İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo dan Sonra Site İndex i Azalıyor

alemextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Gerçekten Büyük Bir Karsızlık İçerisindeyim..uzun Zamndır Uğraşmama Rağmen Problemlerimi Çözemiyorum..

Bundan 3 Ay Önce Vbulletin Sitemde Hiç Bir Seo Sistemi Yoktu Ve İndex Sayısı Googlede 17.000 lerde idi..ve ben dahada yaralı olacağına inanarak ilk önce zoints tag kurdum..ve çok faydası oldu..indexleme çok güzeldi..ve sonrasında zoints seo yuda kurdum...aman olan ondan sonra oldu..index sayısı günden güne düştü...bütün herşeyi kontrol ettim herşey gayet güzel çalışıyor..hatta önceden indexlenen php sayfaları dahi şuanki yeni linklerine gelecek şekilde ..htaccess dosyasından ayarlama yaptım..yani gereken herşey bildiğim kadarı ile tamam... google Web Yöneticisi Araçları sayfasına sorunsuz sitemaplarımızıda tanıttık..yani herşey tamam..ama index sayısı 8000 lere kadar düştü..bukadar kayıp olmaması gerektiğini sanıyorum...son olarak google Web Yöneticisi Araçları sayfasında arama motorlarının hala php olarak algılandığını sandığım uyarılar aldım..uyarıda şöyle diyordu
dddddddsa1.gif

İzlenemeyen URL'ler
Site Haritanızdaki URL'lerin bir örneğini test ettiğimizde, çok fazla sayıda yeniden yönlendirme içermeleri nedeniyle bazı URL'lerin Googlebot tarafından erişilebilir olmadığını fark ettik. Site Haritanızdaki yeniden yönlendirme yapan URL'lerde lütfen değişiklik yapın ve onları hedef URL (yeniden yönlendirme hedefi) ile değiştirin. Geçerli tüm URL'ler yine de gönderilir. Yardım HTTP Hatası:
URL:
Sorun algılandı: 301 (Kalıcı olarak taşındı) Yardım
http://www.xxxxxx.net/forum/showthread.php?t=10105
08 Eyl 2008
--------------------------
Sözkonusu Sayfa gayet güzel çalışıyor..Yani link php ama girince hemen html uzantısına yönleniyor va sorunsuz açılıyor..

soru şu:Neden Google hala php olarak algılıyor Sayfaları..Ve Bu şekilde algıladığı zaman doğal olarak yeniden yönlendirmeler algılıyor..
eğer bu durum normal deil ise ne yapılması gerekiyor..

eğer bu durumun çaresi beklemek ise daha ne kadar beklemeliyim ?

acapa seo yu kaldırıp tekrar normal sisteme geçersem dahamı başarılı olurum..lütfen bilen arkadaşların Yorumlarını Bekliyorum..

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Linklerin her değişiminde site indexlerinde oynamalar olur. Zoints seoyu kurduktan sonra 45 gün beklediniz mi ? Site adresini verirseniz daha kolay çözüm bulunabilir.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vermış olduğunzu sıte harıyası url lerı php olarak vermesın ?

X

Xman

Misafir
Gayet normal, link yapınızı değiştirdiğinizde otomatikman google eski linkleri göremez hale geliyor ve başlıyor yeni linkleri indexlemeye ve eskileri silmeye, buda indeksinizi düşürüyor haliyle.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Seo dan sonra birkaç haftada zor toparlanır site. Acele ve telaş etmeyin daha iyi şekile zamanla gelecektir.

alemextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 Ay bekledim Seo Kurduktan Sonra...Anladımki Seo Benim İçin Yararlı Olmucak..Googlede 35000 İndex Ten 3000 E Kadar Düştüm..Daha Fazla Bekleyemedim...Seoyu Kaldırdım.Yorumlar İçin Teşekkürler.Tekrar İndexlerim Yükseliyor...

kIzIL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seo uzun vadeli bir istir beklemek gerekir ilk etapta bunlar gayet normal 1 2 3 4 5 ay =) sabirli olman gerekiyor...

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
vermış olduğunzu sıte harıyası url lerı php olarak vermesın ?

Katılıyorum

Eğer otomatik site haritası oluşturucu yazılım kullanıyorsan (hostta çalışan php yazılım; *.exe değil) uzantılı olarak oluşturuyordur linkleri

Ben kurduğum zaman sitemin hiti hiç değişmemişti ama bir sene sonra sandboxa girdi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi