İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO cular neden kendi için çalışmaz ?

X

Xman

Misafir
Gerçek seo'cu nedir? bizim bilmediğimiz gizli bir seo bilgisimi var, merak eden ilgilenen herkes genel hatlarıyla bilir seo yapmayı. Webmasterim diyebilen herkes kendi seosunu yapacak bilgiye sahiptir. Peki neden başkalarına yaptırıyorlar diyecek olursanız bunuda zaman ve emek kavramıyla açıklayabiliriz, temel seo ayarlarınızı yaptıktan sonra geriye kalan backlink kasma işlemini 20-30 lira karşılığında verirsiniz birine işi alan adam seocu olur sizde parayla seo yaptırmış olursunuz :) amele gibi saatlerce dofollow link kasmak yerine bu işi parayla birine yaptırmak seo olmuş maalesef...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Aslına bakarsan güzel bir soru ve bu soru Seo ile eski deyimle Lamer seocu farkını ortaya koyuyor gerçek Seo ile uğraşan insanlar zaten ellerin en az 5-10 farklı iş vardır ve yoğunluktan kolay kolay bulunmazlar. İşte ortada dolanan seocuyum diyenler google id almayı bilen ve web sitesinde keyworde bişeyler yazarak seo yapıldığını sananlardır. O yüzden de 30-40 tl çalışırlar gerçek seocular bu rakamlara bırakın iş yapmayı muhatap bile olamazsınız. Çalıştığım firma sadece seo çalışmaları için aylık 1.500 tl para ödemektedirler. Bu verdikleri ücretde sadece masraflara gidiyor seo danışmanlığı için ödedikleri ücret ise çok yüksek.

http://www.iremyayincilik.com.tr sizden ricam buradaki Seo'u incelemeniz ve site açılalı 10 gün oldu bir değerlendirin ve kararı siz verin. (10'günlük süre zarfında satış rekoru kırıyorlar bu da bizi çok memnun ediyor.

Bizimle çalışmak isteyen arkadaşları aramzıda görmek isteriz. http://www.denktasarim.net

Abartanı gördüm de senin kadar abartanı görmedim. http://www.iremyayincilik.com.tr bu siteyi yapan adam seonun s sini bile bilmiyor. Senin yukarıda 30-40 liraya dediğin adamlar yapmış bunun seosunu. Böyle sitelere yazıp link kasarak.

SecurityCoders

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ettiğim bir konu seo ile uğraşan bir sürü insan var. Hepsi uzman ve mükemmel olduklarını belirtiyor. Binlerce referans veriyorlar gerekirse. Neden bu insanlar bir kelime belirleyip kendilerini o kelimede birinci sıraya çıkarıp sitelerinden 3-5 bin lira kazanmak yerine buralarda 30-40 lira için kıç... yırtıyorlar :D . Gazete, haber, video, xxx diye devam etsek 100 lerce kelime çıkar iyi para kazandıracak.

Bende onlardan biriyim bu söylediklerin uzun süren ve emek isteyen şeyler.Seo danışmanları bunlarla uğraşmaz.Şahsen ben uğraşıyorum misal 100k 55k 20k 15k 5k film dizi siteleri yaptım ama bunlarla uğraşırken seo danışmanlığı da yaptım.Çift taraflı çalışma anlayacağınız.

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
http://www.iremyayincilik.com.tr sizden ricam buradaki Seo'u incelemeniz ve site açılalı 10 gün oldu bir değerlendirin ve kararı siz verin. (10'günlük süre zarfında satış rekoru kırıyorlar bu da bizi çok memnun ediyor.

:eek:ha:

Biraz baktım da. seo olarak ne yapılmış anlamadım. Nasıl bi çalışma yapmışlar. ama anladığım kadarıyla çok gizli bi çalışma olmuş, bakan göremiyor :peh:

suleymanuslu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Kendimden ornek vereyim, Bir firma icin calisiyorum anathar kelimede 1. siradayim.

Burdan aldigim parayla kendi siteme yatirim yapiyorum, ve anathar kelimede ilk sayfadayim (7 haftada) suan guzel bir gelirim var :).

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Zaten yeteri kadar kendileri için çalışıyorlar birşeyleri çözdükten sonra seo culuğa başlıyorlar.. :)

İbrahimErenYalçın

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dışardan bu lafı söylemek kolaydır :) her seo işi ile uğraşan müşterinin sitesi ile ilgileniyorsa kendi siteleride vardır zamanla müşterileri bırakıp kendi sitelerine yoğunlaşırlar.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
En iyi seo domainin kendisidir..
Pek seodan kodlamadan tasarımdan anlamam ama gözlemlerimden domain secimi seo nun 100 de 70 ini oluşturduğunu düşünüyorum.. Birde sitenin sürekliliği önemli.

1 seocu 100 adet wordpress default temalı siteyi aynı kategori aynı çalışmayla 1 den 100 e kadar sıralayabilir ancak.. Hepsini 1.ci yapamayacağına göre.. 1 tane birinci varken 1 tanede 100. cü olacak peki 1.ci site sahibi ile 100 site sahibi arasındaki fark nedir? Aynı seocu aynı çalışma aynı malzeme..

webmasterrrrr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kendimden örnek veriyorum.
Bak abicim seocular para harcar,pr5 pr7 link satın alır, tanıtım yazıları vs satın alır.
kalan parayıda cebe atar.

Ha kendisi için çalışmaz mı çalışır benim 3 4 tane sitem ilk 3 te mesela.

Seo Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şahsi olarak nacizhane bir cevap sunmak istiyorum;

Sadece kendimiz için çalışırsak öncelikli olarak bencillik yapmış oluruz. Bununla birlikte bencilliğin dışında zenginliğin yolunu kolayca bulmuş oluruz ve diğer insanlara bir hizmet sunma zorunluluğumuz kalmaz. Buda bende hiç iyi birşey değil. Ben şahsen, hizmet sunarak daha çok mutlu olanlardanım...

ByKRaVaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seo hizmetinde gerçekten başarılı arkadaşlar var . fakat onlarda burda yazılan fiyatlara yapmıyorlar. 1000 usd den başlıyor.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
seocular misal ücret alıp bir kelimede bir siteyi yukarı çıkarmak için uğraşır ve elinden geldiği oranda başarılı olur. VE EMİN OL O YUKARI ÇIKARDIĞI SİTE ÜZERİNDEN GELİR ELDE EDER İLK BAŞTA ALDIĞI ÜCRET HARİCİNDE.

ayrıca konuyla alakalı bilenlere sorayım. siyahseoyu az buçuk uyguluyorum bugün sabah erken saatlerde yemek tarifleri sitem indexi 2500 iken şuan bende 6000 küsur gösteriyor bir günde bu kadar index olur mu ya?bunun bi sıkıntısı gelmesin sonradan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5