İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sen Bütün Türkiye'sin

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mavi gözlerinde sevgi
Mavi gözlerinde millet
Mavi gözlerinde özgürlük vardı
Düşlerin de kocamandı
Kararınca ülkemin gündüzleri
Bütün yürekler Mustafa Kemalleşti
Tarladaki Hüseyin
Balıkcı Hasan
Dağdaki efe
Şehirdeki Ahmet artık Musatafa Kemaldi

Sabahta garip mi garip bir hüzün
Bulutlar çekimser dağınık
Işıltılı elbisesini giymemiş güneş
Derin bir suskunluk....
On kasım bindokuz yüz otuz sekizde
Nice Mustafa Kemaller bıraktın geride
Saat dokuzu beş geçe.....
Asker Memet ağladı
Köylü ninem ağıt yaktı
Vasiyetinde binlerce binlerce Mustafa Kemal vardı
Seni yaşatıyor Mustafa Kemaller
Seni taşıyor yürekler
Eserinle büyüyor çocukların
Sen bütün Türkiye' sin
Bütün Türkiye ise Mustafa Kemal

Saatler dokuzu beş geçeyi gösterse de
Bugün on kasım olsa da
Milyonlarca
Milyonlarca Mustafa Kemallerde yaşayacaksın Atam

-------------------------------------------------------

Atamızı Bu Hüzünlü Gecede Bir Kez Daha Saygıyla Anıyoruz.

T

turkgenc

Misafir
Buyuklugunu Dunyanin da Kabul Ettigi, Dunyanin Gelmis Gecmis En Buyuk Onderlerinden Biri Olarak Gorulen Buyuk Onder Ataturk'e Saygi, Sevgi ve Dualarimla...

Her Sey Icin Cok Tesekkurler Ulu Onder!

T

turkgenc

Misafir
Buyuklugunu Dunyanin da Kabul Ettigi, Dunyanin Gelmis Gecmis En Buyuk Onderlerinden Biri Olarak Gorulen Buyuk Onder Ataturk'e Saygi, Sevgi ve Dualarimla...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkgenc' Alıntı:

abi sen şu x2 mesaj gönderme olayına bi çözüm bulsan diyordum :)

T

turkgenc

Misafir
dayi farede sorun var desem yok! cunku alt+s ile gonderiyorum yine 2 kere gonderiyor.

anlamadim gitti nedendir...

her neyse konuyu bolmeyelim :)

T

turkgenc

Misafir
dayi farede sorun var desem yok! cunku alt+s ile gonderiyorum yine 2 kere gonderiyor.

anlamadim gitti nedendir...

her neyse konuyu bolmeyelim :)

M

messmedia

Misafir
Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

Simdi ise 10 kasim 2005, bir insan nasil bu kadar ileri goruslu olabilir, anlayamiyorum. Rahat Uyu Atam, dedigin gibi biz zamani geldiginde gerekeni yapariz.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet bugün 10 Kasım. En hüzünlü olduğumuz günlerden biri. Ulu Önder Atatürk'ün ölüm yıldönümü. Bayraklar yarıya indirildi. Adına okullarda ve bazı yerlerde törenler düzenlendi.

Saat 09.05'de içimize ayrı bir hüzün düştü, sanki o anı yaşıyor gibiydik, Atatürk'ün öldüğü andı ve bizde onun için ağlıyorduk sanki. Çalan sirenler, gözü dolu insanlar ve Atatürk'ün bize bıraktığı bir vatan.

Ulusumuzun kaderini değiştiren ve vatanımızı yeniden var eden ulu önderimiz için, bayrağımız için, şehitlerimiz için bu vatanı kanımızın son damlasına kadar koruyacağımıza and içiyoruz

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Gençliğe Hitabe çok çok önemli bir eser. Bunu da duvarımızda bir yere mutlaka asmalı, gözümüz takıldıkça 80 yıl önce yazılmış bugünü artık görmeli ve uyanmalıyız! Lakin tarih tekerrürden ibarettir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5