İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Danışmanlığı Hakkında

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cocuk populerligini koruyor. bi konu acıyor cekiliyor kenara. tartışan tartışana. diger forumda gunlerce kavgası vardı.

bu cocugun önünü kesmeye çalışıyolar yapmayın etmeyin abileri bırakın yol alsın..........

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ceviz i savunmak bana düşmez ama yazmadanda edemeyeceğim.
Ben bu foruma her zaman hayrandım, hayran olmayada devam edeceğim.
Üyelik tarihim yeni olabilir ama üye olamamın sebeplerinin en başında ceviz seviyesinden korkmamdır.
Burada bir sorununuzu dile getirdiğinizde öyle cevaplar alırsınız ki cevaplar hakkında en ufak bilginiz bile olmaz. Bu 2000 li yılların başı için geçerli. O sebeple üye olamamış daha doğrusu referans istemekten bile korkmuştum.

Bu mesajı atan kişi bu forumun asıl amacına ve imajına tamamen ters düşen cümleler kullanmış, bu sebeple yönetici arkadaşla tarafından uzaklaştırılmıştır.
Ceviz eski ceviz olmasa da hakkını vermek gerekir.
ceviz.net te yazma gereği hissetttim.
Gerçekten ceviz farklı bir dünyadır. Onu iyinet veya r10 ile karıştırmamak gerekir.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aytug her öğrendiğini buraya yazmana gerek yok burası webmaster forumu ve forum halkının çoğu senin yaşının / 2 si kadar bu işlerle uğraşan insanlar öğrendiysen kendine sakla ve öğrenmeye devam et.

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama başka bir sayfada aytuggg'u referans gösteriyodun seo danışmanlığı için ?

Ayrıca gazı verenler olmasa yüz bulup bu kadar danışmanım,seocuyum diye çıkmazdı heralde bu çocuk
çocuk ben seocuyum diye iletişime geçerse ne olduğunu görsün diye yazdım herhalde

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Aytuğ bu işte daha yenisin bence sadece işini yap millete öğüt verme...
Ya daha yeni arkadaşlarında bu foruma katıldığını ve bu yazıdan ders çıkarabileceğini düşünürsek?
Ayrıca sen de öğüt vermişsin farkında mısın? :)

Arkadaşlar bence Aytuğ'a karşı bir önyargınız oluşmuş.
Söylediği şeyler yanlış değil.
Aytuğ yaşını gizleseydi bir çoğunuz takdir edecektiniz bu yazıyı.
Biz burada insanlara, yaşlarından ziyade paylaştıklarına göre davranmalıyız. Doğru mu?
Yaşı küçük evet. Büyük şeylerle uğraşıyor evet. Bildiklerini paylaşıyor evet. Yanlış mı? Hayır.
Aytuğ'un her yaptığı tabiki doğru değildir, hepimiz gibi...

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ya daha yeni arkadaşlarında bu foruma katıldığını ve bu yazıdan ders çıkarabileceğini düşünürsek?
Ayrıca sen de öğüt vermişsin farkında mısın? :)

Arkadaşlar bence Aytuğ'a karşı bir önyargınız oluşmuş.
Söylediği şeyler yanlış değil.
Aytuğ yaşını gizleseydi bir çoğunuz takdir edecektiniz bu yazıyı.
Biz burada insanlara, yaşlarından ziyade paylaştıklarına göre davranmalıyız. Doğru mu?
Yaşı küçük evet. Büyük şeylerle uğraşıyor evet. Bildiklerini paylaşıyor evet. Yanlış mı? Hayır.
Aytuğ'un her yaptığı tabiki doğru değildir, hepimiz gibi...

farkındayım Zaten ögut vermek ıcın yazdım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben yanlış bir yerde miyim diye tekrar tekrar okudum. Bu forumda arama motoru optimizasyonu yapmayan veya onun evcilik versiyonunu oynamayan heralde nadir kişilerden biriyimdir. Sizin bu işle çok uğraştığınızı düşünüyorum ama hepinizin inanılmaz derecede yanlış şeyler yazıyor olmasına anlam veremiyorum.

Bu söylediğiniz kelime kombinasyonları, meta tagları, alexa değerleri, pr gibi şeylerin sıralamanızdaki önem katkısı sıfıra yakındır. Bir iki yabancı kelime arayın, ilk sıradakilerin pr'larına bakın, aşağılarda daha yüksek PR/alexa/düzgün meta tag mutlaka görürsünüz.

Bir kere sitenizin içeriğine dokunmadan SEO yapacağım diyen biri üzerinden konuşuyoruz. Sonra yöntemlerini soruyorsunuz, ne yöntemi, siteye dokunulmuyor ki. Özgün içerik, sitenize atıf (mention), bloglarda hakkınıda yorumlar çıkması, PR (pagerank değil, press release) ve RSS üzerinden içeriğinizin yayılmasıdır önemli olan şeyler. Hiç mi index.php?q=12 şeklinde linkleri üst sıralarda görmüyorsunuz da bir SEF'tir tutturmuşsunuz, nereden çıktı bu moda anlamadım. Bu adamlar çılgın algoritmalar yazıyorlar, .pdf leri bile indeksleyebiliyorlar, burası .html ile bitiyor burayı sevelim diye bir şey yapacaklarını gerçekten düşünüyor musunuz? Ya da saçma sapan sitelere link eklemenin. Link ekleme bölümündeki değişimlere bakıyorum yanyana 2000 link çıkışı var, sevgi chat aşkını bul termometre evden eve nakliyat. Bunların gerçekten uzun dönemde işe yarar olduğunu düşünüyorsanız durum vahim.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bence diyerek başlıyorum ve ;
1. domain yaşı ve aramalarda adının geçmesi
2. pr ve alexa derecesi
3. backlink (kasmadan, uçmadan)
4. meta, tag, keyword
5. özgün içerik (kopyala/yapıştır bile olsa bir iki özgün kelime)
6. atıfta bulunma, atıfta bulunulma
7. SEF uygulaması
8. no spam!
9. bol miktarda şans :)

Ben yanlış bir yerde miyim diye tekrar tekrar okudum. Bu forumda arama motoru optimizasyonu yapmayan veya onun evcilik versiyonunu oynamayan heralde nadir kişilerden biriyimdir. Sizin bu işle çok uğraştığınızı düşünüyorum ama hepinizin inanılmaz derecede yanlış şeyler yazıyor olmasına anlam veremiyorum.

Bu söylediğiniz kelime kombinasyonları, meta tagları, alexa değerleri, pr gibi şeylerin sıralamanızdaki önem katkısı sıfıra yakındır. Bir iki yabancı kelime arayın, ilk sıradakilerin pr'larına bakın, aşağılarda daha yüksek PR/alexa/düzgün meta tag mutlaka görürsünüz.

Bir kere sitenizin içeriğine dokunmadan SEO yapacağım diyen biri üzerinden konuşuyoruz. Sonra yöntemlerini soruyorsunuz, ne yöntemi, siteye dokunulmuyor ki. Özgün içerik, sitenize atıf (mention), bloglarda hakkınıda yorumlar çıkması, PR (pagerank değil, press release) ve RSS üzerinden içeriğinizin yayılmasıdır önemli olan şeyler. Hiç mi index.php?q=12 şeklinde linkleri üst sıralarda görmüyorsunuz da bir SEF'tir tutturmuşsunuz, nereden çıktı bu moda anlamadım. Bu adamlar çılgın algoritmalar yazıyorlar, .pdf leri bile indeksleyebiliyorlar, burası .html ile bitiyor burayı sevelim diye bir şey yapacaklarını gerçekten düşünüyor musunuz? Ya da saçma sapan sitelere link eklemenin. Link ekleme bölümündeki değişimlere bakıyorum yanyana 2000 link çıkışı var, sevgi chat aşkını bul termometre evden eve nakliyat. Bunların gerçekten uzun dönemde işe yarar olduğunu düşünüyorsanız durum vahim.
Pardon ama ben biraz alındım da .

Ben zaten başlı başına pr/alexa/backlink demedim atıfta bulunmadan özgün içeriktende bahsettim.
toplu elerek ele aldım olayı..
Üstüme alındım okuyunca kusura bakma belki ben yanlış anlamışımdır..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
3 gundur rahattım yine birilerinin siteye dokunmadan SEO yaptığını görünce huzursuzlandım. Bu konuda yorum yapacak dediğim gibi en son kişilerdenim ama bu kadarını biliyorum yani. :) Benim kişisel görüşüm 5-6-8 , 1-2-3 olmalıydı önem sırasına göre yazdıysan.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ya olay zaten ".html" falan değil bunu bas bas bağırarak söyledik forumda. İçeriğin linkte geçiyor olması sadece biraz etkiliyor. Ama olay tek başına da bu değil. Birde google'a insan muamelesi yapanlar var. "Yok sevdi, yok benim sabrımı deniyor, yok bana trip yapıyor". :)
Ne duygusal arama motoruymuş ya :)

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-Konu Dışı-

Yalnız olayın bir de şu yönü var; artık öyle bir noktaya geldiğimizi görüyorum ki Google'dan ümidimiz olmadan site yapamıyoruz. Larry Page ve Sergey Brin'i bir kez daha ayakta alkışlıyorum. Yaşasın Google Emperyalizmi! :p

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Senin doğru ref.ler burda bence !!

şurada elle tutulur tek referansın elektronik sigara diyecektim ki ordada 2. sayfada zaten nasıl referans işi bu anlamadım ben..

Zaten diğerleri aramada 200K bile değil.
Hiçbişi yapmasan 1. sayfa garanti zaten

evden eve nakliyat ta var mı ? sen onlardan haber ver

sohbet- chat- oyun- vb. var mı?
bulmuşsun 3-5 amatör işi onları yapmışsın sende..

----------
kraloyun 3. sayfada ayrıca şimdi gördüm
Benim gördüğüm budur!

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bugüne kadar webmasterrifo dışında anlaşamadığım kimse olmamıştı ref. konusunda

neyse ya makaleydi paylaşımdı hata hepsi ben işime bakarım artık herkesin tutumu ortada gerek yok böyle şeylere :)

sen ref. olarak diğerleri veriyorsun yani 3. sayfada kraloyun ve 2. sayfada elektronik sigara...

Bravo !!

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uğraşmayun çocukla bu yaşında bu işleri yapması bile büyük bişey onun için
[YOUTUBE]_xrfrbf_bew[/YOUTUBE]
tavandaki bebekle duvardaki kedi güzelmiş :)
[YOUTUBE]JDp0phwf-Kw[/YOUTUBE]

P

Prendy

Misafir
Çok boş polemiklerle uğraşılıyor gördüğüm kadarıyla bu forumda..

Arkadaşın makalesinde SEO Danışmanıyla anlaşma konusunda dikkat edilecek bir çok önemli nokta vardı ki hepsi benim işime yaradı. Çünkü şu günlerde seo danışmanı arıyordum.

Yapmayın lütfen 1-2 gündür bu forumdayım bu tavırlarınızla forumun kalitesini düşürüyorsunuz.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Çok boş polemiklerle uğraşılıyor gördüğüm kadarıyla bu forumda..

Arkadaşın makalesinde SEO Danışmanıyla anlaşma konusunda dikkat edilecek bir çok önemli nokta vardı ki hepsi benim işime yaradı. Çünkü şu günlerde seo danışmanı arıyordum.

Yapmayın lütfen 1-2 gündür bu forumdayım bu tavırlarınızla forumun kalitesini düşürüyorsunuz.
İşine yarayan noktalar nelerdir? Biz neler kaçırdığımızı bir anlayalım.
Kalite düşmüyor aksine kalite yükseliyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
sen seo danışmanlığı hakkında konu açmışsın benim de sana bir sorum var.

backlink almaktan başka seo adına ne yapıyorsun ?

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuya, konuyu acan kisiyle muhatap olmama adina, yorum yapmak istemedim ama kendileri benim adimi zikretmis...Cevap hakkimi kullanma zorunlulugu dogdu.. Ben hariç herkes anlamis(mis) bugune kadar...Suana kadar 1 tane musteri tarafindan "bu adam bu isi biliyor" yazisina rastlayan oldumu forumda? Hep kendisi sagdan soldan toplama referanslar veriyor ve bazilari alkis tutuyor..

bugüne kadar webmasterrifo dışında anlaşamadığım kimse olmamıştı ref. konusunda

neyse ya makaleydi paylaşımdı hata hepsi ben işime bakarım artık herkesin tutumu ortada gerek yok böyle şeylere
Bunun anlami ne? Ben konu açayim siz tartisin... hersey kasimpasa....ben yeni kuslar avlayarak isime bakarim.....

Her yazdigi konuya % 90 negatif reaksiyon aldigini gore gore tartismalarin ortasinda bile halen referans verebiliyor arkadas.... Verdigi referanslari zaten herkes görüyor... Sittin sene aklina gelmeyecek kelimede herkes ilk cikar sonucta.... Adam halen yeni kus avlama pesinde...

Burada asil sorulmasi gereken; moderatorlerin bile negatif yorum ve delilsizlik ispatina ragmen, neden halen ayni konularin tekrar tekrar acilmasina, bu kadar negatif referansa ragmen halen reklam (buna reklammi denir baska birseymi bilmiyorum ama) yapmasina izin verilmesidir...

WHMDestek'in sordugu soruyu ben defalarca sordum kendisine... 1 adet örnek çalismani goster ben odedigim parayi hibe edecegim dedim ama zaten cogunuz msn konusmamizin ozetini biliyorsunuz.... Surekli cocukca bahaneler... cocukca gerekcelerle... "beni anla ya....." oldu..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5