İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Seo uzmanlarına bir soru..

aliaga06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şimdi şöyle bir durum ilgimi çekti ve merakımı gidermek istiyorum son günlerde karşılaştığım bir film sitesi neredeyse sitesinde ki bütün filmlerde google ilk sayfada çıkıyor..

Örneğin: http://www.ultrafilmizle.com/5-days-of-war-2010-savasin-5-gunu-turkce-dublaj-izle/

Arama: '' Savaşın 5 günü izle '' ilk sayfa..

Neden dikkatimi çekti derseniz çünkü paylaştığı film 1900 lü yılların filmide olsa girilmiş yüzlerce içeriği sollayıp ilk sıraya kadar gelmeyi başarıyor..

Çoğunluk ilk 3 sıra olmak kaydıyla bütün içeriği ilk sayfalarda..
Sonuçlarını gözlemlediğimiz bu olay seo nun hangi basamaklarında yer alan teknikdir bilgi verirseniz sevinirim..

Not: Seo da iyi olduğunu belirten bir arkadaşımız paravan bloglar ile içeriğine link vermesiyle bu kadar iyi olmuştur dedi ama ben böyle mi gerçekten emin olmak istiyorum. Tam olarak anlattığı '' paravan bloglardan her film eklediğinde özgün makalelerden link vermiş kendi sitesine.. keyword ve description girerken özenli (özenli girmek nasıl oluyor bunu da merak ettim) girmiş film açıklamalarını özgün yazmış '' gibi cümleler kurdu..

Son olarak her filmin özet bölümünde h1 etiketi ile filime bağlantı vermiş bu doğru bir şeymidir..

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu site neden birinci sayfada sorusuna Google disinda cevap verebilecek birisi olabilecegini sanmiyorum. O yuzden kim cevap verirse versin bir miktar sallamis olacaktir. Sunu belirtmek istiyorum ki Google ve ya herhangi bir arama motoru dahi bir sitenin sayfa ya da siralama sonucunu analiz ederken sayfalar dolusu veriyi incelerler. Bu sorunun cok link almis ya da cok ozenli makale girilmis gibi basit bir cevabi yoktur. Bu yuzden Google disinda bu cevabi aramak zaman kaybindan oteye gitmez.

aliaga06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu site neden birinci sayfada sorusuna Google disinda cevap verebilecek birisi olabilecegini sanmiyorum. O yuzden kim cevap verirse versin bir miktar sallamis olacaktir. Sunu belirtmek istiyorum ki Google ve ya herhangi bir arama motoru dahi bir sitenin sayfa ya da siralama sonucunu analiz ederken sayfalar dolusu veriyi incelerler. Bu sorunun cok link almis ya da cok ozenli makale girilmis gibi basit bir cevabi yoktur. Bu yuzden Google disinda bu cevabi aramak zaman kaybindan oteye gitmez.

Yanlış anlamayın da hocam verecek cevabınız olmadığı için sırf cevap vermiş olmak için zaten mantıkın verdiği ve genelleme sayılacak bir varsayımla konumu yanıtlıyorsunuz.. Yinede teşekkürler.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yanlış anlamayın da hocam verecek cevabınız olmadığı için sırf cevap vermiş olmak için zaten mantıkın verdiği ve genelleme sayılacak bir varsayımla konumu yanıtlıyorsunuz.. Yinede teşekkürler.

Hem soruyu soruyorsun hem de cevabi begenmiyorsun ey adam. Ne tur cevaplari begendigini yazarsan seni kirmayalim diye profesyonel meslek bilgimizi elimizle itip senin sevdigini yazalim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
birisi spam yaparak oraya buraya link ekler google siteyi hit yağmuruna tutar, yine aynı şekilde bir başkası spam yapar ama bu site filtreye girer

doğrudur, bu sorunun cevabını google bilebilir. istersen bir deneme yap kardeşim, spam yap ya da spamın legal hali imlemeyi kullan. sonuçları kendin gör.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
birisi spam yaparak oraya buraya link ekler google siteyi hit yağmuruna tutar, yine aynı şekilde bir başkası spam yapar ama bu site filtreye girer

doğrudur, bu sorunun cevabını google bilebilir. istersen bir deneme yap kardeşim, spam yap ya da spamın legal hali imlemeyi kullan. sonuçları kendin gör.

Soyle bir enstantane yazdim bunun icin:

SEO Uzmani: Google bu ne hal?, boyle boyle bir site var bes para etmez ama birinci sirada. Kesin ranking algoritmanizda bir bug var lutfen gozden gecirin.

Google: Hayir efendim ne munasebet bu bug degil bir feature.

"It's not a bug, it's a feature" bakiniz: http://www.webopedia.com/TERM/I/its_a_feature.html

Eli yatkin birisi karikaturunu cizerse super olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5