İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO yapmak sorun olurmu ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
SEO yapmak ADSENSE de sorun cıkarırmı ?

ASP sitede tüm reklamlaara tıklamalar 404.asp den olacagı icin bu sorun olurmu ? aslında 404.asp;..........asp seklinde asıl sayfayı da gosterecektir REFER de ama yinede 404.asp .

Sormak istedim aklıma takıldı :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır 404 sayfalraı yönetsede aslında google gözünde sahte sayfa gerçek gibi algılanıyor.olmayan sayfa çağrıldığında 404 hatası verilir ancak sen bunu kendi değiştirdiğin 404 sayfana yönelttiğin anda bu hata artık yok olurr onu işleyip istediğin sayfaya yönlendirsen de yönlendirmeyip 404 sayfan göstersende bu farketmez o hata artık hata değil.
Bu açıdan 404 ile link yönetiminde google gözünde normal sayfalardan farkı yok.Farkedemiyormuş yani.
İnceleyip edindiğim bilgiler böyle.Google sadece sitenin sitemap ını googleye kaydederken "sitenizde 404 hataları 200 (müsbet) görünüyor " gibi bir uyarı vererek bu sitemap ı kaydetmiyormuş.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tesekkurler cevap icin :) o halde sorun yok. sitemap olmasada olur Yeterki indexlesin.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama sana daha harika bir yöntem söyleyeyim.Global asax. Bu dosya site içerisinde olayları yakalayabiliyor (sayfa isteğini mesela) bu isteği değerlendirip
olmayan-bir-sayfa.html yi mevcut.asp?id=3 gibi sayfaya gönderebiliyorsun üstelik hiç hata flan ürettirmeden.Ben son 1 haftadır arıyordum bunu bulunca altın bulmuş gibi oldum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5