İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Seo ayarları hakkında yardım lütfen

Bityavrusu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar wordpress bir site kurdum temanın kendi seo ayarları var ve bot ayarları kısmında bunlar var.sizce en iyi robot follow kodu hangisidir ? ben pek kapsamlı bilmiyorum bu konuyu yardımcı olabilir misiniz ?
seçenekler şunlar ve revisit after'ı 2 de mi tutuyim ?

1)index,follow
2)index, follow
3)index,nofollow
4)index,all
5)index,follow,archive
6)noindex,follow
7)noindex,nofollow
(1 ve 2 farklı seçenek olarak belirtilmiş tekrar ve yanlış yazmadım)

furk@n

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizin istediginiz makul bir fiyata sizin de ogreneceginiz sekil de sitenizi optimize edebilirim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bunları hangi linklere yaptığı önemli
mesela etiketler, tarihli sayfalar, replytocom, arşiv gibi sayfaları seçebiliyormusun?

MFBYazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

<meta name=”robots” content=”index,follow” />
Bu meta tag, arama motorlarına site içeriği ile karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyor. Virgülün solundaki ifade sayfanın indekslenip indekslenmeyeceğine karar verilmesini sağlarken, sağındaki ifade sayfadaki linklerin takip edilip edilmeyeceğini belirtiyor.Yani index almasını isiyorsanız 1. seçenek

Web sitenizdeki bir sayfanın indekslenmemesini istiyorsanız.
<meta name=”robots” content=”noindex,nofollow” /> yani noindex,nofollow 3. seçenek.

Ek olarak revisit after'ı sitenizi hangi aralıklarda güncelleme yapacaksanız ona göre ayarların 1-2-3 demek gün demektir.

İyi çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5