İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO Üzerine... [Rafet Özay]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Nofollow'un anlamı, verilen linke bu sayfa oy vermiyor demek. Google ve diğer arama motorları sayfalardan diğer sayfalara verilen oylara göre bir sitenin değerini ölçmekte. Dolayısıyla nofollow linkler sayfaya hiçbir değer katmaz.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Çünkü dofollow yaptığınız zaman google link satın aldğınızı düşünecek yani google'ın ünvanını kullanarak link satın aldığınızı düşünecek buda google'da sandbox'a girme nedenlerinden biri.

Peki, Google.com a ya da wikipedia.com a ya da yahoo.com a link verirsek de para ile link satığımızı mı düşünür Google?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sitenizde nofollow kullanın uyarısı genel bir kural değildir öyleyse değil mi?

Aslında yazdıklarınızın önemli bir bölümü yanlış, ama neyse daha fazla yazmayayım.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sitenizde nofollow kullanın uyarısı genel bir kural değildir öyleyse değil mi?

Aslında yazdıklarınızın önemli bir bölümü yanlış, ama neyse daha fazla yazmayayım.

Yanlış olan hiçbirşeyi yazmam hepsi denenmiş yöntemlerdir. Dofollow google tarafından sakıncalıdır bazı özel durumlar olabilir. Sadece bir maddede yanılgıya düşüyorsunuz diye yazının tamamını karalamak niye? daha iyisini biliyorsan kendinde yazabilirdin ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Linkleri no follow olup arama motorlarında yüksek sırada çıkan bir denenmiş örnek siteni paylaşır mısın?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
sanırım follow ve nofollow'un olduğunu tam bilmiyorsun.
<a href="../tr/ustKategoriler.aspx?ustKategoriID=2">ÖĞRENİLMESİ GEREKENLER</a>
bu followdur. neyse.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Angelo; benim yazdığıma cevaben yazdığını varsayarak cevaplıyorum. Sitenizde nofollow link kullanın ki sitenizin değeri düşmesin diyor arkadaş. Nofoloow linkler ile yükselen sitelerden bahsetmiyor.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
sanırım follow ve nofollow'un olduğunu tam bilmiyorsun.
<a href="../tr/ustKategoriler.aspx?ustKategoriID=2">ÖĞRENİLMESİ GEREKENLER</a>
bu followdur. neyse.

O değilde sanırsam sizin SEO'dan çaktığınız felan yok :) Rütbeyle yürümez bu işler kaç tane sitenin dofollow'dan başı yandı biliyormusunuz?

Ben çok gördüm klavyeden konuşanları ben size illede uygulayın demiyorum başarmak isteyen uygulasın. Örnek istediniz onuda verdim hemen dağıtın konuyu.

Polemik yaratmaya gerek yok Kafanıza silah dayamıyoruz nofollow yapın diye :/

İyi akşamlar...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
SEO uzmanıyım diye bir makale yazdığımı mı gördün bir yerlerde? SEO'dan çakmak umurumda da değil. Ama bana örnek gösterdiğin site, SEO'ya Giriş 101 dersinde, SEO nasıl yapılmaz konu başlığı altından incelenebilir.

Başka sitelere verilen linklerden bahsediyorsan, yazını doğru düzgün yaz ki bizim gibi akılsız seo'dan çakmayanlar da anlasın. Kaldı ki onu bile kastediyorsan, her sayfanın istediği sayfaya oy verme hakkı var. Birilerinin başı follow link verdi diye yansa bu sistem bugün çökmüş olurdu. Sitende bulutyazilim.com a verdiğin link de dofollow zaten. Öncelikle do follow nedir'den başlarsan daha başarılı olursun makalelerinde.

Sürekli yanlış yanlış bilgiler verip, sonra çocuk gibi silip konu kilit filan yapıyorsun. Gereksiz mesajlar yazma en başından ki hiç gerek kalmasın bu gereksiz tartışmalara.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
SEO uzmanıyım diye bir makale yazdığımı mı gördün bir yerlerde? SEO'dan çakmak umurumda da değil. Ama bana örnek gösterdiğin site, SEO'ya Giriş 101 dersinde, SEO nasıl yapılmaz konu başlığı altından incelenebilir.

Başka sitelere verilen linklerden bahsediyorsan, yazını doğru düzgün yaz ki bizim gibi akılsız seo'dan çakmayanlar da anlasın. Kaldı ki onu bile kastediyorsan, her sayfanın istediği sayfaya oy verme hakkı var. Birilerinin başı follow link verdi diye yansa bu sistem bugün çökmüş olurdu.

Sürekli yanlış yanlış bilgiler verip, sonra çocuk gibi silip konu kilit filan yapıyorsun. Gereksiz mesajlar yazma en başından ki hiç gerek kalmasın bu gereksiz tartışmalara.

Kendinle çelişiyorsun : seo uzmanı gibi konu açmıyorum diyorsun
seoincisi.png
rütbene bak seo incisi :D

Makalelerimde zaten minimum anlatım seviyesine getirmeye çalışıyorum saçma sapan yorum yapıp konuyu dağıtan AKILSIZLAR için ;)

Evet editledim mesajımı emeğe saygısı olmayan bir madde için bu kadar vaktimi çalan insanlarla işim olmaz benim.ne benim nede konularımın ;)

Sen sağ ben selamet...

Öyle çok biliyorum havasına girme çok birşey bilmiyorsun amacın kendinle çelişmek o kadar ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Onu ben koymadım. Birşeyler yaptık o sayede verildi.

Bir gün do follow ile no follow arasındaki farkı öğrendiğinde, tekrar konuşalım. Yanlış olduğunu kabul edemeyecek kadar hassassan, forumlara takılma, sana öneri.

Akılsız filan diyerek yaptığın terbiyesizliğe de cevap vermeyeceğim, ceza da vermeyeceğim, senin terbiyesizliğin kalsın böyle ortada ki bak bak sonra iç geçir.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Onu ben koymadım. Birşeyler yaptık o sayede verildi.

Bir gün do follow ile no follow arasındaki farkı öğrendiğinde, tekrar konuşalım. Yanlış olduğunu kabul edemeyecek kadar hassassan, forumlara takılma, sana öneri.

Akılsız filan diyerek yaptığın terbiyesizliğe de cevap vermeyeceğim, ceza da vermeyeceğim, senin terbiyesizliğin kalsın böyle ortada ki bak bak sonra iç geçir.

Acı gerçekler her zaman terbiyesizlik olarak anılır sürekli içerlenildiği için ;) istersen ban at umrumda bile değil ben sadece iyinet'te değilim.

İç geçiren biri varsa oda sensin... o rütbenin hakkını veremediğin için iç geçirmen lazım

İyi forumlar ;)

konu editlendiğine göre benim için pek bir önemi yok takılın aranızda...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
The GoDFather

Madem seo uzmanısın bir ya da bir çok sayfa yap ve Oyun veya Reklam kelimelerinde ilk sırada ol ve biz senin elini öpelim.

Atmayla olmaz bu işler, icaat gerekli...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5