İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO - türkçe karakter içeren linkler

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
turkce-karakterler.html

İngilizce evrensel bir dil ve bu dilin içerisinde "ü, ç, ş, ı, ğ" yok. Bu yüzden bu evrensel dili kullanan ve bunu kullanmayı öneren Google içerisinde, turkce-karakterler.html avantajlı olacaktır. Pek iyi indexlemiyor sanırım türkçe karakterli sayfaları (en azından bende öyle oldu, sizin türkçe-karakterler sayfanızı tıkır tıkır indexliyor olabilir :p)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bunu zamanında yoktur'a sormuştum (nam-ı değer radmin) google spam sayfa olarak algılayabilir demişti. benim gözlemime göre bir şey fark etmiyor.

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:oyun2.com&meta=

incelicek olursanız, türkçe karakter içeren adresleri olduğu gibi indexlemiş, yani görmemezlikten gelme veya bozuk görme gibi bi durum yok.benim asıl öğrenmek istediğim, eğer bu türkçe karakter durumu google için bir sorun olmuyorsa, adreslerde türkçe karakter kullanmak daha mantıklı gibi görünüyor, sonuçta aranan kelimenin adreste geçmeside bir faktör, aranan kelimenin türkçe ve adresteki kelimeninde türkçe olması benim düşünceme göre avantıjlı bir durum olabilir, tabi bunlar benim görüşlerim. doğrusunu bilen varsa yazsın lütfen :)

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapılan yorumlara göre scripti yazacağım, biraz daha beklemekte fayda var bakalım bu konu hakkında tecrübeleri olan arkadaşlar çıkar mutlaka :)

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benim sitemin linklerinded türkçe karakterler var hiç bi sorunla karşılaşmadım çok iyide indexliyor. ama bişey dikkatimi çekti.
aramada türkçe diye arama yaparsanız
xxx.com/turkce.htm linkinide listeye alıyor linte geçtiğinden tam tersi içinde aynı şey geçerli yani google türkçe karakterlerin ing. halini anlıyabiliyor. oyüzden bi sorun çıkmaz gibi geliyor

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sitemin linklerinded türkçe karakterler var hiç bi sorunla karşılaşmadım çok iyide indexliyor. ama bişey dikkatimi çekti.
aramada türkçe diye arama yaparsanız
xxx.com/turkce.htm linkinide listeye alıyor linte geçtiğinden tam tersi içinde aynı şey geçerli yani google türkçe karakterlerin ing. halini anlıyabiliyor. oyüzden bi sorun çıkmaz gibi geliyor

yorumun için teşekkürler fakat son söylediğin konu hakkında google da arama yapınca tam tersi bir sonuçla karşılaştım.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=okçuluk+oyunu&meta= şeklinde bir arama yapınca, 3. sıradaki sitenin adresinde türkçe karakterler kullanılmamış, 6. sıradaki sitenin adresinde ise türkçe karakterler var, ve google 6. sıradaki sitenin adresini algılamış ve bold olarak belirtmiş.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Etkiliyor.Mp3 Sitemde Türkçe Karakterler Boşluk falan Vardı Googledan 60 Hit Geliyodu.Türkçe Karakterleri Değiştirdim(ü= u, ş= s gibi).Googledan Gelen Hit İlk Indexlemede 3 Katına Çıktı ve 60 Olan Hit 500'e Dayandı Sonra..3'e Katlanırken İçerikte Değişiklik Yoktu.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben isimi saglama alir urllerde Türkce karakter kullanmazdim. Ama bir deneyip tecrüblerinizi bizimle paylasabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5