İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seix.com'a rekor fiyat

F

fenerli

Misafir
İnternetin en akılda kalıcı ve çekici isimlerinden birisi olarak gösterilen Seix.com, 12 milyon dolara satıldı.

Merkezi ABD'nin Boston kentinde bulunan Escom LLC isimli şirket, Seix.com'u, Match.com'un da kurucusu Gary Kremen'den 12 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta, başka bir uygun-değilgrafik site olan XBiz.com, Seix.com'un satışı konusunda Gary Kremer ve Escom LLC'nin 14 milyon dolara anlaştığını duyurmuştu.

Seix.com'un yeni sahipleri siteyi, yetişkinlere yönelik çöpçatanlık hizmeti sunan bir siteye dönüştürmeyi planlıyor. Şuanda herhangi bir içeriğin bulunmadığı sitede ilişki danışmanlığı, eg-zotik ürünler ve canlı video gibi seçenekler de yer alacak.

Bu satıştan öce sanal alemde en yüksek fiyat, 1999'da Business.com'a ödenen 7.5 milyon dolardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ucuza gitmiş gibi geldi bana nedense...

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mükemmel domain hayatımda almak için baktığım ilk domaindi :)
eski kredi kartım olmadan domain alabilmek için rica ettiğim arkadaşlar geldi aklıma güzel günlerdi be şimdide alacak domain bulamıyoz

D

doLob

Misafir
cidden ucuza gitmis

internette en cok aranan kelime + 3 harf daha birsuru ozelligi var

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ucuz diyenler acaba 15 milyon $$$ verebilecek miydi?
bence iyi bir fiyat, 14 milyon dolar az para gibi gelmesin...

P

Paraemon

Misafir
O parayı veremezdim ama o verilen parayı o domainle absürttan birkaç senede amorti ederdim !

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Paraemon' Alıntı:
O parayı veremezdim ama o verilen parayı o domainle aydulttan birkaç senede amorti ederdim !

Bir kaç senemi ?

Maximum 1 sene içinde çıkarabilirsin, arama motorlarından gelen hiti düşün, başka sitelerden aldığın reklamları düşün. Sen böyle bir siteye reklam vermek istemezmisin. Her reklamdan haftalık 1.000 $ alsa çok iyi para alır. Diğer iş ortaklarından alacağı paraları saymıyorum bile :)

http://www.alexa.com/

Bunu yükseltmekte mümkün. İlk 100'e sokmak o kadar zor olmasa gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 yılda da çıkmaz şimdi. çok kısa sürede çıkacak olsa zaten başkası verirdi o paranın 2 katını. demek ki ederi buymuş. herkesin sahip olmak isteyeceği bir domain. internette en büyük para bu sektörde dönüyor ve internete giren herkesin en az bir kere girdiği domain :)

F

fenerli

Misafir
uyuz' Alıntı:
1 yılda da çıkmaz şimdi. çok kısa sürede çıkacak olsa zaten başkası verirdi o paranın 2 katını. demek ki ederi buymuş.

Bencede, artık domainlerin kullanıcılar açısından illaki sitenin işlevi ile ilgisi olması gerekmiyor, 2-3 yıl içerisinde bir sürü domain uzantısının çıkması ve hepsininde kullanılıyor olması bunu gösteriyor, ayrıca internet reklamcılığıda epey bir yol katetti bir sitenin reklamını yapmak kolaylaştı. 1 milyon dolarlık reklam yapmak 12 milyon dolara domain almaktan daha iyi bence tabi bu site konusuna görede değişebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5