İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO Strateji belirlerken ve İç-Dış SEO taktikleri

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konuya ilave olarak pek çok kişi biliyor ancak bilmeyenler için kabaca ;
Bir web sitesinin arama motorları sonuçlarında daha üst konumlara çıkabilmesi için SEO denilen faaliyletlere ihtiyacımız var.
Bu işlem genel olarak site içi ve dışı yapılacaklar olmak üzere toparlanabilir.

SEO Strateji belirlerken;
Hangi anahtar kelimeler ve kelimelerin rekabet durumu ve geçerli güncel bir kelime olması ( Bu anahtar kelime bildigimiz keyword yada etiket değil yazının açıklama kısmında yada başlığında geçecek şekilde düşünülmelidir. 2009 itibari ile direk arda arda varyasyonlarla yazıya ekleme yapılan meta keywordun bir önemi kalmamıştır)

Site içi optimizasyonda;
İçerik :
Hedef anahtar kelimeler sitede geçiyor mu?
Hedef anahtar kelimeler belli bir yoğunlukta sayfada yer alıyor mu?
İçerik özgün mü okunabilir mi?
Site yapısı:
Site hızlı yüklenebiliyor mu?
Arama motoru bootları kolaylıkla tarayabiliyor mu?
Erişilemeyen kırık link var mıdır?
Sayfa ve Tag:
Meta Tag: Title,description,keyword doğru yerleşimde midir?
H1 ve H2 Tagları doğru kullanılmış mıdır?
Image Taglar doğru kullanılmış mıdır?
hedef anahtar kelime bold, underline olarak kullanılmış mı?
Image dosya isimlendirmeleri doğru ve anlamlı mıdır?
URL,Domain ve Hosting
Domain içinde anahtar kelimeler doğru geçiyor mu?
Domain eski midir?
Domain uzantısı nedir?
URL 'lerde site hiyerarşisi ve anahtar kelimeler var mıdır?

Site dışı optimizasyon
Dizinlere kayıt var mıdır?
Site içi linkerin durumu
Sosyal imleme sitelerinden gelen linkler
Komşu web sitelerinden gelen linkler
Sosyal paylaşım sitelerinden gelen linkler

Seo Taktikleri : Burda white hat ve high value yönünde ilerlemek gerekiyor.
seografik.png

SEO: Search Engine Optimization nun baş harflerinin kısaltması olup, Arama Motoru Optimizasyonu dur. Sitenin Arama Motorları tarafından indekslenmesi ve internet siteleri arasında belli bir konuma gelmesi için yapılan işlemlerdir. Önemli olan doğal ve kademeli olarak bu işlemlerin zaman yayılayarak yapılmasıdır. Organik ve doğal olarak bu sürecin gelişmesi idealdir.

Kaynak: Sadece burada yayınladığım derlemedir.

atilla09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben burada söylenilenlerin çoğunu yaptım 1 aylık siteme baya site trafiği oldu çok teşekkürler örnek vereyim insanlar girsin baksın sitede giriş sayısı yazıyor tekrar teşekkürler ispatı burada kolay gelsin arkadaşlar üyeliğim yetersizmiş sonra yazarım artık:))

- - - -Güncellendi - - - - - -

ben eklerim arkadaşım

Aftin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eline sağlık kardeş güzel yazı olmuş

ufukyildizi38

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bide ek olarak blogspot site açıp link veriyorum ana siteye yararı oluyor baya tavsiye ederim

vic_tor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özet bilgiler için teşekkürler. Ellerinize sağlık.

gezgin_

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Konu 2011 olmasına karşın yinede çok açıklayıcı ve bana göre halen güncel bilgiler. Teşekkürler.

kumraldemircan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda lütfen internetten özellikle yabancı sitelerden ağustos ayı sonu ekim ayı başında google penguen 2.1 sistemini devreye soktu ve bilinen çoğu taktik ve metot çöp oldu malasef bunla ilgili araştırma yapmadan seo çalışmasına başlamayın

süpermen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşey iyi güzel ama SEO nun açılması hiçbiryerde açıklanmıyor. ingilizce mi türkçe mi... neyin kısaltması...

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler,
Bu yazıya ilave olarak en önemli SEO yazdığınız yazıların özgünlüğü yani unique eşsiz olmasıdır. Özgün demek bana göre rewrite demek değildir. Google da arama yaptığınızda konunuzla ilgili binlerce yazı varsa eğer ve siz otoriter bir site değilseniz başka bir konuda yazmanız daha faydalıdır. Hani bir ürün alırken fiyat / performans kriteri i göz önünde bulundururuz yada buda aynıdır. En önemli olan internete olmayan bir bilgiyi paylaşmaktır. Fakat bunu yaparken gidipte mesela hungoroloji ile ilgili insanların hiç merak etmediği aramadığı bir konuda da yazı yazmanız fayda sağlamayacaktır. Yazınızda bazı soruların yorumlar kısmında sorulması ve yazıyı okuyanların paylaşması için teşfik etmek önemlidir. Anahtar kelimeler olan hiç yayınlanmamış, insanların merak ettiği trend olan bir konuda en önce yazmak ve yayınlamaktır. Bunun için formları takip etmek, yabancı dil bilmek ve gerekirse sorunların çözümü için kendinizin çaba harcayarak çözümler üretebilmesi ve bunu hızlı bir biçimde yayınlanması ve indekslenmesinin ardından sosyal medyada paylaşılmasıdır. Yazılarınız indeklendikten sonra sosyal medyada paylaşmak konusuna dikkat edin. Çünkü rekabet ve yazınızın botlar tarafından aynen başka bir sitede yayınlanması kaçınılmaz olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5