İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO, SEO nedir?, seo çalışması nasıl yapılır? konulu video makale

seo911

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hep kuru kuru makale yazacak değiliz ya dedim. Bir video makale denemesi yaptım.
İçerik haliyle seo. Konu, youtube sıralamaları ve youtube üzerinden gelecek ziyaretçilerle alakalı.

Video'yu sonuna (5 dakika) kadar izleyip, oylama yaptıktan sonra altına(youtube üzerinde) bir de yorum yazarsanız sevinirim.

Bu başlığı birden fazla seo forumunda açacağım için yazacağınız yorumlar hangi forumun seo konusunda daha aktif olduğunu da gösterecek.

[YOUTUBE]y_ghSrOY2sw[/YOUTUBE]

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu tip calismalari gormek guzel. Sizden yeni videolar bekliyorum. Bu arada kucuk bir not: Arama motorlari SEO'ya karsi degil spame karsidirlar. Video'da Google'un SEO'ya karsi oldugunu belirtmissiniz o yuzden vurgulamak istedim.

seo911

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tip calismalari gormek guzel. Sizden yeni videolar bekliyorum. Bu arada kucuk bir not: Arama motorlari SEO'ya karsi degil spame karsidirlar. Video'da Google'un SEO'ya karsi oldugunu belirtmissiniz o yuzden vurgulamak istedim.

Beğeni için teşekkür ederim. Dedikleriniz de haklısınız. Ancak google, SEO yapmayı bir nevi spam olarak görüyor. Google gözünde doğal yollarla olmayan edinilmiş her link arama sonuçlarına müdahele olarak kabul ediliyor ve cezalandırmaya çalışıyor. Ama bunun için sizi yakalaması lazım.

Yakalanmadıkça yaptığınız seo öyle yada böyle size bir üstünlük sağlayacaktır. Ta ki yakalanana kadar. Benim video da önerdiğim method, siteye ziyaretçi getirmek için doğrudan google üzerinde çalışmak yerine farklı yöntemlerle de siteye ziyaretçi sağlanabileceğini anlatmaktı.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Beğeni için teşekkür ederim. Dedikleriniz de haklısınız. Ancak google, SEO yapmayı bir nevi spam olarak görüyor. Google gözünde doğal yollarla olmayan edinilmiş her link arama sonuçlarına müdahele olarak kabul ediliyor ve cezalandırmaya çalışıyor. Ama bunun için sizi yakalaması lazım.

Yakalanmadıkça yaptığınız seo öyle yada böyle size bir üstünlük sağlayacaktır. Ta ki yakalanana kadar. Benim video da önerdiğim method, siteye ziyaretçi getirmek için doğrudan google üzerinde çalışmak yerine farklı yöntemlerle de siteye ziyaretçi sağlanabileceğini anlatmaktı.

backlink almadan da seo çalışmaları yapılabilmektedir. Aynı zamanda doğru şekillerde backlink çalışmaları yaparsan google bunu spam olarak algılamıyor ve cezalandırmıyor.

seo911

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
backlink almadan da seo çalışmaları yapılabilmektedir. Aynı zamanda doğru şekillerde backlink çalışmaları yaparsan google bunu spam olarak algılamıyor ve cezalandırmıyor.

Şu sözlerini "...doğru şekillerde backlink çalışmaları yaparsan google bunu spam olarak algılamıyor ve cezalandırmıyor."

"Backlink çalışmasını farkedilmesi zor olacak şekilde yaparsan google'un bunu yakalaması zorlaşıyor ve cezalandıramıyor..."

şeklinde değiştirirsek daha doğru ifade etmiş olacağımızı düşünüyorum.

"..backlink almadan da seo çalışmaları yapılabilmektedir...." Bu sözden kastın, site içi seo ise, kesinlikle haklısın.

Ama şunu diyebiliriz,

site içi seo gereklidir, ancak sıralamada yer elde etmek için yeterli değildir.

link çalışması yani site dışı seo yapmak, sıralamda yer elde etmek için yeterlidir, ama site içi seo olmadan eksik bir çalışmadır alınan verim daha az olur.

www.delphi911.com (seo makalelerim)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5