yardimci
> oluruz ama bize güveniniz yok ise o zaman Sedo müsterilerini korumak
> amacli sizinle tüm baglari kopartmak zorunda kalacagiz.

bağlantılarım kopuyor sedoyla 3 gün yastayım :p

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Bizim türk milleti biraz terbiyesizdir, nerde hilekarlik orda bizim türkler."
bu nebiçim laf ya şimdi.bazı kişiler yüzünden bütün millet suçlanıyo.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mp3master bazı kişiler sorun değil. sorun bir türkün bir türke sebep ne olursa olsun terbiyesiz demesi. kendi annesi babası türk olan bir insanın sedo'dan aldığı eurolar uğruna böyle demesi ağırıma gidiyor açıkçası. gerekli cevabı verdim zaten kendilerine :p

B

birweb

Misafir
Ploop : Bu maili yazan şahsın mail adresini rica edebilirmiyim lütfen?

Bir kaç satır karalamak isterim bu zata..

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
terbiyesiz olan kendisi , yabancı adminlere küfür bile edilse adamlar kibar olarak sana cevap yazıyorlar . böyle resmi bir yerde çalışan biri nasıl böyle bir şey yazar ilginç.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi mail attım cevap yazmadı adam olsa bi cevap yazar.
yazdıklarımda da hakaret yoktu.(aslında baya vardı da sonra vazgeçtim sildim)

B

birweb

Misafir
Bu küstah herife gerekli uyarı yapıldı !
Size seleniyorum baylar !

Sessiz kalmayınız ! Herkes bu zavallı şahsa " haddini " bildiren uygun bir mail yollasın !

Bir " Alman Kırması " , özünü - benliğini - atasını unutan ve milletine salya sümük saldıran bir aciz yaratık, Türk webmasterlarına ve Türk Milletine dil uzatamaz !!!

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birweb , peki sen bu lafı nasıl dersin Bir " Alman Kırması " orda yaşayan cok arakdasımız var forumdan

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orada yaşayan çok insanımız olabilir fakat bunu sanırım sadece bizi kötüleyenlere demek istedi yazı da eksiklik olabilir ama sanırım arkadaş böyle demek istedi

I

ilker aydin

Misafir
türk milleti terbiyesizdir

Merhaba arkadaslar,

dediklerimde bi yalan varmi? Terbiyesiz bir millet degilmiyiz? Gecen forumlarin birinde okudum, iyinet dede olabilir: "yeni sponsorlari söylemeyin yoksa bizim türkler hemen hile yollari arar" diye bir arkadas yazi yazmisti.

Örnek bir: biri geliyor diyorki "mesothelioma" tik basi bilmem kac dolar veriyor. Birden bire bakiyorsunki yerden mantar gibi mesothelioma siteleri cikiyor, mesothelioma pop under lar aciliyor, mesothelioma keywordlari kullaniliyor

Örnek iki: arkadasin biri geliyor "Google grubu kuracam" diyor, "herkez birbirinin google reklamina tiklicak ve hepimiz para kazanacaz diyor"

Örnek üc: bu senenin basinda "sedo parking iyi para veriyor" denildi. aradan yarim sene gecti ve ortalik batti. Hile yapan yapana. Sedo hile yapan hesaplari kapatinca en kötüsü sedo oldu. Ama parayi verirken en büyük sedo idi.

Kisa bir aciklama: Sedo Parkingde cikan reklamlar Google Adsense reklamlaridir. Sedo dünya capinda parking konusunda google ile is birligi kuran ilk sirketdir. Google bildiginiz gibi clickleri denetim altina aliyor ve gelen trafigin hesabini soruyor. Sedo hilelere izin verse kendi kendisini yaralamis olur. Kapatilan hesaplarda kalan miktarlar reklam verenlere geri veriliyor.

@ploop:
sedo´da domaininizi satiliga cikartiyorsunuz, istediginiz para müsteri tarafindan kabul ediliyor, ama siz islemi iptal ediyorsunuz. siz burda forumda diyorsunuzki:
"sedo'da park halindeki domainlerime ara sıra teklif geliyor. bende az bularak reddediyorum". Teklifleri az buldugunuzda islemi iptal etmeniz gayet dogal, ama istediginiz para müsteri tarafindan kabul ediliyor ve sizin bize yazdiginiz cevap: "sedo´ya güvenmiyorum". Birde üstelik parayi pesin istiyorsunuz, varmi böyle bisey?

Arkadaslar haksizmiyim? Görüslerinizi bekliyorum!

Saygilar ve almanyadan selamlar,

Ilker Aydin

T

tahtakale

Misafir
Birweb;
Ne kadar gereksiz bir provakasyon yapma uğraşı içindesin!

T

tahtakale

Misafir
ilker aydin' Alıntı:
Merhaba arkadaslar,

dediklerimde bi yalan varmi? Terbiyesiz bir millet degilmiyiz? Gecen forumlarin birinde okudum, iyinet dede olabilir: "yeni sponsorlari söylemeyin yoksa bizim türkler hemen hile yollari arar" diye bir arkadas yazi yazmisti.

Örnek bir: biri geliyor diyorki "mesothelioma" tik basi bilmem kac dolar veriyor. Birden bire bakiyorsunki yerden mantar gibi mesothelioma siteleri cikiyor, mesothelioma pop under lar aciliyor, mesothelioma keywordlari kullaniliyor

Örnek iki: arkadasin biri geliyor "Google grubu kuracam" diyor, "herkez birbirinin google reklamina tiklicak ve hepimiz para kazanacaz diyor"

Örnek üc: bu senenin basinda "sedo parking iyi para veriyor" denildi. aradan yarim sene gecti ve ortalik batti. Hile yapan yapana. Sedo hile yapan hesaplari kapatinca en kötüsü sedo oldu. Ama parayi verirken en büyük sedo idi.

Kisa bir aciklama: Sedo Parkingde cikan reklamlar Google Adsense reklamlaridir. Sedo dünya capinda parking konusunda google ile is birligi kuran ilk sirketdir. Google bildiginiz gibi clickleri denetim altina aliyor ve gelen trafigin hesabini soruyor. Sedo hilelere izin verse kendi kendisini yaralamis olur. Kapatilan hesaplarda kalan miktarlar reklam verenlere geri veriliyor.

@ploop:
sedo´da domaininizi satiliga cikartiyorsunuz, istediginiz para müsteri tarafindan kabul ediliyor, ama siz islemi iptal ediyorsunuz. siz burda forumda diyorsunuzki:
"sedo'da park halindeki domainlerime ara sıra teklif geliyor. bende az bularak reddediyorum". Teklifleri az buldugunuzda islemi iptal etmeniz gayet dogal, ama istediginiz para müsteri tarafindan kabul ediliyor ve sizin bize yazdiginiz cevap: "sedo´ya güvenmiyorum". Birde üstelik parayi pesin istiyorsunuz, varmi böyle bisey?

Arkadaslar haksizmiyim? Görüslerinizi bekliyorum!

Saygilar ve almanyadan selamlar,

Ilker Aydin
Her ne nolursa olsun, bir millete terbiyesiz diyemezsin.Unutma ki bu 100 kişi yaptıysa, 80 milyon yaptı demek değil bu!

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haksızsınız

ne olursa olsun siz profesyonel bir kurumda çalışıyorsunuz hiçbir milleti arasında çürükler var diye karalamaya hakkınız YOK!

bende sedoya güvenmiyorum(gerçi domain satıyorum sürekli ama parking programı tamamiyle hayali olarak para ödüyor) 900€ mu yediniz tek bir cevap bile vermediniz.

tek kelime ediyorum ben hakkımı burada almasam da mutlaka alacam. yaptığınız ayıp bişey 50 yerde söyledim bunu sedo kafasına göre ödeme yapıyor hiçbir şekilde kontrol sistemi filan yok inanmıyorum buna (olsa bizim paramızı öderdi) sizin gözünüzde hileciyim ama benim sayemde sen o şirketten para alıyorsun bana muhtaçsın!

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz terbiyesizsek bütün dünya da terbiyesiz.tek Türkler mi yapıyo bunları.tamam haklı bulmuyırum yanlış şeyler ama sen tutup da kendi milletine nasıl hakaret ediyosun ya.

B

birweb

Misafir
İlker Aydın :

Sonuçta ticaret yapıyorsunuz ! Müşteriden malı alırsın, memnun kalır yada kalmazsın.Ticari ilişkini bitirirsin.
Sana yazdığımız mailde de belirttiğimiz gibi : BU ASLA TURK MILLETINE HAKARET ETMENI GEREKTIRMEZ..

Burada herkesten özür dilemeni istiyorum ! Tüm Türk milletinden ve webmasterlarından !

Terbiyesiz olan asıl sensin ve bu ticari ahlağı sana aşılayan bağlı bulunduğun şirket SEDO !

Bırakın Bu işleri ! Tarla değil Burası ! Ticari ilişki farklı şeydir " YÜCE BİR ULUSU " söz konusu ederek " terbiyesizlikle " suçlamak farklı şeydir !

derhal ÖZÜR DİLEYİNİZ !!

B

birweb

Misafir
tahtakale' Alıntı:
Birweb;
Ne kadar gereksiz bir provakasyon yapma uğraşı içindesin!

Tahtakale :

Bu olaya sessiz kalacağımızı sanan varsa eğer, üzgünüm..Bu işin peşini bırakmayacağız !

Olay daha fazla büyümeden ve farklı boyutlara ulaşmadan " ki ulaşacaktır "..derhal özür dilemesini istiyoruz İlker Aydın'ın !
Yoksa olay Kurumsal anlamda Sedo'yu da etkileyecektir !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5