İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo'dan Domain satmak Teyidi

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce bana gelen mailde sitenize alıcı var dedi ben sürekli direktifleri uyguladım ve son aşamasınageldim.
bu kısmını anlayamadım

We are pleased to inform you that we have received payment for the domain. In order to continue with this transaction, please push the domain into our DotRegistrar account and thus finish your part in this transfer.

In order to do this you shall need to log in to your DotRegistrar account and choose the option Move Domains from the account options on the left hand side of the screen. Then enter xxxxx.com and enter the Sedo login name in the field "Transfer to Account Name" at the bottom of the screen and select transfer. Our account name is: sedonun şifresi

Once we have verified that the push has successfully taken place and that we have control of the domain we shall process your payment. Now would be a good time to ensure that your payment information with Sedo is accurate. Please click on the following link:

http://www.sedo.com/member/bankdata.php4

and log in to your Sedo account, in order to verify your information.

Should you have any questions or difficulties with this step please let me know.

Best regards,

Justin Fletcher
--
Sedo GmbH • Im Mediapark 6 • 50670 Cologne (Germany)
toll-free (877) 349-5902 • fax (212) 202-3951
http://www.sedo.com • mailto:[email protected]

Sırasıyla yapılanlar
Transaction History:

2005-04-08
Agreement reached
2005-04-09
We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.
2005-04-11
We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.
2005-04-11
In order to facilitate this transfer we need you to push the domain into our account with your registrar. You should have received an email containing the information needed to process this push.
Sıra bu kısım üstteki uzun yazıyla birlikte aktif oldu ?

ŞİMDİ YAPMAM GEREKEN NEDİR BANA BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşım , ilk olarak şunu söyleyeyim için rahat olsun SEDO parayı aldıktan sonra sen paranı %100 alırsın bu kesin.

şu anda bulunduğun aşama en uzun süren aşama. mesela bende 8 gün sürdü transfer olayları. yani bu aşama biraz uzun sürecek.

her domain sahibine aynı yöntemle transfer yaptırılmıyor. eğer şartlar uygunsa sana bir mail geliyor onu onaylayarak transferi bitiriyorsun . ama domain kayıt ettirdiğin firmalara göre durum değişiyor. SEDO whois çekerek firmanı görüyor ve en uygun transfer işlemini gerçekleştirmek için işe koyuluyor.

sen yukarıdaki mailde anlatılan olayı gerçekleştirdikten sonra domain transfer olacak zaten bir problem yok.

sen bu maili anlayamadın mı problem nerde ?

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şunu diyor:

DotRegistrar'daki hesabına gir, ekranın solundaki menüden "Move Domains" i seç, karşına çıkan ekrana xxxxx.com yaz ve ekranın altında bulunan "Transfer to Account Name" adlı kutuya, sedo'nun şifresi dediğin şeyi yaz ( doğrusu sedo'nun DotRegistrar'daki kullanıcı adı :) ), sonra transfer tuşuna bas.
sonra sedoo doğruladıktan sonra 2 gün içinde paranı yolluyorlar ( paypal ise tabi, bankaya geç gelebilir)

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun olan beni dotregistrar'da hesabım yok ben giriş yapamıyorum. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domaini aldıgın firmaya telefon ac onlar halletsin turkticaret.net ise bunu turkticaret.net yapıyor.. dotregister uzerinden regledikleri icin onlar kendi hesaplarından girip bu işlemi yapacaklar sanırım..

R

rolfgrin

Misafir
dotregistrar aracılığıyla kayıtların %99'u türkticaret ile yapılıyor (hesabının olmadığını göz önüne alırsak..)

kendilerine danışman gerekecektir eğer böyleyse durum
bundan sonra da 2 seçenek olur,
1- istediğini yaparlar
2- isteğinle ilgilenmezler, bu durumda başka bir registrar'a önce transfer edersin sonra o registrar içinde değişiklik yaparsın ama 2. yolda işler biraz karışacaktır, sen ilgilenmeseler bile tatlı dil ile istediğini yaptırmaya bak sonra başın ağrır biraz

eğer türkticaret ile alakan yoksa mesajımı görmezden gel :)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkticaretle bu sekilde bi sorun yaşamıştım ama telefon veya maille çözemedim sonuc 15 dk yurudum turkticaret.net binasına gittim kapıdan girdim ve ilk gordugum kişi ile kavga ettim sorunu 30 dk icinde cozduler :)

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedde ayn sorun var enom sitesi ıle ılgılı bana onay gelmıyor ıyısımı hemen arıyım ben dımı adamar onayı yolladık dıyor bana gelen bir şey yok ortada

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut olayın gelışımını tam oalrak nasıl anlatmam gerekıyor
satıyorum aracı irket onay beklıyor ancak bana ulaşmıyor şeklınde mı ?

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dazlak alıcı sirket izdns ye ulasabilir sen telefona c olayı anlat yardımcı olmaları gerekiyor.

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abı aradım; bana dıolarkı, bızım alakamız yok senın mailine gelıcek adama anlattıkca adam bana alakamız yok dıyor ya panelımdekı butu yazıalrı maille yolaldı mcevap beklıyoru menom la alakam yok benım dıyoru sıszınle alakalı anlamıyor adam napıcam ben ya buna onayı nasıl verıcem ??? bi yarımd edın

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telefonla ilgilenmez bu konularla.. sen en iyisi enom'a uye ol proxy ile baglan internet exploler ayarlarından deiştiriyorsun ip adresini proxy bulman lasım enoma uye olunca sorun hallolur ama enoımda kredi kartı istiyor bilgidigim kadarı ile..

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enom a uye oldum ben,
şimdi ne yapıcam bılmıyorum domain ımı buraya mı transfer etcem ne yapıca m bı domain satıcaz geberdık ya hala bi çözum arıyorum ben ne yapmam lazım bılemıyorum ya

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dotregistrar dan giriş yapmamıyorum. + mode domian gibi bir seçenek ekranın sol menüsünde yok.. bu olay beni kıllattı domaini satamıyacaz galiba. varmı başka yolu transfer etmenin..

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben once ızdns ye mail attım ardından aradım konuştum,
yapacakalrı ir şeyın olmadıklarını soyledıler daha sorna tekrar sedo ya dondum,
ve onlara transfer mailinin bana ulaşmadığını transfer işlemının tekrar yapılmasını ıstedığımı yazdım ve transfer maili geldı, beklemedeyım...

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şanslısın dazlakcom sıra bana geldi aforizmalar kardeşim yardım ettikden sonra bu iş inş. istediğimiz gibi olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5