İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedodan gelen mail

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dear Mr. Bahar,
Please be informed that we have received the payment for the domain xxx.net

In order to make sure that the transfer goes smoothly we need you to check that the domain is unlocked for transfer. You can determine this in your registrar user account, most registrars call it "Security Lock" or "Lock Function". If the domain is still locked please unlock the domain and inform us when you have done so. If the domain is already unlocked, please send us a short email to that effect.

Once the domain is unlocked and ready for transfer, we will notify the buyer and have him/her initiate the transfer request from his/her registrar account.

Please contact me if you have any questions.

Best regards,
Dejan Jovic
--
Sedo GmbH . Im Mediapark 6b . 50670 Cologne (Germany)
tel +44 871.900.8450 . fax +44 871.900.8451
http://www.sedo.com . mailto:[email protected]

sedodan böyle bir mail aldım benim bir domain adresimi satışını yaparken şimdi sattım ancak bu gelen mailde unlock kodundan filan bahsediyor ben bilmiyorum daha önceden sedoya satış yapmamıştım.Domaini isimtescilden aldım.Şimdi control paneli devredebiliyorum.Ama sedonun ne istediğini ve şimdi ne yapmam gerektiğini anlamadım.Büyük ihtimal daha önceden satış yapmış vardır.Onlardan ricam bana yardımcı olmaları.Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

D

doLob

Misafir
domain lockunu actigin andan sonra transfer linki gonderecekler ve domaini satabileceksin o sekilde

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
doLob' Alıntı:
domain lockunu actigin andan sonra transfer linki gonderecekler ve domaini satabileceksin o sekilde

İşte domain lock u nedir onu bir bilsem açıcam tekrar diyorum isimtescil.nette regli domain.Onun kontrol paneldede böyle bir kilit filan yok.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlginiz için sonsuz teşekkürler arkadaşlar öğrendim durumu info,biz vb. domainlerde bu tarz bir kod varmış.Ancak com ve net adreslerde böyle birşey yok mailime onaylamam için bir mail geldi yani sorun çözüldü.Cevap yazan arkadaşlar sağolsunlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5