İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

seo lu wp tema

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar temaların bazılarında seo lu yazıyor bu ne anlama geliyor acaba? wp temasında otomatik olarak seo olur mu acaba?yani bunlarımı tercih etmeliyiz?

bir sorum daha olcak
sitem yani www.theblognote.com da 1 haftadır falan bulunan yazılar hala google da çıkmıyor neden olabilir? nasıl kısa sürede google a tanıtabilirim yazıları?
webmaster tool da kullanıyorum google dan...
yani yazdığım yazının 2 3 günde index lenmesi ihtimali yokmudur?
yardımcı olabilirseniz sevinirim

ps:yaw ne hızlı sitesiniz se süper seo nuz var:D ben uğraşıyom kaç haftadır şimdi yeni açtım başlığı google da arama yaptım anında çıktı benim yazı:)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten sürekli güncellenicek ki google da sürekli istende dolşasın yeni şeyleri indexlesin.
kopyala yapıştır içerik yapıyorsan bu neden olabilir
webmaster tools kullanıyorsun sitemap ı tanıtıyormusun her güncellemede( wp e sitema yaratıcı kur hem her güncellemede yeniden sitemap yapar hemde google a bu site güncellendi diye haber verir ping atar)
hostunda sorun yaşıyorsan kesilmeler yada ciddi yavaşlıklar google bot geldiğinde buna denk geliyorsa yine indexlenemezsin
ve biraz sabırlıda olmalısın bu indexleme şu günde şu saatte olucak diye bişey yok
ayrıca kalıcı bağlantılarını hemen düzenlemeni tavsiye ederim seo dostu link kullan

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin panelinden > Tercihler > Kalıcı Bağlantılar bölümünden
Özel, aşağıda belirleyin şıkkını işaretle ve
Özel yapı: yazan yerin yanındaki kutuya aşağıdaki kodu yapıştır

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam senin dediğini yaptım ama birden sitede konulara tıklayınca hata vermeye başladı nasıl düzeltebilirim? sanırım o yazdığım yazının altında konuları bulamamaya başladı:(

birde bu sitemap i nasıl tanıtıcam allah aşkına yardım edin? bi türlü beceremedim yaa...wp temasının içine google site map programını kurdum ayrıca all in seo paketinide kurdum

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htacces dosyasını düzenlemen lazım dediğim şeyi yaptıktan sonra ama sunucun windows sa olmaz linux sunucular .htaccess dosyasını destekliyor

google webmaster bölümünden siteni ekle sonra sitenin karşında add sitemap yazar ona tıkla daha sonra sana bi doğrulama kodu vericek google bu doğrulama iki şekilde oluyor
1.metatag eklemek sitenin header bölümüne ekliyorsun yada
2. sana bi html dosya adı vericek onu boş bi html sayfaya ad olarak verip sitenin kurulu oldu hostta atıcaksın ana klasöre atman lazım yani index.php dosyan varya hostta onun yanına gönder

gece gece bu kadar anlatabildim yapamazsan yardım ederim

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok hocam ben webmaster a tanıttım sitemi, orda bi sorun yok meta olayını yaptım ve site doğrulandı... benim anlamadığım site map nasıl eklenir, onu beceremiyorum bi türlü:( ekledim site map ekle dedim genel site haritası dedim mesela kategori adımın linki bu http://www.theblognote.com/?cat=8 ben de site mapi eklerken ?cat=8 yazdım hepsini ekledim bütün kategorileri ama devamlı hata var diyor ve düzgün bir sitemap yapamadım. google site map ide kurdum wp in içine. orda da kurmak var klasörr dosya falan aç dedi açtım sitemap.xml diye ama içine bişi mi kopyalamam lazım çözemedim:)

seni de çok uğraştırdım dostum kusuruma bakma çok teşekkürler yardımın için

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla umut sağolsun yardım etmedi direkt kendi yaptı daha ne olsun:)))
ben burdan da çok teşekkürler ediyorum. eline sağlık dostm

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi