İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Dersleri:6 Domain Seçimi

Detanx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Domain seçimi Seo açısından önemli ama basit bir işlemdir.Domain seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken basit birkaç teknik haricinde çok fazla ayrıntıya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Domainselect.png

Domain secimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta siteniz açısından en önemli olan anahtar kelimenin domain adresinizde geçmesidir.Örneğin benim sitemi ele alalım.E-parakazan.net domain adresimde bulunan parakazan kelimesi benim en önemli anahtar kelimelerimden bir tanesidir.Domain seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda domain adresinizin akılda kalıcı olmasıdır.Bu söylediğim iki tekniğide domain seçerken uygularsanız.Oldukça kullanışlı ve Seo açısından yararlı bir domain seçimi yapmış olursunuz.

Online Para Kazanmak İstiyorsanız Doğru Adrestesiniz Demektedir :)

Seo dersleri 6

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
domaininde oyun kelimesi varsa wordpress kullanıyorsan kelime bazlı seo yapıp oyun kelimesinde 1. sıraya geçebilirsin benim taktik o :D ..

Teşekkürler. Basit ama yararlı bi yöntem

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
roymanda katılıyorum.

İnsanlar açısından düşünürsek; bu domain pek akılda kalıcı değil. Özellikle tire kullanımı bir adım daha uzaklaştırmış. parakazan.com olsaydı daha akılda kalıcı olurdu.

Arama motoru açısından düşünürsek; anahtar kelime "para kazan" sa domainin anahtar kelimeyi tam karşılaması bir artıdır ve bu koşul sağlanmıştır.

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
roymanda katılıyorum.

İnsanlar açısından düşünürsek; bu domain pek akılda kalıcı değil. Özellikle tire kullanımı bir adım daha uzaklaştırmış. parakazan.com olsaydı daha akılda kalıcı olurdu.

Arama motoru açısından düşünürsek; anahtar kelime "para kazan" sa domainin anahtar kelimeyi tam karşılaması bir artıdır ve bu koşul sağlanmıştır.

güzel yorumlama :harika: :alkış: benimde demek istediğim buydu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5