İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

seo danışmanlığı yapmayı düşünüyorum yardım

developerblu

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
herkse selamlar güzel insanlar

bundan sonraki hayatımı evde geçirmeyi düşünüyorum ve bu neden den dolayı frelancer olarak seo mesleğini yapmayı düşünüyorum, seo ile ilgili bilgilerinize ihtiyacım var
seo danışmanlığında, aylık en az ne kadar kazanırım, iş yoğunluğu nasıl her zaman iş bulabilirmiyim, zorlukları neler,

Son düzenleme:

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Merhabalar, SEO çok geniş bir kavram. Siz SEO ile ilgili hangi bilgilere sahipsiniz onları yazarsanız neleri bilmediğinizi öğrenip size daha yararlı olacak bilgiler paylaşılabilir.

Mesela;

-SEO uyumlu makale yazabiliyor musunuz ?
-Ücretsiz backlink alabiliyor musunuz ?
-Anlaşmalı olduğunuz, tanıtım yazısı yayımlayabileceğiniz siteler var mı?
-Sözlüklerden konu açıp link paylaşabiliyor musunuz ?
- Site analizi yapabiliyor musunuz ?

Kısaca SEO ile ilgili temel konuları ne kadar biliyorsunuz ?

Kazanç konusuna gelince, yaptığınız işe göre para kazanabilirsiniz. Bu miktar çok düşük olabileceği gibi, çok yüksek te olabilir.

Hüseyin

Seo Uzmanı
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Seo işi yaparken en çok en düşük bütçe ile en üst seviyede hizmet beklenecek müşteri genelde mesala sen 800 diyeceksin o diyecek ki kardeşim bende önceden seocuydum vaktim yok şu anda vakit ayıramıyorum çok dedin 300 olmaz mı diyecek :) Burada is yoğunluğu değişebiir tempoluda olabilir hiç olmayanda olabilir
burada temel seo ne kadar hakimsiniz bilmelisiniz.örneğin kendine ait bir siteyi istediğin kelimede getirebiliyor musun ?Daha önce seo dfeneyimin nedir?
Seo sadece makale yazma backlink yazma vs değilidir.Site içi seo analizler rakip analizi yapma seo araçları kullnma gibi çok geniş bir bilgi birikimi ve tecrübe istiyor.
Kazanç tamaen kişidenn kişiye değişir net birsey söylemek zor olur

Kısaca seo dışardan gözüktüğü kadar basit olmayabilir bunu yerine diğer işlerede göz atabilirsin tabiki her zaman ve her sektörde işin hakkını vermeyenler çıkacaktır ama yinede sadece seo olarak düşüğnmeyin birçok iş kolu var :)

Ftirki

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Herşeyden önce seo yu anlamak, kendine bir seo stratejisi geliştirmek en doğru başlangıç olacaktır.
Gerisi çok çok büyük bir deniz kendi yolunu bulacaksın zamanla....

developerblu

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Merhabalar, SEO çok geniş bir kavram. Siz SEO ile ilgili hangi bilgilere sahipsiniz onları yazarsanız neleri bilmediğinizi öğrenip size daha yararlı olacak bilgiler paylaşılabilir.

Mesela;

-SEO uyumlu makale yazabiliyor musunuz ?
-Ücretsiz backlink alabiliyor musunuz ?
-Anlaşmalı olduğunuz, tanıtım yazısı yayımlayabileceğiniz siteler var mı?
-Sözlüklerden konu açıp link paylaşabiliyor musunuz ?
- Site analizi yapabiliyor musunuz ?

Kısaca SEO ile ilgili temel konuları ne kadar biliyorsunuz ?

Kazanç konusuna gelince, yaptığınız işe göre para kazanabilirsiniz. Bu miktar çok düşük olabileceği gibi, çok yüksek te olabilir.
öncelikle değerli yorumun için sana teşekkür ederim, hiç bir bilgiye sahip değilim sıfırdan başlamayı düşünüyorum, hatta türkçem çok kötüdür imla kuralları felan bilmem, makale yazacağımı düşünmüyorum, ama sizinde düşüncelerinizi bilmek isterim yapabilirmi bir insan

---- Önceki mesajınıza ilave bir mesaj daha yazdınız ----

Seo işi yaparken en çok en düşük bütçe ile en üst seviyede hizmet beklenecek müşteri genelde mesala sen 800 diyeceksin o diyecek ki kardeşim bende önceden seocuydum vaktim yok şu anda vakit ayıramıyorum çok dedin 300 olmaz mı diyecek :) Burada is yoğunluğu değişebiir tempoluda olabilir hiç olmayanda olabilir
burada temel seo ne kadar hakimsiniz bilmelisiniz.örneğin kendine ait bir siteyi istediğin kelimede getirebiliyor musun ?Daha önce seo dfeneyimin nedir?
Seo sadece makale yazma backlink yazma vs değilidir.Site içi seo analizler rakip analizi yapma seo araçları kullnma gibi çok geniş bir bilgi birikimi ve tecrübe istiyor.
Kazanç tamaen kişidenn kişiye değişir net birsey söylemek zor olur

Kısaca seo dışardan gözüktüğü kadar basit olmayabilir bunu yerine diğer işlerede göz atabilirsin tabiki her zaman ve her sektörde işin hakkını vermeyenler çıkacaktır ama yinede sadece seo olarak düşüğnmeyin birçok iş kolu var :)

değerli yorumun için sana teşekkür ederim

Herşeyden önce seo yu anlamak, kendine bir seo stratejisi geliştirmek en doğru başlangıç olacaktır.
Gerisi çok çok büyük bir deniz kendi yolunu bulacaksın zamanla....

değerli yorumun için sana teşekkür ederim

Son düzenleme:

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Bir insan bir işi yapmaya niyet eder ve bu uğurda garet gösterirse tabi ki başarılı olabilir. Önemli olan yapacaginiz iş için gerekli olan motivasyonu saglamanizdir.

Gerekli motivasyon saglandiktan sonra olumsuz durumlara aldırış etmeden hedefe doğru azimle ilerlemeniz gerekir . Bu konuyu buraya açmakla niyetinizi ortaya koymussunuz zaten.

Şimdi size lazım olan SEO ile ilgili temel kavramları araştırıp ögrenmenizdir. Gerisi kendiliğinden gelecektir. SEO bir süreçtir ve sürekli kendinizi güncellemeniz gerekir.

İş yapmaya başlarken işi ögrenmeye başlarsınız. İş yaptıkça eksiklerinizi görürsünüz ve kendinizi gelistirirsiniz.

Umarım bu konuda başarılı olursunuz.

İyi forumlar...

developerblu

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Bir insan bir işi yapmaya niyet eder ve bu uğurda garet gösterirse tabi ki başarılı olabilir. Önemli olan yapacaginiz iş için gerekli olan motivasyonu saglamanizdir.

Gerekli motivasyon saglandiktan sonra olumsuz durumlara aldırış etmeden hedefe doğru azimle ilerlemeniz gerekir . Bu konuyu buraya açmakla niyetinizi ortaya koymussunuz zaten.

Şimdi size lazım olan SEO ile ilgili temel kavramları araştırıp ögrenmenizdir. Gerisi kendiliğinden gelecektir. SEO bir süreçtir ve sürekli kendinizi güncellemeniz gerekir.

İş yapmaya başlarken işi ögrenmeye başlarsınız. İş yaptıkça eksiklerinizi görürsünüz ve kendinizi gelistirirsiniz.

İyi forumlar...

değerli yorumun için sana teşekkür ederim, sizce normal bir kelimede 1 sayfaya cıkmam hiç bilmeyeen biri içi öğrenmem ne kadar süre alır yani siz nekadar sürede öğrendiniz ve edindiğim yöntemleri örneğin seo uyumlu güzel bir makale buldum bunun etkili olduğunu ne kadar sürede anlaya bilirim yani google botları nekadar sürede algılayıp google seviyorsa ona göre yükseltir, algılama ve yükseltme süreci nekadar zaman alıyor

İyi forumlar...

değerli yorumun için sana teşekkür ederim, sizce normal bir kelimede 1 sayfaya cıkmam hiç bilmeyeen biri içi öğrenmem ne kadar süre alır ve edindiğim yöntemleri örneğin seo uyumlu güzel bir makale buldum bunun etkili olduğunu ne kadar sürede anlaya bilirim yani google botları nekadar sürede algılayıp google seviyorsa ona göre yükseltir, algılama ve yükseltme süreci nekadar zaman alıyor

Son düzenleme:

Selim96

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
41
Bir anda her şeyi öğreneyim ve para kazanayım mantığında hareket edildiğinden, ülkede her işin kalitesi düşüyor. Daha SEO ne demek desen cevap veremeyecek adam ajans açmış ve büyük firmalarla çalışıyor. Aylık 20 bin TL aldığı bir firmayı resmen rezil etmiş. Türkiye'nin en bilinen markalarından birinin tüm emeklerini çalmış. Bilmeyenler de küçük çapta başlasınlar ama, bilenlere de engel olmasınlar.

Makale yazarlığı 100 kelime için 1,5 TL mi olmalı?
SEO çalışması 50 TL'ye mi yapılmalı?
1000 TL'ye alınan bir tanıtım yazısı 5 TL karla 1005 TL'ye mi satılmalı?
20 TL'ye logo mu yapılmalı?
2 kuruşa 1000 tane instagram takipçisi mi satılmalı?

Böyle olunca "zaten kazandığım ne ki" deniyor ve iş yarım yamalak teslim ediliyor. Sonra da neden bu işi yapanlar hep dolandırıcı ya da işverenler neden önyargılı diye konuşuyoruz.

developerblu

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Bir anda her şeyi öğreneyim ve para kazanayım mantığında hareket edildiğinden, ülkede her işin kalitesi düşüyor. Daha SEO ne demek desen cevap veremeyecek adam ajans açmış ve büyük firmalarla çalışıyor. Aylık 20 bin TL aldığı bir firmayı resmen rezil etmiş. Türkiye'nin en bilinen markalarından birinin tüm emeklerini çalmış. Bilmeyenler de küçük çapta başlasınlar ama, bilenlere de engel olmasınlar.

Makale yazarlığı 100 kelime için 1,5 TL mi olmalı?
SEO çalışması 50 TL'ye mi yapılmalı?
1000 TL'ye alınan bir tanıtım yazısı 5 TL karla 1005 TL'ye mi satılmalı?
20 TL'ye logo mu yapılmalı?
2 kuruşa 1000 tane instagram takipçisi mi satılmalı?

Böyle olunca "zaten kazandığım ne ki" deniyor ve iş yarım yamalak teslim ediliyor. Sonra da neden bu işi yapanlar hep dolandırıcı ya da işverenler neden önyargılı diye konuşuyoruz.
değerli yorumunuz için size teşekkür ederim, çok doğru söylediniz, fakat benim öyle bir niyetim yok benim daha çok seoyu öğrenip kendime site açıp sıralama yükseltip adense para almak

vlkyldz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bu gidişle herkez kendi seo sunu yapacak sanırım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5